Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Viata monahala > Calugarul
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 26.10.2016, 19:13:29
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioan67 Vezi mesajul
Copacel, un motiv pe care l-ar putea banui chiar si o oaie, darmite ditamai pomu', e ca pe vremea aia nu se dadeau teze de doctorat.
Nu ai inteles ce am vrut sa zic.E totul in sens metaforic, "po-etic";
Citat:
Mai sunt desigur si alte motive, mult mai importante si poate mai greu de priceput cu oaia. Darmite cu frunza! Toamna, cand devine iarna...
Bre tu chiar vrei sa te certi daca n-ai cu cine, dandanua este ca n-ai cu cine.
Citat:
P.S. In teza aia de doctorat....
Eu doar am pus in link in care Savatie Bastovoi citeste(e un audiobook)
viata sfantului Simeon nebun intru Hristos asa cum l-au cunoscut personajele principale ale vietii acestui sfant.Caci viata sfantului este povestita prin prisma persoanelor care au fost si martori dar si subiecti in viata sfantului.
De la diaconi hulitori de Dumnezeu, pana la cersetori care cerseau din interes,pana la prostituatele care se prostituau cu cersetorii pana la marii filosofi ai vremii care doreau sa-i excrocheze pe altii (un fel de afaceri suveica ale vremurilor) sfantul Simeonn re-increstineaza tot orasul unde a trait, facand mari minuni:inviere din morti, alungari de demoni si cate si mai cate.

Si tu vii cu : "pai teza de doctorat...:
Bre ce treaba are obiectul ala cu obiectul asta ? Tu cand citesti o carte sau vezi un film de interesezid daca inainte s-au scris " teze de doctorat" despre subiectul respectiv ? NU. De ce ? Pt ca n-are avea nici o logica.

Last edited by Copacel; 26.10.2016 at 19:16:41.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 26.10.2016, 19:15:11
ioan67 ioan67 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2016
Mesaje: 1.458
Implicit

Foarte bine ai facut.
Care-i problema? Ai chef de cearta sau cum?
Ca io nu vad nici o problema legat de ce ai postat. Foarte bine ai facut, e ceva bun si valoros.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare