Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 18.08.2008, 14:57:32
pacatoasa's Avatar
pacatoasa pacatoasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Dragii mei ma pregatesc de o excursie in Delta si as dori sa-mi spuneti cei care ati fost unde v-a placut cel mai mult si unde v-ati cazat...Eu as dori sa ma cazez la pensiune dar nu stiu pe care sa o aleg si din ce zona a deltei...Poate ma ajutati voi:)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 18.08.2008, 16:02:02
Mirean Mirean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2007
Mesaje: 1.660
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pacatoasa
Dragii mei ma pregatesc de o excursie in Delta si as dori sa-mi spuneti cei care ati fost unde v-a placut cel mai mult si unde v-ati cazat...Eu as dori sa ma cazez la pensiune dar nu stiu pe care sa o aleg si din ce zona a deltei...Poate ma ajutati voi:)
Eu am fost la Sulina, in urma cu un an. Am luat "pasagerul" de la Tulcea, nu am avut rezervare, erau persoane in port, care asteptau turisti pentru a le oferi cazare O camera era in jur de 45 de lei/zi (fara mancare).

Se poate pescui, se poate merge pe plaja (cam departe, am mers cu un maxi-taxi local care venea din 7 in 7 minute). Se pot face excursii in Delta (in port gasesti oferta).

Alte obiective: biserica (nimic spectaculos d.p.v. arhitecturat), cimitirul, farul (se merge cu barca, acolo s-a filmat pentru "Toate panzele sus"), farul de la varsarea Dunarii in Mare (cam periculos, valuri mari, nu m-am incumetat).

Anul asta am incercat sa iau numere de pe net pt. a rezerva ceva, dar locurile erau ocupate. Niste prieteni care au fost acolo pt. pescuit au spus ca se gasesc locuri (inca din port se roaga de tine) dar, din cauza inundatiilor (apa tulbure si "diverse" care vin pe apa) nu este recomandabil sa mergi acolo.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 18.08.2008, 16:04:51
pacatoasa's Avatar
pacatoasa pacatoasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Multumesc pentru raspuns...mi-e foarte greu sa ma hotarasc...unde sa merg mai ales ca eu trebuie sa aleg si pentru altii, pentru ca daca era doar pentru familia mea ma riscam:)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 24.08.2008, 07:20:23
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

foare interesante informatiile date de Mirean, multumesc si eu. :)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
O sugestie pentru vacanta dumneavoastra cristiboss56 Resurse ortodoxe on-line 149 12.03.2019 23:21:37
Pelerinaj-Manastiri de-a lungul Dunarii, Transalpina, pe urmele lui Avram Iancu Mikaela Pelerinaje la locuri Sfinte 2 22.05.2011 19:09:34
vacanta la tara lore86 Generalitati 2 26.01.2011 15:24:43
pentru cei in vacanta:joc urzicuta Generalitati 16 23.07.2007 19:48:52