Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 03.11.2008, 20:08:10
goldfinger17 goldfinger17 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 05.06.2008
Locație: Craiova,Dolj,Romania
Mesaje: 72
Unhappy Stiti dumneavoastra oare?

Am 16 ani.....de ceva vreme cand ma duc in Duminici la Sfanta Biserica (desi nu ma duc in fiecare Duminica) simt ca o forta imi zdrobeste spatele inauntru in zona gatului un pic mai jos....nu stiu este o forta puternica si imi da un foarte mare discomfort....uneori imi doresc sa se termine cat mai repede slujba ca sa ies undeva sa ma intind sau sa stau jos...Familia mea nu prea este cu ale lui Dumnezeu insa eu vin sa invat ceva de la casa fratelui Hristos caci este obligatia crestinului cum am spus nu ma duc regulat...Acasa citesc cand prind cate ceva interesant despre Dumnezeu in general ...Demult Dumnezeu vrea sa vin catre el insa pana acum 1 an nu cunosteam prea multe despre EL.Tin sa va spun ca in afara de iarna asta cand era multa lume nu am avut curajul sa ma spovedesc si eu cum trebuie insa am acum o lista indetaliata cu toate pacatele pe care le-am facut pana acum....Imi este asa greu si asa rusine sa le marturisesc...Nu stiu ce sa fac....Ma simt atras de Dumnezeu si de ale Sale...Am descoperit pana acum doar o parte din lucrurile Sale...stiu ca ar trebui sa ma duc sa ma spovedesc dar am o teama,o deznadejde o ,,ceva,, inauntru-mi care ma opreste.......Totusi am vrut sa va spun ca ma simt foarte rau cand ma duc de ceva Duminici la Biserica dar numai cand sunt in biserica..atat.Ma doare spatele si il simt greu iar capul imi vajaie si am ameteli:|...nu stiu ce sa fac....nici nu prea sunt apropiat de preotul din cartier desi este un om bun la prima vedere....MA SIMT INCUIAT :| ...Poate aveti vreun sfat...
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
O sugestie pentru vacanta dumneavoastra cristiboss56 Resurse ortodoxe on-line 149 12.03.2019 23:21:37
Tu, mata sau dumneavoastra Adriana Cluj Generalitati 18 25.06.2014 13:08:57
apelez la bunatatea dumneavoastra va rog..... istina Umanitare 115 27.05.2012 11:53:05
parerea dumneavoastra Anamaria_anca Generalitati 12 11.03.2010 18:57:39
Maria are nevoie de rugaciunile dumneavoastra! casandrasa Umanitare 24 14.11.2009 20:22:27