Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 21.05.2010, 14:31:04
gibilan
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

parerea mea este daca erai ortodoxa adevarata aveai raspunsul in secunda2nu cereai nimanui nici un raspuns fiind-ca raspunsul era in interiorul tau.dar asa esti nevoita sa ceri sfaturi la oameni mai bine sau mai rau intentionati.raspunsurile vor fi si' si'asa incit nu vei intelege pina la urma nimic.eu sunt unul care am gustat din merindea sectareasca si le spuneam:fratilor nu simtesc deplinatatea,apoi am gustat si de la ortodocsi,[sarea si piperul ]aici am aflat deplinatatea.nu te lasa influientata de 'plecarile' tineretii caci la batrinete vei plati toate neatentiile de acum.oare poate fi la un loc lumina cu intunericul;focul cu apa,nici tu nu poti sa faci ce sufletul iti cere cu un sectar, un sectar tot sectar este si daca e mic, viclenia este numele lor.cauta un duhovnic bun spune-i gluma ce vrei sa faci si asteapta rezultatul eu il cunosc deja.ATENTIE IN VIATA TOTUL SE PLATESTE!!!.
Reply With Quote
  #92  
Vechi 21.05.2010, 16:33:11
angel4ver angel4ver is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.03.2010
Mesaje: 115
Implicit

mda, daca vreau sa aflu mai multe, sunt impotriva invataturilor lui Iisus.
daca am de-a face cu un sectar (care, hei... e un om inainte de toate, ce nu pricepeti?), nu sunt pe deplin ortodocsa. nu stiam ca se fac astfel de diferente pe un forum virtual.
aici pot sa zic ceva, sa citesc mai multe pareri si sa trag singura concluzia.
apoi, care-i problema? am tot dreptul ca si restul sa intreb, sa dau reply-uri pe aici.
nu ma cunosti in realitate. nu stii ce gandesc. nu stii ce am facut si ce nu vreau sa fac sau ce mai am de facut.
Dumnezeu stie tot ce voi face sau ce-am gresit.
eu nu-i vad atat de rau pe sectari precum ii vad majoritatea. insa, ma bucur ca mai sunt putini oameni ortodocsi care nu-i trateaza cu o asa superioritate si raceala pe restul care nu sunt de aceeasi religie.
daca vorbesti cu ei, nu inseamna ca o sa si faci ca ei. asta daca esti ortodocs adevarat (ca-n fata Domnului, toti suntem la fel; nu ne spune pe numele religiei in care ne-am nascut).
Reply With Quote
  #93  
Vechi 21.05.2010, 21:48:26
gibilan
Guest
 
Mesaje: n/a
Exclamation

Citat:
În prealabil postat de angel4ver Vezi mesajul
mda, daca vreau sa aflu mai multe, sunt impotriva invataturilor lui Iisus.
daca am de-a face cu un sectar (care, hei... e un om inainte de toate, ce nu pricepeti?), nu sunt pe deplin ortodocsa. nu stiam ca se fac astfel de diferente pe un forum virtual.
aici pot sa zic ceva, sa citesc mai multe pareri si sa trag singura concluzia.
apoi, care-i problema? am tot dreptul ca si restul sa intreb, sa dau reply-uri pe aici.
nu ma cunosti in realitate. nu stii ce gandesc. nu stii ce am facut si ce nu vreau sa fac sau ce mai am de facut.
Dumnezeu stie tot ce voi face sau ce-am gresit.
eu nu-i vad atat de rau pe sectari precum ii vad majoritatea. insa, ma bucur ca mai sunt putini oameni ortodocsi care nu-i trateaza cu o asa superioritate si raceala pe restul care nu sunt de aceeasi religie.
daca vorbesti cu ei, nu inseamna ca o sa si faci ca ei. asta daca esti ortodocs adevarat (ca-n fata Domnului, toti suntem la fel; nu ne spune pe numele religiei in care ne-am nascut).
toti suntem oameni asta da restul incomparabil ce ai in cap se vede de la o posta anturaj, prieteni .o sa devi sectara dupa cum gindesti eu nu pierd nimic,ca cine sunt eu sa iti port tie grija .nu e vorba de superioritate ci faptul ca cineva vrea sa te scuteasca de iluzii care iti vor capacita viata.tu sti ce conditii trebuie sa indeplineasca un ortodox adevarat sau vorbesti asa de la tine? auzi in fata domnului toti suntem la fel atuncia dece sa ii mai facem voia?sau ori o facem ori nu tot aia e asta sa o crezi tu deja esti mai mult de cea parte. nici nu sunt curios ce vei face ca orcum vei pierde umbli prin teren minat.
Reply With Quote
  #94  
Vechi 21.05.2010, 21:52:45
gibilan
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

mai bine sa nu imi mai raspunzi ca ori-cum nu mai vizitez pe aici no binei.
Reply With Quote
  #95  
Vechi 21.05.2010, 22:18:12
tricesimusquintus tricesimusquintus is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.05.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.822
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gibilan Vezi mesajul
mai bine sa nu imi mai raspunzi ca ori-cum nu mai vizitez pe aici no binei.
Vorba ceea: "S-a supărat pe sat și trei zile n-a mâncat..."
Nu fi supărat meștere și mai vino în vizită. Ne-ar părea rău să pierdem un prieten ce dă culoare forumului
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare