Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #221  
Vechi 27.09.2012, 18:52:18
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Singura

Of ,Doamne cit as vrea sa va spun ca Rebecca este mai bine ,dar nu-i asa .O privesc cu durere si speranta in D-zeu ,ma inbarbatez ,ca va fi bine ,dar in sufletul meu amarit si chinuit de sperante ,stiu ca sunt putine sanse sa mai fie bine vreodata Va scriu voua ,ptr ,casa simt ca trebuie sa fac ,sunteti a doua familie a mea si trebuie sa va vorbesc ,altfel inebunesc de durere si tristete .....iertati-ma daca va rapesc din timpul vostru pretios ,Doamne da-mi putere si sanatate sa ma duc mai departe ,AMIN,...
Reply With Quote
  #222  
Vechi 01.10.2012, 14:37:31
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

In ce stare este?
Este internata acum?
Reply With Quote
  #223  
Vechi 01.10.2012, 15:05:12
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Unhappy

Doamne Ajuta!!! d-na Margareta, va inteleg suferinta si durerea din suflet (si ma rog Bunului Dumnezeu ,sa va dea puterea necesara),dar iertati-ma daca va supar cu ceva....zic si eu ca un om pacatos ce sunt .....daca medicii,medicamentele,rugaciunile noastre ale pacatosilor,zbaterea aceasta a d-stra...nu au reusit sa o ajute pe Rebeca,eu indraznesc sa va dau un sfat....apelati la preotii bisericii,cum bine spune Mantuitorul nostru(cand aveti pe cineva bolnav,chemati preotii sa se roage ptr.el)...pe aici pe la noi se procedeaza cam asa...se aduna banuti(fiecare cat poate sa dea,dupa suflet), de la rude,prieteni ,vecini... ptr.a chema acasa doi sau trei preoti ptr,Sfantul Maslu.....sunt niste rugaciuni extraordinar de bune si foarte puternice(si atentie!!!...multi cred ca astea se fac ptr.a muri cel in cauza)..nu-i adevarat....Sfantul Maslu este ptr.ridicarea din patul durerilor(daca asta este Voia Mantuitorului nostru)....Doamne Ajuta!!!!.....multa putere si nu deznadajduiti....Maicuta Domnului sa va apere si sa va ajute cu Sfant Acoperamantul Ei.....Amin!!
Reply With Quote
  #224  
Vechi 08.10.2012, 20:40:31
nico.dia nico.dia is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.06.2008
Mesaje: 38
Implicit Doamne ajuta!

Va scriu in numele d-nei Margareta Bogoman,Este internata cu Rebeca in spital.Nu se simte bine si nici nu stie cat o sa stea internata.Ma rugat sa va spun acest lucru,.Va multumeste din suflet tuturor oamenilor de bine care ati ajutat-o si o ajutati si acum.
Doamne ajuta!
Sa ne rugam pt Rebeca
Reply With Quote
  #225  
Vechi 09.10.2012, 17:14:03
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Doamne Iisuse Hristoase ajuta pe Rebeca in suferinta si pe Margareta intareste o sa-si ajute copilul la ceasuri grele. Amin
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #226  
Vechi 10.10.2012, 18:52:48
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Acasa

Am fost externata azi ,.Rebecca este stabila ,dar in continuoare grav bolnava ,escarele de pe corpul ei o chinuiesc groaznic ,tot timpul sub sedative sa reziste dureriilor .Am rugat o crestina cu care comunic telefonic din cind in cind sa va aduca la cunostinta starea ei ,sa va rog pe cei care puteti sa ma ajutati cu cite pitin sa fac fata cheltuieliilor de tot felul ptr vindecarea ei ,...va multumesc din suflet ,....Doamne ajuta
Reply With Quote
  #227  
Vechi 14.10.2012, 19:29:44
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Doamne ai mila de noi

Rebecca este la terapie intensiva de aseara ,in stare grava ,va rog bunii mei crestini rugati-va ptr .noi ,....Doamne ajuta,....
Reply With Quote
  #228  
Vechi 15.10.2012, 16:45:03
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit



Dumnezeu sa o ajute pe Rebeca! Imi pare rau ca nu am putut sa fac mai multe pentru dvs,dar voi mai incerca sa ma gandesc si sa intreb,poate exista si alte posibilitati ca sa fiti ajutata.Dumnezeu sa va dea pace sufleteasca si sa va intareasca pentru a trece prin toate acestea!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #229  
Vechi 17.10.2012, 11:26:27
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Nevoie de voi

Mare nevoie am de ajutorul vostru ,incaodata ,sper din suflet sa nu mai cer nimic ,...mi-e sufletul greu casi o stinca grea daca moare nici bani de inmormintare nu am ,de fapt nici de o piine sa o mincam ,suntem la capatul puteriilor obositi plini de datorii si de suferinti ,Va rog sa ma mai ajutati incaodata ,sa nu ne lasati singuri,...D-zeu va va rasplati ,credeti-ma jur ca este adevarat tot ce va spun ,....Azi am venit pina acasa sa ma odihnesc 2 ore ,sunt terminata ,sta sotul meu cu ea. Deaceea am intrat pe forum sa va rog sa ne ajutati .D-zeu sa fie cu noi toti,....AMIN
Reply With Quote
  #230  
Vechi 17.10.2012, 11:52:53
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogman margareta Vezi mesajul
Mare nevoie am de ajutorul vostru ,incaodata ,sper din suflet sa nu mai cer nimic ,...mi-e sufletul greu casi o stinca grea daca moare nici bani de inmormintare nu am ,de fapt nici de o piine sa o mincam ,suntem la capatul puteriilor obositi plini de datorii si de suferinti ,Va rog sa ma mai ajutati incaodata ,sa nu ne lasati singuri,...D-zeu va va rasplati ,credeti-ma jur ca este adevarat tot ce va spun ,....Azi am venit pina acasa sa ma odihnesc 2 ore ,sunt terminata ,sta sotul meu cu ea. Deaceea am intrat pe forum sa va rog sa ne ajutati .D-zeu sa fie cu noi toti,....AMIN
Un cont de lei aveți?
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce reprezinta pentru noi acest forum? Annyta Generalitati 47 11.02.2014 11:40:53
Pomelnic pentru cei adormiti de care am aflat pe acest forum...+ LapetiteMoc Slujba inmormantarii 22 03.08.2011 03:41:54
rugaminte pentru crestinii de pe acest forum petrurar Umanitare 17 21.09.2007 10:13:17