Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 10.02.2010, 16:11:45
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit Iarasi cipuri si biometrice

Doamne ajuta,

Nu am mai auzit demult mai nimic legat de subiectul asta. Mai stie cineva ceva?

Stie cineva daca codul de bare de pe permisele de conducere contine cei 3 de 6 sau nu? Pare a fi altfel de cod decat cel de pe produse.

Stie cineva de ce se tot repeta ca cipurile cu 3 de 6 in ele? Unde anume au cei 3 de 6? Se pot vedea?

Stie cineva daca mai vin cartile de identitate biometrice in 2011? Vor avea cip? Vor avea cod de bare?

Stie cineva de ce spun unii ca ne pierdem sufletul daca acceptam cipul de pe actele de identitate?

Multumesc,

Bogdan.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 10.02.2010, 16:18:43
suntneutru suntneutru is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 19.01.2010
Mesaje: 3
Implicit

Ignorantii spun ca ne pierdem sufletul daca acceptam cipul acela. Din pacate aici intra mare parte din BOR si vad ca si din fani.
Cipul acela de pe buletin nu are nici o treaba cu sufletul tau. dar nici una.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 10.02.2010, 16:39:04
almaris
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de BogdanF2 Vezi mesajul
Doamne ajuta,

Nu am mai auzit demult mai nimic legat de subiectul asta. Mai stie cineva ceva?

Stie cineva daca codul de bare de pe permisele de conducere contine cei 3 de 6 sau nu? Pare a fi altfel de cod decat cel de pe produse.

Stie cineva de ce se tot repeta ca cipurile cu 3 de 6 in ele? Unde anume au cei 3 de 6? Se pot vedea?

Stie cineva daca mai vin cartile de identitate biometrice in 2011? Vor avea cip? Vor avea cod de bare?

Stie cineva de ce spun unii ca ne pierdem sufletul daca acceptam cipul de pe actele de identitate?

Multumesc,

Bogdan.
Dragul meu, am o veste buna pentru tine si anume ca nici un cip din lumea asta sau cod de bare sau numere cu nu stiu cati de 6 nu vor putea sa te smulga din mana Mantuitorului, a Domnului nostru care a dat totul pentru salvarea noastra.

Lepadarea de credinta, lepadarea de Dumnezeu nu se face prin purtarea de cipuri chiar in propriul corp sau prin acte de identitate de nu stiu ce fel, ci prin purtarea noastra de zi cu zi aratam daca am ramas in credinta sau nu. Cuvantul spune intr-una din epistolele lui Pavel catre Timotei " Cine nu poarta de grija de ai sai, s-a lepadat de credinta".

Te rog sa nu lasi pe nimeni sa te descurajeze si sa privesti cu incredere la Dumnezeu, la creatorul nostru care nu a facut pe nimeni pierdut, care nu a lasat pe nimeni din mana Sa, te rog ca in chestinuni din acestea sa nu pleci urechea la oamenii care pot gresi sau care rau intentionati fiind vor sa induca panica in randul semenilor lor.

Last edited by almaris; 10.02.2010 at 16:48:22.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 10.02.2010, 18:01:08
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de almaris Vezi mesajul
Dragul meu, am o veste buna pentru tine si anume ca nici un cip din lumea asta sau cod de bare sau numere cu nu stiu cati de 6 nu vor putea sa te smulga din mana Mantuitorului, a Domnului nostru care a dat totul pentru salvarea noastra.

Lepadarea de credinta, lepadarea de Dumnezeu nu se face prin purtarea de cipuri chiar in propriul corp sau prin acte de identitate de nu stiu ce fel, ci prin purtarea noastra de zi cu zi aratam daca am ramas in credinta sau nu. Cuvantul spune intr-una din epistolele lui Pavel catre Timotei " Cine nu poarta de grija de ai sai, s-a lepadat de credinta".

Te rog sa nu lasi pe nimeni sa te descurajeze si sa privesti cu incredere la Dumnezeu, la creatorul nostru care nu a facut pe nimeni pierdut, care nu a lasat pe nimeni din mana Sa, te rog ca in chestinuni din acestea sa nu pleci urechea la oamenii care pot gresi sau care rau intentionati fiind vor sa induca panica in randul semenilor lor.
Esti sigur(a)?
Citeste si
Reply With Quote
  #5  
Vechi 10.02.2010, 18:04:24
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de suntneutru Vezi mesajul
Ignorantii spun ca ne pierdem sufletul daca acceptam cipul acela. Din pacate aici intra mare parte din BOR si vad ca si din fani.
Cipul acela de pe buletin nu are nici o treaba cu sufletul tau. dar nici una.
Iata un astfel de ,,ignorant":

Reply With Quote
  #6  
Vechi 10.02.2010, 18:51:59
Ioana-Andreea's Avatar
Ioana-Andreea Ioana-Andreea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2009
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 630
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Ioana-Andreea
Implicit

Se pare ca ignorantul esti tu!Uita-te pe Discovery si vezi cum se poate controla omul prin cip(gandurile,actiunile,absolut tot).Chiar cei care au participat la crearea cipurilor au vorbit despre anumite unde de frecventa f. joasa,prin care omul poate fi controlat.Plus declaratiile multor oameni faimosi care au fost prieteni cu rockfeller.
__________________
"Viata nu este nimic altceva decat un sir de apropieri si departari de Dumnezeu" - Pr. Emilianos Simonopetritul

Last edited by Ioana-Andreea; 10.02.2010 at 18:55:26.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 10.02.2010, 19:11:04
FLORINA FLORINA is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Oradea
Religia: Ortodox
Mesaje: 10
Implicit

Citat:
În prealabil postat de BogdanF2 Vezi mesajul
Doamne ajuta,

Nu am mai auzit demult mai nimic legat de subiectul asta. Mai stie cineva ceva?

Stie cineva daca codul de bare de pe permisele de conducere contine cei 3 de 6 sau nu? Pare a fi altfel de cod decat cel de pe produse.

Stie cineva de ce se tot repeta ca cipurile cu 3 de 6 in ele? Unde anume au cei 3 de 6? Se pot vedea?

Stie cineva daca mai vin cartile de identitate biometrice in 2011? Vor avea cip? Vor avea cod de bare?

Stie cineva de ce spun unii ca ne pierdem sufletul daca acceptam cipul de pe actele de identitate?

Multumesc,

Bogdan.
Pentru luminarea ta si a altora ca sa vezi unde vrea sa se ajunga si ce se va intampla,unde vei gasi toate raspunsurile la intrebarile pe care ti le pui cu privire la cipuri si multe alte lucruri te rog sa cumperi cartea "STARETII DESPRE VREMURILE DIN URMA". dUMNEZEU SA NE LUMINEZE!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 10.02.2010, 19:47:29
hadrian hadrian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.01.2010
Mesaje: 7
Implicit Cip

Multi vor accepta implantul cipului in mana sau frunte. Vor fi si unii care nu o vor face.
In Pilda Semanatorului ni se arata ca numai un sfert dintre oameni se vor mantui (nu ca ceva predestinat ci din voia lor, pe care Dumnezeu o respecta), si nici acesti la fel ("au dat rod: una o suta, alta saizeci, alta treizeci").
Faptul ca multi o sa accepte nu o sa ma determine sa o fac si eu. Dumnezeu sa ne ajute!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 10.02.2010, 19:49:37
BogdanF2 BogdanF2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 858
Implicit

Eu cred totusi ca daca accepti un act de identitate care are pe el cei 3 de 6, e si asta un fel de lepadare. Nu stiu daca actualele acte au asa cev, dar daca au, atunci cred ca acceptarea lor e un fel de lepadare.

Cum ar fi sa-ti cumperi un tricou pe care scrie 666, sau sa te dai cu un deodorant care se cheama "Diavolo"? Nu ar fi oare un fel de lepadare?

In aceeasi ordine de idei, daca ai un simbol diavolesc pe actul de indentitate, tot un fel de lepadare cred ca e. Intrebarea e daca intr-adevar pe actele astea de identitate se afla intr-adevar ceva diavolesc sau nu...

Bogdan.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 10.02.2010, 19:59:55
hanico's Avatar
hanico hanico is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.06.2007
Locație: Moldova lui Stefan
Religia: Ortodox
Mesaje: 135
Trimite un mesaj prin AIM pentru hanico
Implicit Cuvant

Am si eu un cuvant pentru cei ce cred ca cipurile sunt inofensive:
Ascultati vocea celor mai buni duhovnici si monahi (Bartolomeu Anania, Justin Pirvu, Arsenie Papacioc) ei sunt cei care tin stindardul ortodoxiei in Romania, desi multi considera ca monahii exagereaza. Athos-ul ne spune si el de vre-o 2-3 ani de primejdia aceasta. Daca nu-i credeti nici pe ei ... .
Domnul sa va lumineze!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Iarasi despre infailibilitatea papala leloup Biserica Romano-Catolica 397 06.02.2009 19:37:50
Ganduri ...iarasi 14carol06 Generalitati 1 06.02.2009 17:14:58
De ce trebuie sa bagam cipuri in animale? moro.d Stiri, actualitati, anunturi 13 05.02.2009 11:22:29
Comisia de Etica Ptr. Stiinta/Tehnologie a U.E. impotriva Implantului cu Cipuri razvan_m Stiri, actualitati, anunturi 0 31.01.2009 19:15:45
Iarasi despre grafice,sondaje, filocalie, scl.... alecsandru Generalitati 4 15.05.2007 09:16:13