Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 07.05.2017, 20:37:14
Badea R
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Razbunarea lui Mao? China cumpara mult in Franta si Germania?

Cu stupoare vedem, si anunta ziarele: China cumpara Franta.

Chinezii au cumparat jumatate din aeroportul din Touluse si fabrica principala a producatorului Airbus.

https://deutsch.rt.com/7848/wirtscha...rankreich-auf/

De asemenea autoritatile franceze sunt obligate sa vanda infastructura la firme straine.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 07.05.2017, 20:41:51
Badea R
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit China cumpara Deutsche Bank

Cea mai mare banca din germania era in mana celor doi Regi din Katar. Regele si fratele lui aveau 2x3 % din actiuni, ani la randul fiind cei mai mari actionari si astfel erau sefii.

dar acum de cateva zile China a cumparat 9,9% din actiunile Deutsche Bank si devine astfel seful.

Deutsche Bank este banca care i-a dat cele mai multe credite lui D. Trump.

De asemenea si mercedesul era in mana arabilor si cred ca a fost acum cumparat de chinezi.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 07.05.2017, 23:43:40
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Da stiri alarmiste,si directionate catre dorinta trolului.El si cu sefii lui sa directioneze mintea omului catre neincredere Europeana.
Omule nu ne intereseaza politica, macar aici pe un forum ortodox.Nu ai cladit nimic spiritual aici!De ce oare???...
Aici ar trebui ban la greu, cum scoate capul,alt ID, aceleasi melodii ,Ban,scurt si sec.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote
  #4  
Vechi 08.05.2017, 10:33:23
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Propun ban si sterse toate posturile lui pentru a intelege sa nu mai intre pe forum si ca este inutil sa scrii posturi cat timp ele sunt sterse.

Altfel va face conturi la nesfarsit

Tipul asta e platit si are alte interese decat religioase, or fi si serviciile interesate de troling pe forumuri...
Reply With Quote
  #5  
Vechi 08.05.2017, 23:53:48
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Da e buna ideea Gpalama ,cu stersul mesajelor cu aceelasi "tipar".Subscriu.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote
  #6  
Vechi 08.05.2017, 23:56:31
suslik suslik is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.10.2016
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 1.045
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Propun ban si sterse toate posturile lui pentru a intelege sa nu mai intre pe forum si ca este inutil sa scrii posturi cat timp ele sunt sterse.

Altfel va face conturi la nesfarsit

Tipul asta e platit si are alte interese decat religioase, or fi si serviciile interesate de troling pe forumuri...
"Serviciile" numai nenorociri aduc. Trebuie banned creatura asta.
__________________
Don't think of yourself as an ugly person. Think of yourself as a beautiful monkey.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 09.05.2017, 08:52:04
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Nu cred ca cel care posteaza aceste elucubratii (de natura istorica in primul rand) este pus sa faca asta de vreun serviciu de informatii! Nici un serviciu de informatii nu cred ca ar risca sa se faca de ras si sa-si iroseasca resursele, platind oameni sa posteze asemenea elucubratii si enormitati istorice!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 10.05.2017, 00:18:57
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

"Un troll sau trol[3] este un provocator fără cauză, cineva care lansează o discuție cu scopul de a recrea un conflict de idei. Uneori, conflictul devine amuzant pentru troll, dar aproape niciodată pentru participanții inocenți.
Troll-ul se folosește de subiecte clasice, cunoscute pentru pasiunea pe care o pot genera și pentru imposibilitatea de a le argumenta definitiv. Adesea, troll-ul se folosește de subiecte specifice comunității în care dorește să stârnească zâzania, cum ar fi regulile sau eticheta. Atunci când întâmpină rezistență, de cele mai multe ori troll-ul nu se va adresa unei singure persoane ci audienței, într-o speranță de instigare a acesteia în ajutorul său. De aceea el va răstălmăci de cele mai multe ori mesajele și le va modela cât mai tendențios prezentând această "dezvăluire" publicului larg cu scopul de a defăima.
Troll-ul atacă orice formă de autoritate care îl împiedică să creeze zâzanie
folosind expresii cheie cum ar fi: cenzură, comunism, libertate de exprimare.
Denumirea de troll se poate aplica și mesajului menit să agite spiritele."

Aceasta este definitia de pe Wikipedia: https://ro.wikipedia.org/wiki/Troll
Eu asa am vazut o parte din mesajele acestui personaj alaturi de fosta
clona alinny.Ce rost au povestile astea???...Ca sa construiasca neincredre.E destula in lumea asta ptr ce mai trebuie sadita alta???...Bombardarea cu vorbe goale si fara rost.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote
  #9  
Vechi 11.05.2017, 01:25:46
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

E un lucru care poate scapa atentiei.
Site-urile de tipul crestinortodox care au un numar mare de vizitatori si ATENTIE sunt indexate rapid de google si apar rapid in cautari pot fi folosite de asa zisi TROLI care au o agenda proprie de publicare online de informatie si indexare rapusa direct pe prima pagina google.

Tipul asta care tot baga cu de toate stie el ceva de toarna aici gunoaie la greu dar care apar pe prima pagina google imediat datorita notorietstii siteului.

Eu ii zic inca o data adminului sa stearga rapid TOT ce este scris de userul asta. Nu are sens sa facem crestinortodox transport pentru mesaje capusa.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 05.11.2017, 12:57:47
PetruB PetruB is offline
Banned
 
Data înregistrării: 03.01.2017
Religia: Ortodox
Mesaje: 124
Implicit

China a presentat cel mai mare vas maritim care poate construii insule pe mare, Acesta poate transporta si construieste 6.000 de tone de pietre pe ora.

ce se poate realiza intr-o societate unde oamenii sunt egali...minuni.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare