Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 04.11.2012, 00:10:17
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
. A devenit un fel de "sport national".
ba chiar international
Reply With Quote
  #42  
Vechi 04.11.2012, 00:43:28
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de FiulRisipitor Vezi mesajul
Ce s-a intamplat cu e-mailul? Messenger, Skype, si altele?
Chiar duceam lipsa de metode de comunicare?

Personal nu folosesc facebook. Oamenii pe care vreau sa-i gasesc daca imi sunt dragi si mi-e gandu la ei ii gasesc si fara facebook. La fel cred ca si eu pot fi gasit daca cineva vrea sa ma gaseasca, nu trebuie sa-i invit eu afisandu-ma. Facebook e mai mult decat socializare si comunicare, te invita la a-ti afisa cat mai mult din personalitatea ta, la un fel de BigBrother online. Il gasesc nefolositor si incompatibil cu mine.
Nu stiu ce s-a intamplat cu celalalte metode de comunicare,insa daca prietenii mei folosesc FB si nu skype sau messenger este logic ca numai pe FB devin accesibili.Unii prefera una,altii alta.

Eu de felul meu sunt toleranta cu lumea,fiindca este loc pt fiecare sub soare chiar daca suntem diferiti.
Oare ce este rau in socializare si comunicare?
Cum sa ma invite sa afisez personalitatea mea?Ma invita,dar daca eu nu dau curs?
Fiecare este responsabil ce afiseaza acolo,cine vrea afiseaza poze nud aratandu-se altora,altii afiseaza rugaciuni,citate celebre inspirationale,altii ganduri zilnice.

Cred ca un sfant,ar ramane sfant si pe FB,tu ce crezi?
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #43  
Vechi 05.11.2012, 01:40:04
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Raspuns bun @Yasmina. Pana la urma depinde de noi, nu ne prosteste nimeni cu forta. Asa si canale tv xxx exista o gramada, asta inseamna ca ne sunt bagate pe gat? Cine vrea se uita, cine nu, nu. Asa si cu facebook-ul.
Reply With Quote
  #44  
Vechi 07.11.2012, 22:17:00
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Zeytin Vezi mesajul
Ce comparatie mai e si asta? Penibil pentru nivelul dumneavoastra... dar poate ati fost in pana de inspiratie la momentul respectiv deci va scuz :)
Revenind la subiect: eu am fost anul acesta voluntar la o asociatie de protectie a animalelor, sarcina fiind in principal pagina de facebook. Si, datorita acestei pagini si a faptului ca am petrecut aproape 17 ore/zi in oraselul micut in care locuiesc am reusit imbunatatirea situatiei cateilor fara stapan din adapostul public si realizarea a aporoximativ 200 de adoptii in afara tarii. Sa mai amintesc si campania de sterilizare ( 180 de catei) care a avut loc datorita informarii pe facebook.. da acest "diavol" de facebook.
Cu alte cuvinte, Facebook e un loc bun pentru taiat frunza la caini.
Reply With Quote
  #45  
Vechi 07.11.2012, 22:20:01
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Raspuns bun @Yasmina. Pana la urma depinde de noi, nu ne prosteste nimeni cu forta. Asa si canale tv xxx exista o gramada, asta inseamna ca ne sunt bagate pe gat? Cine vrea se uita, cine nu, nu. Asa si cu facebook-ul.
tocmai de aceea omul este o fiinta rationala care poate discerne ce este bine si ce este rau
Reply With Quote
  #46  
Vechi 07.11.2012, 22:47:59
Adriana-Simona's Avatar
Adriana-Simona Adriana-Simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Mesaje: 181
Cool FB not so good

FB e o ispita, atat pentru cei mandrii (ca deh, se pot lauda) cat si pentru cei lenesi (caci au o motivatie in plus sa leneveasca si sa piarda vremea)... dar acestea sunt daunele mici... mai trist este cand cineva se deznadajduieste cand isi vede prietenii ca au succese in viata, ca inainteaza, iar el sta pe loc. Am auzit de cazuri cand FB a facut ca oamenii sa ajunga la psihiatrie din motivul de mai sus.
__________________
"Tu cel care nu stii la ce iti foloseste apendicele, cum indraznesti sa spui ca ai inteles lumea intreaga si pe Cel ce a creat-o?"
My blog...enjoy: http://anairda-photography.blogspot.com/
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Chiar pot chistiga un iPad 4 pe facebook? mariusfanea Intrebari utilizatori 2 18.12.2012 12:59:56
Cont pe Facebook pro/contra? caty_deea Generalitati 23 15.08.2011 19:29:00
Peste 8000 de amenintari cu moartea de la crestini pe Facebook cocacoc Generalitati 65 11.08.2011 14:52:50
Facebook ? podariuv Intrebari utilizatori 24 11.06.2010 15:15:23