Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 25.05.2010, 04:25:59
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
aoleu n-am mai fost la biserica de 5 ani, am uitat si crezul..."

!
Crezul sau ceea ce SPUI TU CU BUZELE ca reprezinti pentru Dumnezeu si cit de credincios esti apare nu repetind papagaliceste cuvintele crezului ci in cuvintele si faptele VIETII taiate in inima ta.

:))))Dumnezeu nu o sa va puna ca la scoala sa-l recitati in cor cu voce tare, si care o prezinta cu intonatia si dramatismul cel mai original trece de Poarta Raiului.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 25.05.2010, 07:16:15
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Crezul sau ceea ce SPUI TU CU BUZELE ca reprezinti pentru Dumnezeu si cit de credincios esti apare nu repetind papagaliceste cuvintele crezului ci in cuvintele si faptele VIETII taiate in inima ta.

:))))Dumnezeu nu o sa va puna ca la scoala sa-l recitati in cor cu voce tare, si care o prezinta cu intonatia si dramatismul cel mai original trece de Poarta Raiului.
Dom'le, e un inceput. Nu poti cere de la un caldicel asa dintr-o data sa devina sfant.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 25.05.2010, 13:12:54
philalex philalex is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.05.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 517
Implicit

bai ceva tot va fi, nu vi se pare ca totul a luat-o razna?...eu asa cred...
Reply With Quote
  #14  
Vechi 25.05.2010, 13:24:45
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de philalex Vezi mesajul
bai ceva tot va fi, nu vi se pare ca totul a luat-o razna?...eu asa cred...
Ihi...a luat-o. Si in special, noi.
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #15  
Vechi 25.05.2010, 14:50:41
annajanette
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

pai mi-e fricuta, culmea e ca nu de moarte ci ca raman fara casa, ca stau intr-un bloc foarte vechi
Reply With Quote
  #16  
Vechi 25.05.2010, 16:46:36
angel4ver angel4ver is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.03.2010
Mesaje: 115
Implicit

eu zic ca ne-o meritam :) pentru ca oamenii, in general, sunt de vina pentru ceea ce se intampla in lume. ei distrug natura, creatia Domnului.. si ceilalti, care-s mai putini, dar care cred cu tarie in Dumnezeu incearca sa nu faca acelasi lucru si sufera impreuna cu restul, pentru ca altfel nu se poate :)
singurul lucru pe care mi-l doresc si pe care-l repet de fiecare data cand ma rog la Dumnezeu e in caz de cutremur sa fiu alaturi de familia mea si sa mor impreuna cu ei. nu vreau nimic altceva.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 25.05.2010, 18:11:29
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de angel4ver Vezi mesajul
eu zic ca ne-o meritam :) pentru ca oamenii, in general, sunt de vina pentru ceea ce se intampla in lume. ei distrug natura, creatia Domnului.. si ceilalti, care-s mai putini, dar care cred cu tarie in Dumnezeu incearca sa nu faca acelasi lucru si sufera impreuna cu restul, pentru ca altfel nu se poate :)
singurul lucru pe care mi-l doresc si pe care-l repet de fiecare data cand ma rog la Dumnezeu e in caz de cutremur sa fiu alaturi de familia mea si sa mor impreuna cu ei. nu vreau nimic altceva.
Adicatelea, in mod indirect, ce le doresti alor tai ? Da, daca altu-i planu' ?
Zic si io, sa nu-mi iei in nume de rau....zicerea.
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #18  
Vechi 27.05.2010, 16:57:00
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.182
Implicit

Dacă apare la protv o știre despre un iminent cutremur apoi să fiți siguri că e contracost șopârla. Din motivele expuse mai sus de către Alin și din altele.
Viața fiecăruia dintre noi e pândită zilnic de o grămadă de amenințări letale, cutremurul e pe la coada listei. O întrebare la care încerc să răspund în fiecare zi este: sunt oare pregătit să trec din viața asta? Răspunsul, în cazul meu, e înfricoșător.
În rest ce ne dă Domnul să suferim, cu siguranță merităm. Faptul că mai avem zile în lumea asta, e un dar pe care nu-l prețuim cum se cuvine! Începe postul Sfinților Apostol, prilej nemaipomenit de a ne relansa viața!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
copilul minune care vorbeste ca un om mare alexandra28again Generalitati 26 01.01.2013 19:19:13
Post Mare in 2010? ar14rai Postul 189 16.03.2010 15:33:53
Pe mine toata lumea ma iubeste Ioan_Ciobota Generalitati 6 08.05.2009 20:25:09
Salut la/pe toata lumea Ovidiu_M Generalitati 0 09.10.2008 20:31:52