Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 21.09.2010, 20:22:34
Iubirea's Avatar
Iubirea Iubirea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.06.2010
Locație: Bucuresti in C.I
Religia: Ortodox
Mesaje: 689
Implicit Pentru userul SCOTIANUL

Am creat acest topic in speranta ca vei mai citi vreodata pe acest forum si vei vedea topicul dedicat tie.
Regret foarte mult ca ai ales sa ne parasesti dar desigur ca este alegerea ta, ai motivele tale iar eu nu spun decat ca le respect....
Am insa un mare regret ca nu am apucat sa vorbesc mai mult cu tine, sunt sigura ca as fi avut multe de invatat... sa apuc sa iti trimit si eu macar tot atatea lucruri frumoase cate mi-ai trimis tu ca sa imi bucuri viata atunci cand am avut nevoie.

Sincer imi vei lipsi draga prietene virtual...
Cu toata dragostea si caldura te imbratisez si iti doresc sa ai parte de fiecare data de tot ceea ce tu iti doresti. Hristos si Maica Domnului sa iti calauzeasca pasii spre cele de folos mantuirii.

Doamne ajuta!!!
__________________
"Sa nu spui tot ce stii, sa nu faci tot ce poti, sa nu crezi tot ce auzi!" (pr. Paisie Olaru)
http://www.youtube.com/watch?feature...v=y8zZ_NGRoJo#!
  #2  
Vechi 21.09.2010, 20:30:31
Bast-et Bast-et is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 08.07.2010
Mesaje: 350
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Bast-et
Implicit

Intr-adevar, am ramas rau cand am vazut guest-ul langa nick dar, ce sa spun...
Sper sa revii, esti un om de treaba...
__________________
But I am not a slave to a God, that doesn't exist
And I'm not a slave to a world, that doesn't give a sh*t
  #3  
Vechi 21.09.2010, 20:36:05
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit Pentru Scotianul!

Cu adevarat, esti un om cu o personalitate deosebita- nu ti-au lipsit eleganta si bunavointa fata de toti cei care ne aflam pe forum. Si eu am spus ca ma retrag, totusi n-am facut-o.Te asteptam cu mesajele tale pline de optimism!Si mult bine!
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
  #4  
Vechi 21.09.2010, 20:39:04
Danut7 Danut7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.543
Implicit

Unul dintre "protestantii" buni.. Cine l-a banat a gresit.
  #5  
Vechi 21.09.2010, 20:47:00
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Danut7 Vezi mesajul
Unul dintre "protestantii" buni.. Cine l-a banat a gresit.
Nu a fost banat! A cerut s i se ștearga contul.Citește te rog precizarea adminu-lui .
  #6  
Vechi 21.09.2010, 20:49:37
Danut7 Danut7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.543
Implicit

De ce......?
  #7  
Vechi 21.09.2010, 20:53:15
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Danut7 Vezi mesajul
De ce......?
Cred ca Dumnezeu a vrut sa ne arate prin aceasta ca noi ortodoxii suntem rai și intoleranți dintre care cea mai rea sunt eu !
  #8  
Vechi 21.09.2010, 21:07:09
MariS_'s Avatar
MariS_ MariS_ is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.10.2009
Locație: Religie: creștin
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Implicit

Mai scotianule, mai prietene, poate din cand in cand ti-o mai fi dor
de unii dintre noi, sa stii ca ai cont deschis aici, iti dau de la mine
daca se poate!
Eheeei, un om, un crestin, un caracter, un prieten!
Saritor oricand si pentru oricine sa ajute: cu o vorba, o carte sau un link.
Comentarii cu mult bun simt si uneori pline de verva.
Dumnezeu sa-ti lumineze pasii si sa te aiba in paza Sa!
Yours old friend, MariS
__________________
Făcutu-ți-s-a ocara ca și lauda, paguba precum câștigul și străinul ca fratele?
Cum nu înțelegeți că nu despre pâini v-am zis? Ci feriți-vă de aluatul fariseilor și al saducheilor! (Matei 16:11)
Omul deține atâta Adevăr câtă Iubire dăruie.
  #9  
Vechi 21.09.2010, 21:09:01
Pr.Gheorghe
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Cred ca Dumnezeu a vrut sa ne arate prin aceasta ca noi ortodoxii suntem rai și intoleranți dintre care cea mai rea sunt eu !
Nu trebuie totusi generalizat... si nici nu trebuie sa minti! Stii prea bine ca cel mai rau sunt eu!

Scotianul a facut o alegere si cred ca ar trebui ca acest topic sa nu inceapa sa semene cu un necrolog. Personal nu l-am "cunoscut" foarte bine (decat putin pe forum si putin in privat), cred insa ca din orice alegere poate iesi ceva bun daca avem pe Dumnezeu calauzitor. Va rog sa faceti rugaciune pentru fratia sa si astfel, nu pe forum, ci in Duh si Adevar sa-l ajutati. Stiu sigur ca Duhul il indemna spre bine!

Domnului sa ne rugam! Doamne miluieste!
  #10  
Vechi 21.09.2010, 21:20:14
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Exclamation

Citat:
În prealabil postat de Iubirea Vezi mesajul
Am creat acest topic in speranta ca vei mai citi vreodata pe acest forum si vei vedea topicul dedicat tie.
Regret foarte mult ca ai ales sa ne parasesti dar desigur ca este alegerea ta, ai motivele tale iar eu nu spun decat ca le respect....
Am insa un mare regret ca nu am apucat sa vorbesc mai mult cu tine, sunt sigura ca as fi avut multe de invatat... sa apuc sa iti trimit si eu macar tot atatea lucruri frumoase cate mi-ai trimis tu ca sa imi bucuri viata atunci cand am avut nevoie.

Sincer imi vei lipsi draga prietene virtual...
Cu toata dragostea si caldura te imbratisez si iti doresc sa ai parte de fiecare data de tot ceea ce tu iti doresti. Hristos si Maica Domnului sa iti calauzeasca pasii spre cele de folos mantuirii.

Doamne ajuta!!!
Sincer , am ramas mut ! Aseara am vorbit pe privat putin si totul parea normal . Nu mi-a spus de gandul de a parasi forumul ! Regret enorm plecarea lui , un om de o finete si de un bun simt rar intalnita aici pe forum . Sper in revenirea lui ( Scotianul2 ) . Te astept PRIETENE ! ! !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Care este sfatul tau pentru mine,pentru ceilalti,pentru toti forumistii? tigerAvalo9 Generalitati 84 05.09.2011 08:32:49
Ingerul pazitor,pentru toti oamenii sau numai pentru crestini? mihailt Generalitati 45 12.11.2010 18:46:27
Mesaj pentru userul "moment31" sophia Generalitati 0 12.11.2009 19:06:03