Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 21.10.2014, 13:04:50
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit Tamaduitoarea Maria Ionescu

http://tamaduitoareamariaionescu.eu/

Stie cineva despre ce este vorba - in sensul ca a fost cineva la "tamaduitoarea" asta sa vada exact ce face ?

As dori pareri exact pe subiect, daca stie cineva ce este cu tamaduitorii astia si nu discutii pe langa..
Reply With Quote
  #2  
Vechi 21.10.2014, 13:30:51
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.688
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
http://tamaduitoareamariaionescu.eu/
Stie cineva despre ce este vorba - in sensul ca a fost cineva la "tamaduitoarea" asta sa vada exact ce face ?
As dori pareri exact pe subiect, daca stie cineva ce este cu tamaduitorii astia si nu discutii pe langa..
Am pretentii de la tine, un credincios nu merge la vrajitoare, tamaduitoare si clarvazatoare. E magie alba, care e tot magie.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 21.10.2014, 16:13:37
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Am pretentii de la tine, un credincios nu merge la vrajitoare, tamaduitoare si clarvazatoare. E magie alba, care e tot magie.
Eu nu am zis ca ma duc si nici nu ma duc.

Eu as vrea o explicatie ortodoxa, daca stie cineva despre ce este vorba in deplina cunostinta de cauza.

Venit, vazut, verificat....

O explicatie de tipul: e rau, e vrajitoare e cam prea sumara pentru oricine, de asta caut niste detalii.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 22.10.2014, 10:06:35
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Acum cativa ani,o ruda a mea a vizitat o astfel de "tamaduitoare"care culmea era o vedeta intr-o emisiune paranormala,in voga la TV.
Se zicea ca are "daruri"de mic copil:darul clarviziunii in special,acela de a vizualiza tot felul de lucruri intime despre o persoana straina.

Aceasta ruda s-a dus la ea pt o problema de inima( a se citi dragoste).
Tamaduitoarea,sau "parapsiholoaga"asa cum se intitula in toate mediile,nu facea decat sa intre pe canal cu niste spirite,spiritele decedate ale clientilor-zicea ea...dar cine poate stii? Cine a mai vazut spirite ale decedatilor care nu au ce face,vin asa la comnanda chemati de unii si de altii sa rezolve tot felul de dileme si problem,sa raspunda la intrebari ca la o conferinta??
Pe scurt,este vb despre spiritism,dialogul sau comunicarea cu mortii asupra careia parintii ortodocsi ne avertizeaza ca este inselare draceasca!


In fine,sa continui.
Deci s-a prezentat la biroul parapsiholoagei,i-a spus pt ce a venit si la ce anume doreste raspuns.
Aceasta I-a cerut sa invoce spiritul unui decedat din familie unde s-a lovit de refuzul clientei de a deranja mortii din familie pt intrebari stupide ;a ramas ca paraspiholoaga sa cheme spiritul propriei bunici ,spirit cu care se lauda ca lucreaza in cele mai dificile cazuri.

Intr-un cuvant,aceste tamaduitoare si parapsiholoage lucreaza sau apeleaza la duhuri,fie sunt inselate ca sunt spiritele lor din familie,fie stiu adevarul ca sunt spirite cazute...in tot cazul,Doamne Fereste de asemenea ajutor.

Finalult a rezolva problema de dragoste,tamaduitoarea a prescris apa descantata pe stomacul gol,niste granule pe care sa le arunce inspre tradatorul in dragoste si...citirea Imnului acatist al Maicii Domnului,Rugul Aprins fix la 12.00 noaptea!!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 22.10.2014, 10:54:35
aubergine aubergine is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.07.2013
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.030
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Acum cativa ani,o ruda a mea a vizitat o astfel de "tamaduitoare"care culmea era o vedeta intr-o emisiune paranormala,in voga la TV.
Se zicea ca are "daruri"de mic copil:darul clarviziunii in special,acela de a vizualiza tot felul de lucruri intime despre o persoana straina.

Aceasta ruda s-a dus la ea pt o problema de inima( a se citi dragoste).
Tamaduitoarea,sau "parapsiholoaga"asa cum se intitula in toate mediile,nu facea decat sa intre pe canal cu niste spirite,spiritele decedate ale clientilor-zicea ea...dar cine poate stii? Cine a mai vazut spirite ale decedatilor care nu au ce face,vin asa la comnanda chemati de unii si de altii sa rezolve tot felul de dileme si problem,sa raspunda la intrebari ca la o conferinta??
Pe scurt,este vb despre spiritism,dialogul sau comunicarea cu mortii asupra careia parintii ortodocsi ne avertizeaza ca este inselare draceasca!


In fine,sa continui.
Deci s-a prezentat la biroul parapsiholoagei,i-a spus pt ce a venit si la ce anume doreste raspuns.
Aceasta I-a cerut sa invoce spiritul unui decedat din familie unde s-a lovit de refuzul clientei de a deranja mortii din familie pt intrebari stupide ;a ramas ca paraspiholoaga sa cheme spiritul propriei bunici ,spirit cu care se lauda ca lucreaza in cele mai dificile cazuri.

Intr-un cuvant,aceste tamaduitoare si parapsiholoage lucreaza sau apeleaza la duhuri,fie sunt inselate ca sunt spiritele lor din familie,fie stiu adevarul ca sunt spirite cazute...in tot cazul,Doamne Fereste de asemenea ajutor.

Finalult a rezolva problema de dragoste,tamaduitoarea a prescris apa descantata pe stomacul gol,niste granule pe care sa le arunce inspre tradatorul in dragoste si...citirea Imnului acatist al Maicii Domnului,Rugul Aprins fix la 12.00 noaptea!!
Frectie la piciorul de lemn. Si sa mai dai si bani pentru asta! Parerea mea ca sunt escroace, in proportie de 90 la suta mai ales daca sunt si de origine tiganeasca, doar acestia traiesc ca sa insele!
Iar cele care intr-adevar sunt pe bune, lucreaza cu Satana.
Oricum, cat sa fii de prost sa apelezi la vrajitoare?
Reply With Quote
  #6  
Vechi 22.10.2014, 11:51:17
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Finalult a rezolva problema de dragoste,tamaduitoarea a prescris apa descantata pe stomacul gol,niste granule pe care sa le arunce inspre tradatorul in dragoste si...citirea Imnului acatist al Maicii Domnului,Rugul Aprins fix la 12.00 noaptea!!
Adormirea constiintei religioase! Apa descantata, practica vrajitoreasca alaturi de citirea Imnului acatist al Maicii Domnului, Rugul Aprins fix la 12.00 noaptea! Vrajitoarele vor sa-si innobileze meseria.

De ce sa nu cerem binecuvantare de la duhovnic sa citim rugaciuni noaptea? De ce sa facem ascultare de vrajitoare? Nici macar rugaciunea nu trebuie facuta la comanda diavolului. Am citit undeva ca un pustnic era trezit din somn de catre un diavol noaptea pentru a-si incepe rugaciunea. Acesta, dandu-si seama ca e necuratul, a spus ca se va ruga atunci cand va dori, nu cand ii spune altcineva.

Rugaciunea de noapte este de foarte mare folos, dar trebuie facuta din proprie initiativa sau cu binecuvantarea duhovnicului, nu la indemnul vrajitoarelor.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 22.10.2014, 12:12:11
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Cea mai tare vrajitorie pe care am vazut-o intr-un clip era o vrajitoare care citea un Acatist si la un moment dat se oprea si scuipa o cruce pe care era Hristos......
Reply With Quote
  #8  
Vechi 22.10.2014, 23:51:34
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Cea mai tare vrajitorie pe care am vazut-o intr-un clip era o vrajitoare care citea un Acatist si la un moment dat se oprea si scuipa o cruce pe care era Hristos......
Da, foarte "tare ". . .!
Prin astfel de subiecte deschise pe un forum Ortodox , nu stiu daca realizam ceva , decat o simpla scuipatura ce se intoarce impotriva initiatorului acestui penibil thread !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #9  
Vechi 23.10.2014, 01:11:40
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Tamaduitoarea,sau "parapsiholoaga"asa cum se intitula in toate mediile,nu facea decat sa intre pe canal cu niste spirite,spiritele decedate ale clientilor-zicea ea...
Pai, eu as fi fugit la auzul doar a acestui lucru. E cam...de speriat. Or fi multi, acesti decedati tratati inaintea mea ? Acuma, recunosc ca se spune ca fiecare medic are cimitirul lui. Dar chiar si...parapisholoagele ??
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote
  #10  
Vechi 23.10.2014, 01:54:14
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Pai, eu as fi fugit la auzul doar a acestui lucru. E cam...de speriat. Or fi multi, acesti decedati tratati inaintea mea ? Acuma, recunosc ca se spune ca fiecare medic are cimitirul lui. Dar chiar si...parapisholoagele ??
Exact! Si ruda mea cu cata farama de indumnezeire mai avea in ea,a refuzat sa invoce orice spirit decedat din familie;asa ne invatau bunicii,strabunicii sa nu chemam mortii sa ne raspunda la intrebari,iar noi in familie am avut oameni foarte credinciosi-pacat ca nu tinem traditia sa le urmam nevointele!

Iar pt ca nu putea sa satisfaca cererea clientei fara de a chema un spirit,atunci s-a oferit s-o cheme pe bunica ei,pe care o apela mereu...
S-a retras intr-o alta camera,unde s-a intalnit cu spiritul apoi a venit cu raspunsul la problema:farmece,legari de cununii,tot tacamul!

Culmea este ca din ce cunosc,este in mare masura sa fie adevarat.Noi avem o ruda mai indepartata care este clienta fidela pe viata a vrajitoarelor,mereu le frecventeaza si pe unde se duce face oamenilor numai rau,din pizma si invidie.
Este o persoana foarte simpla,fara carte,de la tara insa unsa cu toate alifiile diabolice.
Aceasta persoana diabolica tot facea vizite acestei familii cu fete si in urma plecarii ei gaseau tot felul de lucruri bizarre prin casa:monezi ruginite,bani mucegaiti,bucati de oase de mort,galuste din pene si substante lipicioase,ace ruginite lasate prin haine si prosoape...Doamne ,cate grozavii am tot vazut prin casa lor!
Dumnezeu sa ne pazeasca de toti acesti pizmosi si oameni de nimic care traiesc numai sa se bucure de raul si de esecurile altora!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare