Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #121  
Vechi 13.05.2021, 18:21:00
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Nu ai zis nimic...
Asa este, au zis Demetrius si Arsenie Boca.

Citat:
Si ce vrei sa zici cu asta. Din nou nu ai zis nimic, doar vorbesti ca sa vorbesti si tu.
Am zis ca daca fratele s-a spovedit si impartasit atunci poate fi sigur ca Hristos sufera patimile respective care-i mai apar impreuna cu el.

Citat:
Din nou visezi si vorbesti prostii. Nu ajuta cu nimic paragraful asta. Este in plus
Paragraful nu ajuta insa ajuta textul din acel paragraf.


Citat:
Si cu ce il ajuta? Ii zici sa se desparta de hule. In sfarsit ai inteles ca vrea sa se desparta de hule... Cam putin la al 5-lea paragraf.
Din nou, nu ajuta cu nimic paragraful
Pai el e trist ca vrea sa se desparta de hule si sustine ca nu e Dumnezeu cu el. L-am lamurit. Dumnezeu e cu cel ce se desparte de hule, de pacat, de rautate pentru a fi cu Dumnezeu. Daca el lupta sa se desparta Dumnezeu nu-l paraseste.


Citat:
Din nou, nu ai o solutie, dar vorbesti si tu ca sa vorbesti.
Le-a facut pe taote, nu merge. Exact ce a gresit.
Din nou esti prin sant.
Solutia este sa mergi in viitor cu totul daca te ingrijorezi sau te stresezi. Daca ramai in prezent atunci cum vei putea face ceva in viitorul inchipuirii-scenariului in care te duce frica si atacul de panica?


Citat:
Si cu ce ajuta ce zici mai sus?
Te ajuta sa poti face si acolo ceea ce poti face in realitatea prezenta.


Citat:
Nu ai inteles care e problema, doar iti dai cu parerea. Barbologie fara legatura cu subiectul
Problema e stolhul cu ganduri hulitoare insuportabile si iutime care-l duce in atacuri de panica si de deznadejde crezand ca e parasit de Dumnezeu. I-am zis sa incerce sa-si curte inima si sa-si deschida ochii ca sa vada care e hula si iutimea repetitiva pe termen lung si sa nu tot le gandeasca prea mult caci Iisus e capul Barbatului deci el doar sa se laude cu barba deasa si lunga crezand in Hristos.

Citat:
Tu stii ce se itnampla cu omul ala?
Elucubrezi solutii care nu au sens? Ce inseamna prostia asta "deschide ochii stai relaxat sa intre lumina"? Asta invatati la NIP meditatie?
Ai auzit de fapturile cele intelegatoare si pline de ochi pe afara si prin interior care stau inaintea lui Dumnezeu? Daca nu deschizi ochii relaxat cum ai putea sa-ti dai seama ce ti se intampla? Cand iti vine hula iutimea, de frica inchizi ochii si reactionezi ca un zombi orb. Daca intra lumina lucrurile se limpezesc si se linistesc, dispare frica de viitor, grijile lumii care ca niste maracini inabuse samanta Cuvantului iar in lumina dracii isi pierd puterea caci uneltirile lor se dau pe fata si-ti dai seama de viclenia care te ia ca sa le faci ispita-munca-programul scurt parazit si terorist.

Citat:
Si cu ce ajuta cuvintele astea? Pe cine acuza omul asta? Ce legatura are invinovatirea cu mila si cu restul????
Pai in loc sa lupte toata ziua si noaptea cu gandurile ca sa se laude cu semetia mintii pana cade in deznadejde si mandrie mai bine ar implini porunca iubirii, curatirea inimii si lucrarea milei.

Citat:
Ce e cu postul asta din care 9/10 sunt pe langa si un singur paragraf intelege despre ce e vorba?

Ti-am zis clar ca 80% din posturile tale sunt junk.
Nu vrei sa intelegi ce scriu. Daca nu poti atunci e bai caci vorbesc lucruri simple si elementare pentru cei asemenea mie, mediocri si mireni fara pretentii.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 13.05.2021 at 18:24:53.
Reply With Quote
  #122  
Vechi 21.05.2021, 12:53:22
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de matador Vezi mesajul

...sa trec prin calvarul asta...
Asta ma roade cel mai rau, sentimentul ca nu e cruce spre mantuire si ca e pedeapsa pentru ceva ... si din aceasta cauza si deznadejdea si disperarea...

Sunt disperat ...

Adica sa ma trezesc intr o zi ca nu mai vreau sa ma pocaiesc, sa ma infranez de la pacat, etc.

Stiu ca sunt obsesii astea, frici, datorita acestor ganduri, imi fac N scenarii bla bla..s-au dezvoltat cu timpul astea din cauza ca problema se agrava si astea mi le-am facut eu singur, combinatii de "N luate cate K"

Recunosc: cu rabdarea stau f prost, am temperament f coleric, sunt iute la manie si nu stau prea confortabil cand rabd ceva ce nu mi place, desi dorinta sa fac acestea o am.

Cu simtirea e mai greu !
Boala asta grava a hulei la adresa Dumnezeirii o am si eu, multi oameni o au si nu stiu ca o au.

Ea vine din faptul ca omul semetindu-se cu sine si cu pacatul ca sa iasa deasupra in "libertate" si mandrindu-se se inchina lui insusi si ar vrea ca si altii sa se inchine luiushi. Ar vrea sa-i faca cu dea sila si pe altii sa se inchine luiushi daca nu poate nicicum prin tot felul de tactici viclene si ispititor desfranate. Trece la terorism-ispititor daca nu-i poate pacali si insela sa se inchine benevol lui si idolilor sai.

Esti foarte nemultumit si suparat ca nu te inchini tie insuti si ca altii nu ti se inchina tie insuti. Nu poti suporta, iti sare mustarul foarte rapid, esti nemultumit si te razbuni groaznic, necrutzator, neiertator daca nu spre asta se indreapta lucrurile, spre inchinare la EUL tau.

Asta e boala: inchinarea omului la EUL propriu, EUL de om, de inger cazut si la eurile lumii tot ca un fel de inchinare la eul sau propriu si personal. Face "credinciosul" partizanate si lupte groaznice pentru aceasta inchinare la eul sau propriu sau la eul sefului sau lunmesc si uraste de moarte si de hula orice inchinare la adevaratul Dumnezeu.

Nu de la mine mi-am aflat boala asta groaznica si cumplita care chinuie ingrozitor ci de la Mesia, de la Hristos-Cuvantul...
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 21.05.2021 at 13:02:47.
Reply With Quote
  #123  
Vechi 24.05.2021, 11:49:19
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de matador
În prealabil postat de matador Vezi mesajul

...sa trec prin calvarul asta...
Asta ma roade cel mai rau, sentimentul ca nu e cruce spre mantuire si ca e pedeapsa pentru ceva ... si din aceasta cauza si deznadejdea si disperarea...

Sunt disperat ...

Adica sa ma trezesc intr o zi ca nu mai vreau sa ma pocaiesc, sa ma infranez de la pacat, etc.

Stiu ca sunt obsesii astea, frici, datorita acestor ganduri, imi fac N scenarii bla bla..s-au dezvoltat cu timpul astea din cauza ca problema se agrava si astea mi le-am facut eu singur, combinatii de "N luate cate K"

Recunosc: cu rabdarea stau f prost, am temperament f coleric, sunt iute la manie si nu stau prea confortabil cand rabd ceva ce nu mi place, desi dorinta sa fac acestea o am.

Cu simtirea e mai greu !
Boala asta grava a hulei la adresa Dumnezeirii o am si eu, multi oameni o au si nu stiu ca o au.

Ea vine din faptul ca omul semetindu-se cu sine si cu pacatul ca sa iasa deasupra in "libertate" si mandrindu-se se inchina lui insusi si ar vrea ca si altii sa se inchine luiushi. Ar vrea sa-i faca cu dea sila si pe altii sa se inchine luiushi daca nu poate nicicum prin tot felul de tactici viclene si ispititor desfranate. Trece la terorism-ispititor daca nu-i poate pacali si insela sa se inchine benevol lui si idolilor sai.

Esti foarte nemultumit si suparat ca nu te inchini tie insuti si ca altii nu ti se inchina tie insuti. Nu poti suporta, iti sare mustarul foarte rapid, esti nemultumit si te razbuni groaznic, necrutzator, neiertator daca nu spre asta se indreapta lucrurile, spre inchinare la EUL tau.

Asta e boala: inchinarea omului la EUL propriu, EUL de om, de inger cazut si la eurile lumii tot ca un fel de inchinare la eul sau propriu si personal. Face "credinciosul" partizanate si lupte groaznice pentru aceasta inchinare la eul sau propriu sau la eul sefului sau lunmesc si uraste de moarte si de hula orice inchinare la adevaratul Dumnezeu.

Nu de la mine mi-am aflat boala asta groaznica si cumplita care chinuie ingrozitor ci de la Mesia, de la Hristos-Cuvantul...
Din lasitate cea mai mare omul tradeaza pe Hristos-Cuvantul ca beroul si se ascunde cu asta la intunericul din sine si de acolo din ascuns nu mai poate si nu mai vrea sa iasa la lumina si acolo in ascuns se inchina luiusi si duhurilor rele cu care se inhaiteaza laudandu-se cu minciuna ca betii grozavi grozinversi exact ca puii lui Miunhauzen cu trofeele pescaresti si vanatoresti.

Din aceasta tragedie ingrozitoare a mortii si a rautatii vesnice fuge rusinea si simtirea incat omului las si nesimtit ii place mocirla asta bestemata si tradarea din sine din ascuns si acolo in noaptea mintii se crede mare inchinindu-i pe toti la sine insushului lumii in timp ce joaca fatzarnicia inaintea lui Dumnezeu.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 24.05.2021 at 11:51:21.
Reply With Quote
  #124  
Vechi 24.05.2021, 13:19:39
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul

Ea vine din faptul ca omul semetindu-se cu sine si cu pacatul ca sa iasa deasupra in "libertate" si mandrindu-se se inchina lui insusi si ar vrea ca si altii sa se inchine luiushi. Ar vrea sa-i faca cu dea sila si pe altii sa se inchine luiushi daca nu poate nicicum prin tot felul de tactici viclene si ispititor desfranate. Trece la terorism-ispititor daca nu-i poate pacali si insela sa se inchine benevol lui si idolilor sai.
Dai si tu dupa ureche fara sa spui nimic din mistica.

Pe langa faptul ca nu stii nimic din ce zice ortodoxia ca este cauza la problema le mai si dai prosteste.

Incurci rau de tot lumea cu tot felul de elucubratii.


De fapt nu ai zis nimic, nu ai gasit nici problema si nici solutia mai sus. Doar ai vorbit ca sa vorbesti si tu ceva. Asta este pacatul tau vorba cu totul pe langa. Datul cu parerea. Teoriile... Scoti din tine la teorii ... 90% din ce spui sunt teorii, ti-am zis, junk.

Ce ai zis mai sus? Ai vorbit si tu ceva despre mandrie, fara sens in contextul asta. Nu prea poti sa iti aduni mintea si sa intelegi despre ce e vorba in propozitie.

Tot ce produci sunt "teorii".

Numele tau ar trebui sa fie Teorel, pentru ca asta produci, elucubratii, teorii, ipoteze, dat cu parerea, dar nimic ortodox.

Nu gasesti nimic bun de adunat in posturile tale, doar incurcaturi peste incurcaturi.

Last edited by gpalama; 24.05.2021 at 13:38:45.
Reply With Quote
  #125  
Vechi 24.05.2021, 16:14:19
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Dai si tu dupa ureche fara sa spui nimic din mistica.

Pe langa faptul ca nu stii nimic din ce zice ortodoxia ca este cauza la problema le mai si dai prosteste.

Incurci rau de tot lumea cu tot felul de elucubratii.


De fapt nu ai zis nimic, nu ai gasit nici problema si nici solutia mai sus. Doar ai vorbit ca sa vorbesti si tu ceva. Asta este pacatul tau vorba cu totul pe langa. Datul cu parerea. Teoriile... Scoti din tine la teorii ... 90% din ce spui sunt teorii, ti-am zis, junk.

Ce ai zis mai sus? Ai vorbit si tu ceva despre mandrie, fara sens in contextul asta. Nu prea poti sa iti aduni mintea si sa intelegi despre ce e vorba in propozitie.

Tot ce produci sunt "teorii".

Numele tau ar trebui sa fie Teorel, pentru ca asta produci, elucubratii, teorii, ipoteze, dat cu parerea, dar nimic ortodox.

Nu gasesti nimic bun de adunat in posturile tale, doar incurcaturi peste incurcaturi.
Ma confunzi cu Ewald Frank-enstain, cu Confuzius-Incurcatopitecus, cu Teorema lui Pishagora Teoreticus, cu Hulius Cezaruri sau chiar cu Musk-a cea mare si tare care intra direct in kurul calului cu masina electrica ca apoi sa iasa de acolo pentru ca sa intre mai adanc direct in rana.

Daca nu ti-e clar ce scriu despre hula si nu poti sa intelegi atunci nu esti bun de duhovnic, rezulta ca te-ai inhaitat cu lenea duhovniceasca si cu lasitatea cea mare, cucotata ca o virtute a ”credinciozitatii” peste neamuri, limbi, imparati, munti si ape mari si nu vrei sa poti sa-ti dai seama ca esti decat un tradator ce te ascunzi in intuneric cu tradarea ta.

Mie mi se pare foarte simplu si clar...:

Boala asta grava a hulei la adresa Dumnezeirii o am si eu, multi oameni o au si nu stiu ca o au.

Ea vine din faptul ca omul semetindu-se cu sine si cu pacatul ca sa iasa deasupra in "libertate" si mandrindu-se se inchina lui insusi si ar vrea ca si altii sa se inchine luiushi. Ar vrea sa-i faca cu dea sila si pe altii sa se inchine luiushi daca nu poate nicicum prin tot felul de tactici viclene si ispititor desfranate. Trece la terorism-ispititor daca nu-i poate pacali si insela sa se inchine benevol lui si idolilor sai.

Esti foarte nemultumit si suparat ca nu te inchini tie insuti si ca altii nu ti se inchina tie insuti. Nu poti suporta, iti sare mustarul foarte rapid, esti nemultumit si te razbuni groaznic, necrutzator, neiertator daca nu spre asta se indreapta lucrurile, spre inchinare la EUL tau.

Asta e boala: inchinarea omului la EUL propriu, EUL de om, de inger cazut si la eurile lumii tot ca un fel de inchinare la eul sau propriu si personal. Face "credinciosul" partizanate si lupte groaznice pentru aceasta inchinare la eul sau propriu sau la eul sefului sau lunmesc si uraste de moarte si de hula orice inchinare la adevaratul Dumnezeu.

Nu de la mine mi-am aflat boala asta groaznica si cumplita care chinuie ingrozitor ci de la Mesia, de la Hristos-Cuvantul. Din lasitate cea mai mare omul tradeaza pe Hristos-Cuvantul ca beroul si se ascunde cu asta la intunericul din sine si de acolo din ascuns nu mai poate si nu mai vrea sa iasa la lumina si acolo in ascuns se inchina luiusi si duhurilor rele cu care se inhaiteaza laudandu-se cu minciuna ca betii grozavi grozinversi exact ca puii lui Miunhauzen cu trofeele pescaresti si vanatoresti.

Din aceasta tragedie ingrozitoare a mortii si a rautatii vesnice fuge rusinea si simtirea incat omului las si nesimtit ii place mocirla asta bestemata si tradarea din sine din ascuns si acolo in noaptea mintii se crede mare inchinindu-i pe toti la sine insushului lumii in timp ce joaca fatzarnicia inaintea lui Dumnezeu.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 24.05.2021 at 16:22:41.
Reply With Quote
  #126  
Vechi 08.06.2021, 15:29:33
matador matador is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.03.2020
Mesaje: 11
Implicit

Salutare

las aici ceva interesant, de la Pr Serafim

Doamne ajuta !

https://www.youtube.com/watch?v=DGKG...bIUPFA&index=7
Reply With Quote
  #127  
Vechi 14.06.2021, 16:12:29
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de matador Vezi mesajul
Salutare

las aici ceva interesant, de la Pr Serafim

Doamne ajuta !

https://www.youtube.com/watch?v=DGKG...bIUPFA&index=7
E simpatic calugarul si are dreptate. Cand vrei sa iesi din sclavie prin rugaciune toate stapaniile intunericului si ale pacatului devin fiare turbate si au in tine ajutor in firea lumeului, firea perversa a ingeromului cazut. Fiarele viclene te mituie cu sefie si cu placeri si te pacalesc cu libertate in timp ce te baga in sclavie. Odata amagit si capturat e foarte greu sa iesi din sclavia mortii si sa vietuiesti ca om liber, despatimit si fericit. Cand simti ca mori si ca faci rau strigi catre Dumnezeu si Mila Lui te va scoate din orice necaz pe care-l faci si din orice iad care ai devenit.

Cu cat te apropii de Dumnezeu si-ti deschizi ochii interiori nu devi mai pacatos sau mai deznadajduit ci pacatele din tine devin mai agresiv-tiranice la adresa Lui.... pentru ca ingeromul cazut care esti slujeste moartea vesnica si rautatea laudand desfranarea, lenea duhovniceasca si trufia lumii pe cand sfintii si ingerii Domnului slujesc voia Lui. Simti ca defapt esti de partea rea, ca faci doar ce vrei tu, ca nu asculti, ca nu poti si simti ca vrei si tu sa-i faci rau lui Dumnezeu sau voirii Lui Milostive si realizezi ca asta e foarte greu de inversat, ca e foarte greu sa lepezi puterea sefiei lumEUlui pentru a-L primi pe Hristos-Cuvantul ca sef peste tine.

E foarte greu sa-ti dai seama ca esti mort si rau si sa vrei sa invii in viata vesnica. Preferi ca lasul sa crezi ca esti viu desi e clar ca esti mort din moment ce nu faci voia Lui si cu toate astea nu vrei nicicum sa vrei sa invii.

In ciuda faptului ca esti pamant care se intoarce mereu in pamant, culmea, vrei mereu sa fi pamant care se intoarce in pamant. De ce sa vrei asa ceva mereu din moment ce esti asa ceva? E clar ca nu vrei sa invii in viata vesnica, nu vrei sa ramai viu mereu.

Nu de chinurile de la pacate trebuie fugit ci trebuie sa nu le faci pe pacate caci orice pacat aduce moartea. Chiar daca orice pacat aduce moartea trebuie sa crezi in Hristos-Cuvantul si sa vrei sa te elibereze de orice patima si de orice gresala.

Doar impreuna cu Hristos-Cuvantul vei descoperi toate adictiile si sclaviile. Fara Dumnezeu le vei considera virtuti nestiind ca esti un biet sclav al ingeromului cazut care a ocupat templul tau si te tine in sclavie. Ii vei sluji ca fraierul facandu-i voia nu Lui Dumnezeu ci mikidutului care se crede sfant si mare sef desi pacatul si frica stapaneste, frica de viata vesnica.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #128  
Vechi 16.06.2021, 10:59:11
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
Boala asta grava a hulei la adresa Dumnezeirii o am si eu, multi oameni o au si nu stiu ca o au.
Doar demonizatii si cei tulburati de duhuri au asa ceva.

Tocmai ai spus care este pozitia ta duhovniceasca.

Si asta este pentru ca esti eretic. Esti rupt de Biserica. Esti in erezie mare si te tulbura duhurile cum vor ele.

Solutia nu este inchipuirea ta bolnava si mistica ta in care spui multe dar nu spui nimic.

Solutia este sa redevii ortodox...


Ia vezi-ti toate problemele duhovnicesti ca sunt sigur ca au aparut dupa ce ai dat-o in erezie.
Reply With Quote
  #129  
Vechi 17.06.2021, 13:05:41
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.275
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Doar demonizatii si cei tulburati de duhuri au asa ceva.

Tocmai ai spus care este pozitia ta duhovniceasca.

Si asta este pentru ca esti eretic. Esti rupt de Biserica. Esti in erezie mare si te tulbura duhurile cum vor ele.

Solutia nu este inchipuirea ta bolnava si mistica ta in care spui multe dar nu spui nimic.

Solutia este sa redevii ortodox...


Ia vezi-ti toate problemele duhovnicesti ca sunt sigur ca au aparut dupa ce ai dat-o in erezie.
Puiule al baronului de Mieunhauzen, nu-ti mai baga in cap idei pripite despre mine, mai bine ia aminte la tine ca te autodistrugi mintind si amagind pentru necredinta ta in Cele 7Tr.Ap.

Pentru ca nu vrei sa crezi si in Cele 7 Tr.Ap. minti pe toate firele de discutie deraind de la subiect ca sa-mi porti de grija asa cum puta satana grija lui Iisus in pustiul Carantinei.

Ar trebui sa spui tuturor de ce ma confunzi intentionat cu ereticii (catolici si ceilalti care s-au rupt de ei) sau cu sectantii (neoprotestantii) sau cu Ewald Frank-enstain?

Ar trebui sa marturisesti de ce crezi cu viclenie ca as fi tulburat sau demonizat?

Ti-am spus, diavolul trufiei si necredintei stie in tine mai bine ca mine si ca oricine tot ce desarti pe toate firele de discutie. Nu vrei sa vezi ca impreuna cu el esti ca un kamikaze inconstient care-si distruge viata vesnica spunan deserataciuni pe toate firele de discutie, la adresa mea?

Nu dragul meu, nimic din ce spui asa ca din super-stiinta (barfa si superstitie) nu e adevarat ci sunt halucinatiile mintii tale bolnave de necredinta si mitomanie!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #130  
Vechi 17.06.2021, 14:14:01
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Ia-ti pastilele ca iar dai teorii pe forum.

Asteptam o noua teorie vad ca ai pierdut aplombul... vad ca ti-a mancat pisica limba.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare