Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 19.12.2023, 21:56:32
tigeratlantic9's Avatar
tigeratlantic9 tigeratlantic9 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 168
Implicit Sa citesc Biblia?Vreau sincer sa îmi schimb viata.

Merita sa o las mai ușor cu celelalte cărți de medicina,știință ,sanatate și alte chestii și sa incep sa citesc Biblia?
Numai ca am luat Biblia Cornilescu ca e singura care am găsit ca avea cuvintele Domnului Iisus scrise cu culoarea roșie ceea ce ma interesa îndeosebi sa aibă lucrul acesta.
Care sunt cele mai frumoase și ziditoare de suflet părți din Biblie?Am citit mai demult dar Evangheliile ,sunt foarte curios si de restul
Nu știu dar simt o chemare ,simt ca acum e momentul.sa fac o schimbare majora în viata mea la obiceiuri,rutina,mentalitate,caracter,suflet,viata și nu de putine ori am auzit unii oameni ca ziceau ca cea mai buna carte motivationala si de dezvoltare personala W Biblia și cred ca pe undeva exista un adevăr mare.Trebuie sa îl și descopăr.
Sincer,sper sa îmi schimb viata și sa integrez obiceiuri sănătoase în ea începând de acum ,inclusiv abținere de la dulciuri și sucuri în exces și adăugarea facutului la bicicleta sau la bara ajutatoare de abdomene în program.
M-am rugat pentru motivatie care e cam abolita de pastile,vad ca motivația mi-a apărut cât de cât sper sa ma tina Doamne ajuta.
Daca nu fac lucrurile astea si nu imi schimb viata cat mai rapid chiar sunt o cauza total pier pierduta și sper din suflet sa nu fie asa.
Reply With Quote