Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Impartasania (Taina Euharistiei)
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 11.01.2010, 21:07:14
stefan2010 stefan2010 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 03.01.2010
Mesaje: 4
Implicit Sfanta Impartasanie

Buna seara dragii mei frati intru credinta,

Va cer ajutorul pana am sa ajung in manastire la parintele duhovnic unde ma spovedesc!
In momentul de fata am fost propus (consider eu nemeritat fata de altii)drept consilier intr-o anume parohie insa la Sfanta Liturghie de Duminica am fost chemat de parintele din Biserica respectiva ptr. a primi Sfanta Impartasanie,dar m-am eschivat !
Problema mea este :daca eu sunt oprit de la Sfanta Impartasanie de catre parintele duhovnic care este mai aspru in aceasta privinta(sunt convins ca este spre binele meu "dincolo" ),cum sa procedez in continuare,adica sa-i comunic parintelui paroh ca sunt oprit de la Sfanta Impartasanie sau sa merg la parintele duhovnic si sa ii spun prin ceea ce trec ?
Sau cum sa procedez efectiv pentru a nu gresi,mai ales pentru a nu primi ceea ce nu mi se cuvine mie un putregai lenes?Va multumesc !Doamne ajuta !
Reply With Quote
 

Tags
impartasanie, intrebari



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Vinul pentru Sfanta Impartasanie Florin-Ionut Impartasania (Taina Euharistiei) 26 01.06.2012 16:00:40
Sfanta Impartasanie din lingurite de unica folosinta... alexmatei Stiri, actualitati, anunturi 2 25.02.2012 08:10:28
Dovezi din primele secole -Sfanta Impartasanie reala Ioana-Andreea Biserici Protestante 8 07.04.2010 20:13:08
Sfanta Impartasanie iloveyoupuiu Intrebari utilizatori 2 08.03.2010 17:34:37