Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 06.02.2012, 10:44:39
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Jeffrey Frank este mormon! economia Romaniei este distrusa de un mormon.
Reply With Quote
  #32  
Vechi 06.02.2012, 11:22:07
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.860
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
Jeffrey Frank este mormon! economia Romaniei este distrusa de un mormon.
nu prietene. Economia tarii ne-am distrus-o noi singuri, mai bine spus politicienii nostrii au distrus-o. Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #33  
Vechi 06.02.2012, 11:27:15
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
nu prietene. Economia tarii ne-am distrus-o noi singuri, mai bine spus politicienii nostrii au distrus-o. Doamne ajuta!
de ce au distrus-o , v-ati intrebat vreodata? pentru ca asa li s-a dictat din Occident !
Reply With Quote
  #34  
Vechi 06.02.2012, 11:30:18
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.860
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
de ce au distrus-o , v-ati intrebat vreodata? pentru ca asa li s-a dictat din Occident !
nu neg lucrul acesta, dar decizia finala ne-a apartinut. Doar puteam sa ne impotrivim strainilor, dar nu am facut-o din pacate. Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #35  
Vechi 06.02.2012, 11:34:40
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
nu neg lucrul acesta, dar decizia finala ne-a apartinut. Doar puteam sa ne impotrivim strainilor, dar nu am facut-o din pacate. Doamne ajuta!
sa nu mai acordam credit politicii! orice partid politic este dominat de interese care nu apartin statului suveran !
Reply With Quote
  #36  
Vechi 06.02.2012, 15:42:14
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Intr-adevar,de vina suntem noi,oamenii de rand,pentru ca stam si inghitim tot! De clasa politica nu vad de ce sa ne plangem,doar noi i-am ales. In 2000 in loc sa-l voteze lumea (adica majoritatea) pe Vadim,l-au pus la loc pe Iliescu! Pot spune ca ne-am meritat soarta! Mai rau oricum nu putea fi nici daca ar fi fost pus Becali in locul nenorocitului aceluia!
Reply With Quote
  #37  
Vechi 06.02.2012, 15:46:30
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
In 2000 in loc sa-l voteze lumea (adica majoritatea) pe Vadim,l-au pus la loc pe Iliescu!

Vadim??? fostul general de securitate si poetul de curte al lui Ceausescu? acel om violent care minte intruna?
Reply With Quote
  #38  
Vechi 09.02.2012, 23:10:40
hydro314 hydro314 is offline
Member
 
Data înregistrării: 19.05.2011
Mesaje: 83
Implicit

DE CE BASESCU SE CHISHA PE ROMANI!
Ce vor mormonii de la FMI mana in mana cu baietii autohtoni?
Liberalizarea preturilor LA ENERGIE SI GAZE. DEREGLEMNTAREA-pe romaneste sa puna ce pret vor ei, sa mareasca cand vor gazele si energia. De asta vrea Basescu sa vanda ROMGAZ, hidroelectrica si Complexul Energetic Oltenia. Sa puna mana pe rezerve cum a pus mana Austria pe PETROLUL ROMANILOR SI MARESC CAND VOR EI PRETUL. Si nimeni nu le face nimic.
Reply With Quote
  #39  
Vechi 09.02.2012, 23:27:11
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
Vadim??? fostul general de securitate si poetul de curte al lui Ceausescu? acel om violent care minte intruna?
Da,acel om,indiferent cum vrei sa il numesti! Este peste Iliescu de 1000 de ori. Ai fi foarte naiv sa crezi ca ar fi fost mai rau decat cu el...

@hydro,la ce management prost a avut Hidroelectrica... scuza-ma,isi merita soarta! La fel ca si CFR-ul! Daca vor mari pretul sau nu,privatii cel putin vor mentine hidrocentralele,dar asa nu mai au mult si risca sa se darame,lacurile de acumulare sa dispara etc. Chiar,ai vazut vreodata un lac de acumulare secat? Ce parere ai??

Last edited by Raoul; 10.02.2012 at 00:18:57.
Reply With Quote
  #40  
Vechi 10.02.2012, 00:06:22
Theodor_de_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
sa nu mai acordam credit politicii! orice partid politic este dominat de interese care nu apartin statului suveran !
E prima oara, dar sunt din toata inima de acord cu colegul Profetul, in aceasta privinta. De ce trebuiesa ne acrosam de modelul occidental, si sa ne lasam furati, doar pentru ca asa e trendul? A reflectat cineva vreodata cat de nelinistitor este faptul ca tot mai multi oameni gandesc "fac si eu ca e la moda/asa face toata lumea"? Specia asta, careia avem canonul sa-i apartinem, incepe sa isi piarda uzul individualitatii si ratiunii sanatoase, precum si capacitatea de a spune "nu". Stiu ca o sa ziceti iar ca rabufnesc prea tare, dar sincer, cred ca momentul prabusirii Occidentului este de dorit sa se petreaca cat mai repede. Si, inainte sa postati ceva aspru la adresa mea si/sau a ceea ce am scris, ganditi-va ca asa simteau, ca mine/altii acum, hittitii, armenii, filistinii, si, in primul rand, Poporul Ales, la adresa "Occidentului" acelui moment istoric, Asiria, acum 3000 de ani. Sau, mai aproape, multi romani, in anii '50, la adresa URSS si a comunismului.
Cand Bruxelles va arata ca Dresda in primavara lui 1945, sau ca Moscova dupa retragerea Marii Armate, atunci o sa avem si noi liniste, popoarele mici si balcanice, si dupa teoria unui presedinte cu voce draceasca, "lenese": nu ne va mai dicta cineva cum sa traim. Macar pentru un timp.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Patriarhul Daniel: Romanii cu nume de sfinti vor plati o taxa pentru a le folosi myself00 Generalitati 47 18.02.2024 19:20:35
Chestionar: Cine s-a rugat ca Hidroelectica si Romgaz sa ramana romanilor? spre_rasarit Generalitati 6 11.02.2012 15:20:43
Biserica, Statul și bogăția sevghenie Stiri, actualitati, anunturi 0 31.03.2011 22:39:05
Minastirea Sretensk in colaborare cu Statul andreicozia Despre Biserica Ortodoxa in general 0 15.07.2009 00:21:17
Consultari cetatenesti europene tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 0 19.02.2009 01:09:12