Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 01.07.2008, 14:28:01
C-tin C-tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2007
Mesaje: 640
Implicit

Cat priveste pe TheKing si fake-ul sau, vezi ca nu esti primul pe acest forum...
Mai sunt fake-uri de vrajitoare si satanisti, rock-isti, catolici etc care au mai dat un pic de "viata" pe acest forum! Asa se vede care-i BARBAT LUPTATOR ORI BARBATÁ LUPTATOARE:rolleyes:
  #42  
Vechi 01.07.2008, 14:39:29
C-tin C-tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2007
Mesaje: 640
Implicit

si incheierea...:)
E DE PREFERAT TOTUSI SERIOZITATEA PE ACEST FORUM!
iar pt ca ai postat MINCIUNI la sectiunea Intamplari Adevarate bine ar fi sa te duci la SPOVEDIT... ca altfel, doar stii cum e cu "cine sapa groapa altuia....":(


  #43  
Vechi 01.07.2008, 17:20:57
literaR literaR is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.06.2008
Mesaje: 35
Implicit

Citat:
În prealabil postat de C-tin
si incheierea...:)
E DE PREFERAT TOTUSI SERIOZITATEA PE ACEST FORUM!
iar pt ca ai postat MINCIUNI la sectiunea Intamplari Adevarate bine ar fi sa te duci la SPOVEDIT... ca altfel, doar stii cum e cu "cine sapa groapa altuia....":(

Nu-l mai bagati atata in seama pe TheKing. Nu-l faceti decat sa se bucure de ceea ce a reusit sa faca. Ganditi-va ca exista un motiv pt care a actionat asa. Poate nu crede in Dumnezeu si asta duce la nesiguranta, din toate punctele de vedere. Poate este un tip complexat, cu diverse probleme- medicale, emotionale, si altele. Sa nu-l mai judecam. Iar daca pur si simplu a glumit este lucrul cel mai fericit pentru el in cazul acesta. Oricum, eu cred ca este singur in sufletul lui si poate a cautat altceva aici si nu a stiut cum sa ceara. In fine, este parerea mea si sa-mi fie cu iertare daca supar pe cineva.
  #44  
Vechi 01.07.2008, 19:16:40
seminaristul seminaristul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Locație: buricu' pamantului ARAD
Religia: Ortodox
Mesaje: 398
Implicit

Citat:
În prealabil postat de TheKing
Oricum, consider ca nu are rost sa continui discutia. Daca am ajutat pe cineva prin "joaca" mea, cu atat mai bine. Nu cred ca are rost sa mai postez pe forumul asta, mai ales ca deja am atras destule priviri. Experimentul s-a incheiat. La revedere si toate cele bune :)
drum bun si cale batuta
  #45  
Vechi 01.07.2008, 20:28:25
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de literaR
Oricum, eu cred ca este singur in sufletul lui si poate a cautat altceva aici si nu a stiut cum sa ceara.
esti naiva
  #46  
Vechi 01.07.2008, 20:30:06
ioanhodean's Avatar
ioanhodean ioanhodean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 335
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ioanhodean
Implicit

Citat:
În prealabil postat de TheKing
Buna ziua. Postez pe acest site si sper sa fiu inteles de aceasta comunitate. De cand am fost mic am fost invatat de parinti ca pacatul trupesc este cel mai rau si ca nu trebuie sa pacatuiesc in afara casniciei. Insa am ajuns la o varsta inaintata (30 de ani) si sunt inca ... pur. Nu am reusit sa imi gasesc perechea si incep sa cred ca nu o voi putea gasi niciodata.
Cativa prieteni imi sugereaza femeile usoare, insa sunt inca rezervat in aceasta privinta. Nu stiu ce sa fac. Vreau sa simt atingerea unei femei, insa nu pot face acest lucru fara sa ii fiu loial Domnului. Aveti sugestii?
nu esti pur..daca faci dinastea esti ding ding!:|
  #47  
Vechi 01.07.2008, 21:25:05
literaR literaR is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.06.2008
Mesaje: 35
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirelat
Citat:
În prealabil postat de literaR
Oricum, eu cred ca este singur in sufletul lui si poate a cautat altceva aici si nu a stiut cum sa ceara.
esti naiva
Cum spui tu Mirelat. Poate ca sunt naiva. Totusi incearca sa vezi care sunt nevoile celor care procedeaza asa, si pe urma catalogheaza-ma. Iti multumesc.
  #48  
Vechi 02.07.2008, 03:56:17
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

in primul rand, n-am vorbit la modul general. nevoia acestui personaj a fost sa se distreze pe seama forumistilor de aici. ma mir ca nu ti-e clar, ca parca tie ti-a atribuit "descoperirea".

n-am zis ca esti naiva in sens peiorativ, ci realist, asa ca ar fi mai bine sa nu te superi ci sa te privesti obiectiv, ai avea numai de castigat.
  #49  
Vechi 02.07.2008, 22:53:53
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Citat:
În prealabil postat de C-tin
Sfaturile Lidiei sunt foarte firesti Veilur. Ale tale insa NU!
Un BARBAT e cel cu VOINTA!Acesta reuseste!
Cei fara VOINTA sa nu incerce nici macar sa se dezvinovateasca CA NU SE POATE, cand atatia si atatia altii mai rau impatimiti au dovedit ca se poate, au IZBINDIT!!! Sa fie iar OAMENI dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu!
Nu m-am dezvinovatit, ci doar am fost revoltat ca suntem trimisi mereu la plimbari si alte activitati pur cotidiene, care nu au nici o legatura cu lepadarea patimii. Stii foarte bine ca de curvie nu se scapa cu ajutorul activitatilor din rutina zilnica. Tu asa ai scapat? Eu nu cred.
Sunt 3 lucruri care ne ajuta: pocainta, rugaciunea si paza ochilor, nu sfaturile naive ale ZLidiei. :|
  #50  
Vechi 03.07.2008, 09:16:15
C-tin C-tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2007
Mesaje: 640
Implicit

Citat:
În prealabil postat de veilur
Citat:
În prealabil postat de C-tin
Sfaturile Lidiei sunt foarte firesti Veilur. Ale tale insa NU!
Un BARBAT e cel cu VOINTA!Acesta reuseste!
Cei fara VOINTA sa nu incerce nici macar sa se dezvinovateasca CA NU SE POATE, cand atatia si atatia altii mai rau impatimiti au dovedit ca se poate, au IZBINDIT!!! Sa fie iar OAMENI dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu!
Nu m-am dezvinovatit, ci doar am fost revoltat ca suntem trimisi mereu la plimbari si alte activitati pur cotidiene, care nu au nici o legatura cu lepadarea patimii. Stii foarte bine ca de curvie nu se scapa cu ajutorul activitatilor din rutina zilnica. Tu asa ai scapat? Eu nu cred.
Sunt 3 lucruri care ne ajuta: pocainta, rugaciunea si paza ochilor, nu sfaturile naive ale ZLidiei. :|
Nu te supara frate dar si Sfintii Parinti au au dat sfatul:
rucodelie-rugaciune-ceva somn/odihna-ceva hrana.
Si iar de la capat, tot asa o viata intreaga!
Deci activitatea in despatimire (rucodelia) e foarte importanta ca sa-ti iei atentia/mintea de la tampenii si timpul trece si mintea tinuta departe de pacate se vindeca...
Deci numai daca nu vrei nu te vindeci!
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce credeti despre diferenta de varsta? Sonrisa Nunta 117 29.03.2013 18:42:18
Copilul cu parinti in varsta Floare alba Generalitati 13 15.11.2012 11:49:58
esti varsta de 33 ani una fatidica? ingerul_pazitor Generalitati 46 02.01.2011 20:30:57
Diferenta de varsta Anisia Nunta 18 31.05.2010 16:55:30
Varsta Pamantului si aparitia omului Florin-Ionut Generalitati 80 26.11.2008 14:31:28