Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 21.09.2010, 20:33:21
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit Multumesc in numele meu si al Mariei prietena mea

Va multumesc mult doamna IOLANDA pentru incurazari si rugaciuni ,am vorbit cu ea a azuns astazi acasa si este bine rezultatul va veni peste cateva zile am inteles ,am incurazato si iam spus ca multi crestini au spus o rugaciune pentru ea cu credinta ca totul va fi bine acum asteptam ,sanatate tuturor si va multumim pentru rugaciuni cand va primi rezultatul vi-l voi spune si dumneavoastra ,sa fi-ti binecuvantati petru ca sunteti oameni cu credinta si sunteti alaturi de oamenii bolnavi care au nevoie de rugaciunile dumneavoastra ,va sarut Cristina.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 27.09.2010, 00:02:41
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Post

Asteptam vestile cit mai bune,insa pina atunci ne rugam Micutei Sfinte ,sa aiba in grija Ei,pe cei din grele suferinte.Doamne Ajuta!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 27.09.2010, 00:08:39
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Post

Inca ceva,sora mea mi-a povestit ca a simtit o putere si o mare incredere ,cind s-a dus in sala de operatie,cu toate ca pina in acel moment era disperata .I-am spus abia dupa ce si-a revenit cu totul ,ca eu ,in timpul operatiei,citisem cu lacrimi in ochi "Braul Maicii Domnului".Pot spune ca exact atat a durat si operatia ei(cit a durat rugaciunea mea).Acum este bine si multumim Maicutei Sfinte ,pentru ajutorul Ei ,cel Minunat.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 27.09.2010, 10:19:49
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit Prietena mea

Multumesc pentru rugaciuni tuturor si vreau totusi sa va intreb daca cineva imi poate raspunde ,lui Maria i sa spus sa mearga acasa si a trimis-o cu ate dar ea spus sa mearga la spital sa le scoata dupa 7 zile insa m-ia spus ca nu se vede deloc atele si operatia sa prins ca nu zici ca a fost taiata foarte putin se observa este posibil ca acele ate sa fi fost topitoare din moment ce i sa spus sa le scoata nu cred, dar totusi ce ar trebui sa faca este si asa stresata din cauza rezultatului care intarzie inca trei saptamani ,va-s multumi din suflet daca mi-ati raspunde ,va doresc o zi buna in continuare ,cu drag Cristina.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 04.10.2010, 22:43:32
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit va multumesc pentru rugaciuni

acele fire erau topitoare sa rezolvat cu bine doar ca acum inca asteptam rezultatul biopsiei speram sa fie unul bun .Doamne ajuta.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 08.10.2010, 20:44:52
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit Vesti de la prietena mea

Nu sunt vesti bune a cazut intro depresie si vorbeam cu fata ei este rau se cearta cu ea intruna si ii vorbeste urat nu vorbeste cu nimeni este inchisa si se poarta ciudat din cauza acestuyi necaz cu boala noi ne gandim ca a primit rezultatul biopsiei si de aceea este in starea asta de depresie ca nu a iesit bine va rog sa o puneti in rugaciunile voastre ,Dumnezeu sa o insanatoseasca.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 09.10.2010, 20:49:18
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Post

Nu o lasati singura cu aceste framantari,incercati sa o duceti la un preot sa se marturiseasca si sa primeasca incurajari(ei stiu cum sa faca lucrul asta)....noi ne rugam ptr,ea ,insa nu are voie sa cada in deznadejdie,ca e mare pacat.........cei apropiati ei trebuie sa o inteleaga si sa nu lase sa se inchida in ea......Doamne Ajuta!!!!.....eu am incercat si cu sora mea si cu o prietena care au fost la un pas de marea tragedie....multa ,multa sanatate si putere sa va de-a Dumnezeu si Sfanta Maica,ocrotitoarea noastra sa va intareasca .va imbratisez....si ma rog ptr.voi...
Reply With Quote
  #18  
Vechi 09.10.2010, 22:40:23
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit Doamne ajuta!

Maica Domnului si Sfantul Nectarie sa ii usureze boala si suferinta, sa o intareasca si in toate zilele sa o miluiasca!
Reply With Quote
  #19  
Vechi 10.10.2010, 01:04:58
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit ai mila doamne!

E tare dificil sa ai in preajma pe cineva care din momentul ce a primit analiza rea, nu se mai gandeste la altceva, decat ca nu exista cale de iesire....
Boala in sine produce nervozitate, trebuie multa rabdare, intelegere.....
Sa ne punem nadejdea in bunul Dumnezeu, EL stie clar ce se va intampla cu noi, noi nu avem putere sa schimbam ceva, depindem in totalitate doar de EL.
Bunul Dumnezeu sa va intareasca sa ganditi optimist, va doresc multa sanatate si familia alaturi de cei dragi, strigati-o pe Maica Domnului sa va sara in ajutor! Doamne ajuta!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #20  
Vechi 11.10.2010, 23:43:44
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit Dumnezeu sa va binecuvanteze

Va multumim ,joi Maria va primi rezultatul a fost la preot ea singura deoarece este o femeie credincioasa si are credinta in Dumnezeu dar pentru ea aceasta veste a fost un soc .Speram ca rezultatul sa fie bun si sa nu aibe nimic ,Bunul Dumnezu sa o ajute si sa fie cu ea joi in acea zi si noi la fel cu un Doamne ajuta Maria ,va multumim din suflet .Dumnezeu sa ne fie alaturi .bine sau rau mergem inainte in viata pana in fata judecatii noastre si atunci doar El ne va spune soarta fiecarui ,.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugaciune pentru elevi si pentru profesori spre_rasarit Sectiune dedicata profesorilor de religie 5 07.07.2012 03:50:19
prietena ta nu e Virgina! inkognito Generalitati 286 17.01.2011 17:28:34
prietena penticostala ionell Generalitati 26 17.11.2010 11:35:27
Grup de rugaciune pentru neputintele noastre si pentru tara. dorinastoica14 Rugaciuni 186 29.09.2010 23:45:09
Pentru Vasilica colega și prietena noastră de pe forum cristiboss56 Umanitare 1 23.06.2009 13:10:02