Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 13.01.2017, 21:50:01
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Nu toti sunt hoti sa stii...
Nu toti, dar trebuie sa stii care sunt, nu?

Citat:
si pe motivul asta multi refuza sa ajute si sa miluiasca invocandu-si in sinea lor ca ar fi furati.
Astia opteaza pentru o inconstienta volutara, ca su tine doar ca din motive diferite.

Oricum, nici tu nu cred ca ai trimis deja bani fara sa intrebi decat contul..
De fapt, cel mai probabil ca n-ai trimis deloc.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 13.01.2017, 22:26:24
flying's Avatar
flying flying is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Locație: MIGREZ PRIN DIFERITE LOCURI ALE INIMII IN CAUTAREA LUI DUMNEZEU
Religia: Ortodox
Mesaje: 867
Arrow

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Nu toti, dar trebuie sa stii care sunt, nu?
Sigur.Faci studii (dublu orb, randomizat si placebo control).
__________________
https://youtu.be/mvZARLkQmLk
Reply With Quote
  #23  
Vechi 13.01.2017, 23:21:41
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Cred ca ai incurcat borcanele. N-ar fi prima data.

BTW, valabil si pentru tine, ai trimis deja, cu ochii inchisi sau doar iti place sa filosofezi despre asta, dupa lozinca "Sa o faca alti prosti, eu doar fac pe desteptul?"

Eu cel putin am incercat ambele variante si feedback -ul primit ma face sa cred ca atitudinea lui Demetrius e cea mai buna.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 13.01.2017 at 23:25:19.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 13.01.2017, 23:47:35
Demetrius Demetrius is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.975
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Liliana81 Vezi mesajul
Mă numesc Liliana si am 2 copii ,o fetiță de 11 ani si 1 lună si un băiat de 4 ani si 4 luni eu muncesc sunt femeie de serviciu la bloc pe un salariu mic si soțul este agent de paza la un depozit de medicamente de aproape 2 luni nu a primit salariu mă rog la Dumnezeu să ia salariu lună asta sa putem plati chiria pentru a nu rămâne pe strada cu copii din cauza banilor am rămas si fara alimente eu nu am decât o pereche de cizme si alea rupte in talpa si cu hainele stăm cam prost dacă cv ne poate ajuta măcar cu alimente eu nu am cerut niciodată acum mă plec in fata lui Dumnezeu și îi cer ajutorul va mulțumesc o seara binecuvântată
Fata de lista cu informatiile cerute, am primit pe MP un mesaj cu un nr de telefon.

Oare de ce ati intrat pe acest forum ca sa cereti ajutor?
Pentru ca ne socotiti obligati sa va ajutam la cerere?

Eu simt ca ati incercat sa obtineti ajutor, desi sunteti inconfortabila aici, din moment ce, in interesul dvs ati postat un singur mesaj.

Cu toate astea, pentru ca sunteti intr-o situatie grea, va propun o intelegere salvatoare si anume:

1-veti merge duminica la slujba celei mai apropiate biserici ortodoxe de locuinta in care locuiti,
2-va prezentati preotului caruia ii cereti numele lui, numele parohiei si impartasiti copiii la liturghie,
3-cautati sa va spovedit si sa va impartasiti, dupa ce va intelegeti cu preotul,
4-dupa aceea imi trimiteti pe MP informatiile cerute

Pentru toate acestea eu va voi trimite luni 600 RON dupa ce primesc mesajul MP si ma voi interesa la preot.
Pentru punctele 1, 2 si 4 va voi trimite 300 RON, tot asa, dupa ce primesc MP. Banii ii veti ridica marti daca va convine si-mi scrieti MP duminica dupa-amiaza.

Doamne ajuta!
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #25  
Vechi 03.02.2017, 18:49:30
Lumi27 Lumi27 is offline
Member
 
Data înregistrării: 19.08.2013
Locație: Focsani
Religia: Ortodox
Mesaje: 54
Implicit

Fiecare dintre voi ati judecat niste oameni pentru faptul ca au facut 2 (doi) copii faras sa stiti in prealabil daca au dus-o mai bine sau nu, inainte de aceasta criza financiara.
Fratilor, nu a cerut nimeni sa ii intretineti voi. Nu toti sunt oameni educați sau oameni care sa aiba o pregatire intr-un anumit domeniu. Dar si-au castigat banul intr-un mod cinstit, momentan trec printr-o perioada dificila.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare