Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 05.10.2010, 20:50:54
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Asteptam experimentul filmat.
Filmat iti arat oameni taiati in doua si lipiti la loc. Si multe altele la care s-au gandit "magicienii". Dovada inseamna intr-un asemenea caz mult mai mult decat un film.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 05.10.2010, 20:58:13
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Claudiuxs Vezi mesajul
Deci ceva expliatii amanuntite, ca asta nu-i chat.
Deci deci deci.
Explicatia pe care o dau eu este ca de fapt in realitate nu se intampla nimic din ce ai afirmat. Totul e in imaginatia ta si nimic mai mult. Iti doresti sa fii special si te-ai uitat prea mult la filme gen X-man. Sau esti troll.
Evident ca ar putea sa fie adevarat ce spui dar n-ai adus nicio dovada si e cam greu sa te credem pe cuvant. De aceea ne-am permis un mic chat. Topicul n-are subiect.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 06.10.2010, 05:56:11
Traditie1 Traditie1 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.752
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Claudiuxs Vezi mesajul
Bun deci catoedata, de fapt des, cand vreau, imi imaginez anumite lucuri cum ar fi ca am cuburi de gheata in mana ca bate vantul sau de astea si se intampla intr-un , brusc,in realitate lucruri cum ar fi sa racesc ceva, dar fara magie sau alte prostii, doar imaginatia,am citi ca se cheama psychokinesis. Acum ma intreb daca e un dar de la Dumnezeu, sau e ceva diavolesc.Doamne ajuta sa fie ceva bun.
Trebuie să fii mai atent atunci când se întâmplă, dacă nu cumva e doar imaginațian ta. Dacă e ceva real, atunci e un fenomen diavolesc, fiindcă sufletul nostru (sau spiritul) nu are puterea de a muta obiectele sau a determina fenomene fizice fără participarea trupului iar Dumnezeu nu face minuni fără semnificație teologică.
__________________
Cereți și vi se va da; căutați și veți afla; bateți și vi se va deschide.
Că oricine cere ia, cel care caută află, și celui ce bate i se va deschide
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Care este sfatul tau pentru mine,pentru ceilalti,pentru toti forumistii? tigerAvalo9 Generalitati 84 05.09.2011 08:32:49
Intrebare Importanta ggmarius Generalitati 5 19.07.2011 10:26:09
O importanta intrebare.... AndruscaCIM Botezul 19 23.09.2009 23:25:40