Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 06.03.2015, 12:08:43
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

..............
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #52  
Vechi 06.03.2015, 21:43:18
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Alexandra1andreea Vezi mesajul
:))) eu una nu mai pot cu voi. N am spus ca nu mai vreau sa ma schimb in bine din cauza unor postari pe forum, am spus doar ca nu o sa mai postez aici. De unde pana unde ajungeti voi la concluziile astea nu stiu.. De asemenea, stiu ca lumea credintei nu o inteleg doar pe forum, o intrebare aici era doar un pas prea mic catre cunoastere sa zic asa. Si hai ca sa fiu si eu in ton cu voi si sa ma apuc sa va contrazic..n-ar fi totusi mai bine sa facem fapte bune si sa ne rugam in loc sa cugetam atat la ce fac altii si sa despicam firul in 4? Adica asta nici nu are asa mare importanta, eu am aflat ce ma interesa, si anume ca mandria vine din lipsa de credinta si proasta educatie si ca nu are legatura cu frumusetea fizica, nu vad ce rost mai au alte discutii pe langa subiect, dar daca va place e ok. O zi buna sa aveti! Am iesit.
In mesajul la care ti-am raspuns, ai scris la trecut.
Citat:
doar incercam sa ma schimb, sa inteleg mai in profunzime lumea credintei, da stati linistiti ca n-o sa mai postez de acum.
Eu la acest mesaj ti-am raspuns. Din moment ce ai scris la trecut, se intelege ca ai intrat pe forum cu ideea sa te schimbi, dar ptr. ca au fost unii rautaciosi, nu mai postezi pe forum, deci nici nu mai vrei sa te schimbi.

Chiar daca am inteles gresit ce ai vrut sa spui (referitor la prezent sau trecut), eu nu ti-am scris ca sa te critic si cu rautate, din contra. Am vrut doar sa te asigur ca daca vrei sa te schimbi, poti sa o faci, indiferent de cum sunt oamenii pe forum, sa nu te mai superi daca un user e mai rautacios, caci e si el om cu pacatele lui. Cu alte cuvinte, erau doar niste sfaturi. Atat. Nu te ataca nimeni, nu te pune nimeni la microscop. Discutam, dezvoltam idei, ne contrazicem.
Reply With Quote
  #53  
Vechi 06.03.2015, 22:32:32
oaie_cugetatoare oaie_cugetatoare is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Parascheva16 Vezi mesajul
Nu te ataca nimeni, nu te pune nimeni la microscop. Discutam, dezvoltam idei, ne contrazicem.
Pai nu, dar mandria (egoul) personal(a) face astfel incat orice raspuns
care nu este pe plac sa fie considerat automat un "atac".Este un mecanism
de "aparere" a mandriei.
Reply With Quote
Răspunde