Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Istoria bisericii
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 01.09.2023, 11:40:02
tigeratlantic9's Avatar
tigeratlantic9 tigeratlantic9 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 163
Implicit Dumnezeu mi-a taiat aripile de la 14 ani.M-a nenorocit Dumnezeu cu 2 boli grele

Dumnezeu mi-a nenorocit viata dandu-mi schizofrenie si tulburare obsesiv compulsiva deci 2 boli psihice nu un di ambele foarte grele,deci eu cu ce mai sunt obligat sa cred in El și sa-I respect poruncile?De ce alții au sănătate,vitalitate,nu au văzut spitalul niciodată în viata sau poate doar la vaccinări și la .ediția muncii și eu sunt satul de mers la doctori si de luat pastile făcut injecții etc sibunde mai pui ca pe lângă bolile astea psihice ,mai am și boli fizice au apărut în ultimii ani..deci toate viata mea nu mai doctori,am început sa învăț medicina și farmacie fără sa vreau dim experienta cu bolile și medicamentele dar tot ce contează e ca m-am ratat pe toate planurile și asta nu din cauza mea ci datorita ca Dumnezeu mi-a tăiat toate aripile dandu-mi boala asta de la 15 ani,s-a distrus totul la mine de la 15 ani acum am 29 și niciun viitor si asta pentru ca mi s-au tăiat aripile de către viata destin,soarta, Univers etc..

Sunt foarte dezamăgit de Dumnezei,soarta, destin ,mai bine nu ma nășteau,alții, majoritatea de varsta mea nu mai pot de bine și eu îs varza cu creierul si sanatatea si nu de ieri de azi ci de mult timp,de 15 ani.
Deci gata,m-am saturat, nu mai am nevoie de religie.Dumnezeu m-a dezamăgit profund și da sunt supărat pe El și El e singurul vinovat pentru ca mi-a tăiat aripile la 14 ani dandu-mi boli psihice grave și facandu-ma sa ma simt mereu ca viata este împotriva mea.


Asta dacă exista, vreun Dumnezeu.Ca din ce pare când te uiți în jur și pe planeta asta am zice mai mult ca suntem rezultatul unui accident cosmic și atât tot..De ce este atâta suferință în lume și de ce mor oamenii pe capete și e lume bolnava,ghinioane etc?Fiindcă viata pare mai mult un accident cosmic decât o creație a unui zeu.
Punct.


Asta simt acum ,asta scriu
Reply With Quote
Răspunde