Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 15.11.2012, 00:28:51
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Fani71 Vezi mesajul
Exista si avantaje pentru copii de a avea parinti mai in varsta. Sunt poate mai intelepti si mai rabdatori. Iar copiii ii intineresc. Daca parintii sunt deschisi, se vor intineri si ei la minte urmand preocuparile copilului.
Un raspuns foarte frumos, subscriu celor scrise de Fani. Lasati acest lucru in grija lui Dumnezeu, daca El vrea si crede ca este bine, va va trimite un alt copil, daca nu, dati slava pentru orice va fi. Nu va faceti griji in legatura cu varsta, oamenii care iubesc sunt tineri oricand.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 15.11.2012, 11:39:03
Floare alba's Avatar
Floare alba Floare alba is offline
Member
 
Data înregistrării: 06.05.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 63
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Nu e o varsta chiar asa inaintata.

Binenteles, unii ar vorbi despre calitatea materialului genetic, statitistici vizavi de incidenta diverselor boli fetale in functie de varsta, etc.

Dar cu credinta (autentica), lucrurile pot decurge mai bine ca niciodata.
Initial si eu m-am gandit la calitatea materialului genetic, dar am renuntat la a ma mai gandi. Mi-am pus nadejdea in Dumnezeu, ca intotdeauna.

Am ridicat aceasta intrebare mai mult din punctul de vedere al copilului, ma gandeam ce va simti el cand va creste si va avea parinti mai in varsta, insa Fani mi-a dat un raspuns care vine sa intareasca ceea ce gandeam si eu.
__________________
Mulțumesc puterilor cerești că m-am învrednicit a crede, că mi s-a facut această neasemuită onoare și din tot sufletul rostesc, strigând cu lacrimi ca la Marcu 9, 24: „Cred, Doamne! Ajută necredinței mele”. (Părintele Nicolae Steinhardt)
Reply With Quote
  #13  
Vechi 15.11.2012, 11:41:55
Floare alba's Avatar
Floare alba Floare alba is offline
Member
 
Data înregistrării: 06.05.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 63
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Solveig Vezi mesajul
Ca un sfat: luati acid folic cate o tableta pe zi, dvs si sotul. Previne defectele sistemului nervos la copil. Trebuie sa luati inca de acum (inainte de a ramane insarcinata) si apoi primele trei luni din sarcina.
Dumnezeu sa va ajute, Cel ce pe toate le face bune foarte.
Multumesc Solveig, am inceput sa iau de cateva luni si o sa tot iau. Cu speranta. In rest, faca-se voia Domnului.
__________________
Mulțumesc puterilor cerești că m-am învrednicit a crede, că mi s-a facut această neasemuită onoare și din tot sufletul rostesc, strigând cu lacrimi ca la Marcu 9, 24: „Cred, Doamne! Ajută necredinței mele”. (Părintele Nicolae Steinhardt)
Reply With Quote
  #14  
Vechi 15.11.2012, 11:49:58
Floare alba's Avatar
Floare alba Floare alba is offline
Member
 
Data înregistrării: 06.05.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 63
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ekaterina Vezi mesajul
Un raspuns foarte frumos, subscriu celor scrise de Fani. Lasati acest lucru in grija lui Dumnezeu, daca El vrea si crede ca este bine, va va trimite un alt copil, daca nu, dati slava pentru orice va fi. Nu va faceti griji in legatura cu varsta, oamenii care iubesc sunt tineri oricand.
Ciudat sau nu, dar chiar ma simt tanara (nu ca as fi cine stie ca batrana!). Poate si pentru ca sunt inconjurata de oameni tineri, familia, la serviciu.
Mutumesc pentru cuvintele frumoase.
__________________
Mulțumesc puterilor cerești că m-am învrednicit a crede, că mi s-a facut această neasemuită onoare și din tot sufletul rostesc, strigând cu lacrimi ca la Marcu 9, 24: „Cred, Doamne! Ajută necredinței mele”. (Părintele Nicolae Steinhardt)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce credeti despre diferenta de varsta? Sonrisa Nunta 117 29.03.2013 18:42:18
esti varsta de 33 ani una fatidica? ingerul_pazitor Generalitati 46 02.01.2011 20:30:57
Diferenta de varsta Anisia Nunta 18 31.05.2010 16:55:30
Probleme la varsta mea TheKing Intamplari adevarate 49 03.07.2008 09:16:15
Rugaciune pt. parinti care si-au pierdut copilul Cost Rugaciuni 2 13.04.2008 16:17:30