Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.01.2009, 23:22:19
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit Mitropolitul Kirill a fost ales Patriarh al Moscovei si al intregii Rusii


Mitropolitul Kirill a fost ales Patriarh al Moscovei si al intregii Rusii

[SIZE=2]Biserica Ortodoxa rusa l-a ales, marti, pe mitropolitul Kirill, in varsta de 62 de ani, Patriarh al Moscovei si al intregii Rusii.[/SIZE]
http://www.crestinortodox.ro/Mitropo...135-24848.html
Reply With Quote
  #2  
Vechi 28.01.2009, 10:16:54
danyel danyel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2006
Locație: Cluj Napoca, Ardeal ,Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.306
Implicit

Da-i Doamne putere si intelepciune sa conduca turma spre Hristos
__________________
"Cine seamana in firea pamanteasca va secera din firea pamanteasca putrezirea dar cine seamana in Duhul va secera din Duhul Viata Vesnica"Galateni 6;8

Pacea lui Hristos, la care ați fost chemați, ca să alcătuiți un singur trup, să stăpânească în inimile voastre, și fiți recunoscători.(Coloseni 3:15)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 28.01.2009, 13:19:31
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

cum eu sunt contra (adica nu le inghit ispita razboiului fratricid shi nici indemnul la Hula lui Dumnezeu) panecumenishtilor shi contra anti-panecumenishtilor shi contra celor dintre ele, adica shi cu aiai shi cu aia,

mi se pare ca a murit un Patriarh Drept shi a fost inscaunat un slujitor fidel al celor care o sa-l introneze pe antihrist...

vai bine ar fi sa ma inshel... dar mie nu-mi miroase a bine, dar nici nu ma pronuntz, ca poate ca acesta o fi invatzat cele bune de la Patriarhul anterior... Alexei al II...

ce este CMB decat forul inalt unde o sa se auto-introneze antichrist shi o sa faca sinodul ala talharesc... ce este CMB altceva decat un organism lumesc ce insheala lumea cu bertatea shi pacea cu faradelegea?

imi cer scuze daca am ranit pe cineva... shi nu acuz pe nimeni de nimic, nici macar pe patriarh... ca nu cumva sa ma aflu in situatzi sa fiu tocmai eu ala care o sa-l ucida pe patriarh cand sunt desconspirat ca am ghiare la unghii, copite... deocamdata n-am dar nu shtiu daca nu o sa-mi creasca intretimp...

deci ma smeresc shi nu acuz pe nimeni... dar sunt contra shi contra shi contra sau cum ar fi:

nici, nici, nici

"adica nici abuzul, nici refuzul" shi nici ala ascuns dintre ele.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 28.01.2009, 18:40:47
nastac_miruna's Avatar
nastac_miruna nastac_miruna is offline
Member
 
Data înregistrării: 15.11.2007
Locație: BUCURESTI
Religia: Ortodox
Mesaje: 65
Unhappy KIRIL, noul patriarh al Rusiei.

"O serie de documente provenind din arhivele KGB, examinate in 1992 de o comisie parlamentara condusa de pretorul disident Gleb Yakunin, au dezvaluit ca majoritatea inaltilor prelati rusi au colaborat cu aparatul represiv. Kiril, in varsta de 62 de ani, este banuit ca a fost agent sub numele de cod Mihailov."

sursa: evz.ro

Oare ne mai mira ceva?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Israel-poporul ales piticul96 Reguli generale de utilizare a forumului 45 12.06.2012 17:33:05
Poporul ales. Templier Knight Despre Sfanta Scriptura 13 23.01.2012 14:22:13
Patriarhul Moscovei si Papa Erethorn Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 41 29.10.2010 15:20:47
Imagini inedite cu Patriarhul Alexei al Moscovei andrei_im Generalitati 2 13.04.2010 16:07:51