Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Despre Sfanta Scriptura
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 07.02.2016, 18:03:54
Carmen135 Carmen135 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2015
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 108
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ahilpterodactil Vezi mesajul
Sfintenie, nu gluma.

acum..am zis ca asa cred ca as face..daca mi ajuta Dumnezeu..ca asa ar trebui sa procedam...dar..na.. nu se stie ce va fi in viitor...in fine oricum si daca as fi vrut sa mi se implanteze.. n as fi avut bani..si ar fi fost un semn ca nu mi permit..
  #12  
Vechi 07.02.2016, 18:16:51
ahilpterodactil
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

bla, bla,bla, buum-bum, bla-bla...
  #13  
Vechi 07.02.2016, 18:19:29
Carmen135 Carmen135 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2015
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 108
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
"dovada prea clara" reiese din care afirmatii, dupa tine?



pentru ca asa a gandit.
pai de la min 5.53 incepe sa spuna despre acel om care descrie mecanismul cipului care functioneaza fara a i fi schimbata bateria .doar in mana sau in frunte..

posibil..dar posibil si pt ca a fost influentat..
  #14  
Vechi 07.02.2016, 18:52:13
Carmen135 Carmen135 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.03.2015
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 108
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Ai refuza, de ce?
Pastile nu refuzi? Ca cipurile astea, nu se stie niciodata unde se ascund.
Ca de ex. in calculatorul de la care tastezi acum.
pai nu stiu ce influenta are asupra mea ..cum e cu donarea de organe..citisem ca se transmit unele caracteristici ale celui de la care s a prelevat la cel in care a fost introdus..dar totusi eu initial ma referisem la cipul care va fi introdus in mana sau in frunte..acela este cel mai periculos..despre care se vorbeste in Apocalipsa...si despre care a vorbit si parintele Iustin Parvu si parintele Paisie Aghioritul si parintele staret Hariton Negrea.
pastile nu refuz..acestea sunt cunoscute de mult timp. fiind si Sfinti Doctori fara de arginti.. nici calculator..nici telefon.. influenteaza si acestea dar sunt inafara corpului..
faptul ca s a descoperit aceasta asemanare a functionarii cipului cu pecetea mie mi s a parut importanta ..si am dorit sa postez .
  #15  
Vechi 07.02.2016, 20:20:16
Pelerin spre Rasarit
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Carmen135 Vezi mesajul
cipul care va fi introdus in mana sau in frunte..acela este cel mai periculos..despre care se vorbeste in Apocalipsa...
Mereu m-am intrebat cum ar fi reactionat crestinii din timpurile scrierii Apocalipsei in fata unei asemenea interpretari. Raspunsul este undeva dincolo de hotarul imaginatiei mele si probabil si a lor :)
  #16  
Vechi 07.02.2016, 20:36:10
ahilpterodactil
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Pelerin spre Rasarit Vezi mesajul
Mereu m-am intrebat cum ar fi reactionat crestinii din timpurile scrierii Apocalipsei in fata unei asemenea interpretari. Raspunsul este undeva dincolo de hotarul imaginatiei mele si probabil si a lor :)
Nu va pierdeti cu firea, Pelerinule!
Pe vremea aceea, oamenii si-ar fi bandajat (in fier impenetrabil) mainile si fruntea.
Asa vor fi si aparut manusile (impermeabile), coiful, eventual chiar scutul (cu sau fara cruce).
Ce credeti, are sens?
  #17  
Vechi 07.02.2016, 20:55:06
Pelerin spre Rasarit
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Cred ca nu a existat perioada istorica in care credinciosii sa nu fi crezut ca ei sunt generatia care va vedea Apocalipsa live. Adica ganditi-va la ce ar fi putut crede crestinii din timpul invaziilor lui Atilla. Acum, fiind in era moderna, avem talcuirile nostre cu specific de tehnologie a viitorului, cu sau fara legatura cu contextul care a stat la baza scrierii ei, Apocalipsa continua sa fascineze,sa scoata la lumina frici sau sperante :)
  #18  
Vechi 07.02.2016, 21:22:18
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Carmen135 Vezi mesajul
dar totusi eu initial ma referisem la cipul care va fi introdus in mana sau in frunte..acela este cel mai periculos..despre care se vorbeste in Apocalipsa...
Pr. Vasile Mihoc, conferinta ASCOR decembrie 2012: https://www.youtube.com/watch?v=6RdPuz6QEzU&t=17m20s

Nu ți-ar strica să asculți toată conferința (are trei părți).
  #19  
Vechi 08.02.2016, 00:10:05
Intrarea Vagonului
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
E un om tare dezorientat...

In cele din urma si-a recunoscut niste greseli pe linia cu "cipusoarele", a abandonat-o, dar din pacate nu si nevoia de a se implica in chestii care il depasesc, crezandu-se pe sine un "mare teolog".

Nu putini au iesit de la yoga cu sanatatea mentala zdruncinata si din pacate si in familie a avut probleme asemanatoare, mama sa s-a sinucis dupa cum spunea cu nonsalanta intr-un interviu.
Baietii seamana cu mamele. Adica...unele tigle puse post se transmit mai departe. Sic transit gloria cipofobis!
  #20  
Vechi 08.02.2016, 00:15:13
Intrarea Vagonului
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Ai refuza, de ce?
Pastile nu refuzi? Ca cipurile astea, nu se stie niciodata unde se ascund.
Ca de ex. in calculatorul de la care tastezi acum.
In haine! In haleala! Cipuri lichide, in bere! Ups, Zakuul e deja la frontiere, am pus-o! Sa ne aglutinam sub pulpana predicatorilor cipofibi, un soi de profeti apocaliptici varianta ortodoxa.
Oare de ce am certitudinea ca tipii astia vin din acelasi loc din care au venit si predicatrollii apocaliptici de la neop? Cu alte cuvinte, niste aiureli bine platite si indrumate, pentru a lovi in cazul nostru in ortodoxie, iar in cazul np, in miscarile de trezire spirituala? Hm....
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare