Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Pelerinaje la locuri Sfinte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 13.10.2011, 22:53:25
au_relian au_relian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.10.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 15
Implicit Curcubeu sferic la mormant la Pr. Arsenie Boca

http://www.youtube.com/watch?v=cU9BAkaiIT4

Last edited by au_relian; 13.10.2011 at 22:56:56.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 19.10.2011, 00:48:45
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Inaltator!

Sfinte Arsenie Boca, ai mila de noi, pacatosii!
Multumesc pentru videoclip, a fost inaltator!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #3  
Vechi 20.10.2011, 13:54:13
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

minunat!

Justificail din punct de vedere al stiintei, a fost ceva minunat.Un semn ca parintele ne iubeste si este aproape de noi!
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 20.10.2011, 14:42:06
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Mulțumim bunului Dumnezeu că ne-a învrednicit cu un asemenea mare dar, așa cum a fost și va rămâne pentru noi Părintele Arsenie Boca. O candelă care arde veșnic în sufletul nostru pentru a păstra vie credința în Dumnezeu.

Să nu uităm îndemnul parintelui:

"Nu va putea avea omul pace pe pământ de nu va avea pace cu Dumnezeu. Așadar în numele lui Hristos vă rugăm ca și cum Dumnezeu v-ar ruga prin noi: împăcaț-vă cu Dumnezeu!"

Last edited by ovidiu b.; 20.10.2011 at 14:45:27.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 21.10.2011, 21:06:59
au_relian au_relian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 05.10.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 15
Implicit

justificabil stiintific sau nu, este prima data in viata mea cand vad asa ceva :), dar pentru mine este un semn cat se poate de clar al biruintei Lui Hristos, de la Parintele Arsenie. Mai ales ca Parintele a avut o puternica influenta in a ma intoarce la credinta ortodoxa dupa ce o lunga perioda de timp am ratacit in cautarea adevarului prin "tot felul de locuri", numai unde trebuie nu. :)

Last edited by au_relian; 21.10.2011 at 21:11:46.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 21.10.2011, 21:47:06
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

sunt multe lucruri de spus despre parintele.
parintele a fost ptr neamul romanesc ce a fost Sf Serafim de Sarov ptr rusi.
pacat ca noi romanii nu stim sa ne cinstim sfintii!
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 21.10.2011, 21:52:54
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de au_relian Vezi mesajul
justificabil stiintific sau nu, este prima data in viata mea cand vad asa ceva :), dar pentru mine este un semn cat se poate de clar al biruintei Lui Hristos, de la Parintele Arsenie. Mai ales ca Parintele a avut o puternica influenta in a ma intoarce la credinta ortodoxa dupa ce o lunga perioda de timp am ratacit in cautarea adevarului prin "tot felul de locuri", numai unde trebuie nu. :)
ma bucur sa aud asemenea fapte...nu esti singurul...si eu am fost unul dintre cei morti si citindu-i cartile mi-am dat seama ca nu sunt pe drumul cel bun...mi-a deschis mintea si sufletul spre cele duhovnicesti...toata lucrarea este a bunului si mult milostiv Iisus Hristos care prin Sfintii Parinti lucreaza, le da aceste minunate daruri de ne aduce la "Adevar de a ne aduce Acasa" (cum spunea parintele).

Sa multumim lui Dumnezeu ca ne-a dat aceste daruri si Maicii Domnului ca impreuna cu acesti parinti se roaga si mijlocesc in fata lui Dumnezeu pentru ajutorul si mantuirea noastra. Sa multumim parintelui pentru truda si rugaciunile sale si Sfinților Brâncoveni... dupa cum spunea si el "Rugăciunile și jertfa Sfinților Brâncoveni m-au adus pe mine pentru țara acesta a noastră."
Reply With Quote
Răspunde

Tags
arsenie boca

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele Arsenie Boca Carmen FUNIERU Biserica Ortodoxa Romana 141 20.01.2014 17:22:05
parintele Arsenie Boca 06dec Mari Duhovnici si predicile lor 34 07.12.2013 19:02:21
PR. ARSENIE BOCA cristina83 Mari Duhovnici si predicile lor 70 17.01.2013 15:14:43