Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Biserica Romano-Catolica
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 31.01.2018, 10:55:00
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit Sfantul Parinte cel Iluminat

https://www.youtube.com/watch?v=CMNo...ature=youtu.be

Daca nu vedeam cu ochii mei nu credeam.

Concluziile pe scurt:

1. Sfantul Parinte recunoste organizatia respectiva.
2. Sfantul Parinte supune organizatia sa intr-un act de o deosebita importanta unei alte organizatii, se supune si pe sine
3. Este prezent intr-un context in care nu avea ce sa caute
4. Nu se poate invoca motivatia "dragostei" pentru ca gestul nu e reciproc
5. Persoanele sunt doar 2 - sefii/capii organizatiei respective; sa spui ca este un gest de piosenie fata de poporul evreu, fata de altii, etc... nu isi are rostul, este doar fum in ochi.
6. Papa nu face gestul asta care isi are rostul lui si locul lui

Si multe multe alte concluzii, dintr-un film de 30 de secunde.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 31.01.2018, 16:47:15
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

e tulburator. trebuie sa fi explicat undeva gestul, dar cat de tzapanosi erau aia, iar al batran, al treilea, cum i se citea satisfactia pe fata...
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 31.01.2018, 19:48:56
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ali Baba Vezi mesajul
e tulburator. trebuie sa fi explicat undeva gestul, dar cat de tzapanosi erau aia, iar al batran, al treilea, cum i se citea satisfactia pe fata...
Mintea noastra nu reuseste sa asume, sa primeasca acest tip de soc, de asta cauta solutii pentru explicatii...

Nu exista explicatii pentru asa ceva. Oamenii aia nu s-au intalnit ocazional, nu este o vizita de curtoazie in care unii "acorda" respect Sfantului Parinte.... ci din contra.

Ar fi frumos sa avem complet si contextul, locul, momentul si cum s-a intamplat lucrul respectiv.

Oricum Papa are o agenda incarcata, cred ca el asteapta vizita altora si nu altii asteapta vizita lui.

Sunt tare curios care este opinia lui Mihnea pe problema asta...
Reply With Quote
  #4  
Vechi 31.01.2018, 22:33:25
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Este vizita Sfântului Părinte Papa la Memorialul Holocaustului. Persoanele cu care se întreține sunt supraviețuitori ai Holocaustului. http://en.radiovaticana.va/news/2014...vashem/1100988

”Iluminati”, ”Rotschild” etc. sunt doar aberații.

gpalama, rușine să-ți fie că faci muncă de răspândac pentru pseudoștiri demne de ziarul Click.
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi
Reply With Quote
  #5  
Vechi 01.02.2018, 00:15:37
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

gestul este teribil, trebuie sa fii pregatit pentru asa ceva. as fi preferat sa nu vad.
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 01.02.2018, 13:53:46
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GMihai Vezi mesajul
Este vizita Sfântului Părinte Papa la Memorialul Holocaustului. Persoanele cu care se întreține sunt supraviețuitori ai Holocaustului. http://en.radiovaticana.va/news/2014...vashem/1100988

”Iluminati”, ”Rotschild” etc. sunt doar aberații.

gpalama, rușine să-ți fie că faci muncă de răspândac pentru pseudoștiri demne de ziarul Click.
Esti slab informat pe problematica asta.

Ti-as recomanda un clip destul de bun pentru tematica iluminatilor si rotschild, masonerie, agenda mondiala: https://www.youtube.com/watch?v=aLXvmZiEGWo&t=296s.
Explica si multe din lucrurile care se intampla astazi - razboaiele din Afganistan, Irak, atentatele de la Londra si pe cele din state, cum se leaga toate. Foarte bun documentarul. Ti-l recomand si pe Alex Jones si InfoWars daca vrei sa fii si mai informat. Sa stii ca sunt multi interesati de tematica asta, este foarte multa documentatie, pacat ca refuzi sa citesti si din lipsa de informatie incerci sa ne convingi de contrariu.

Holocaust - ma indoiesc ca familiile Rothschild si Rockefeller au avut ceva de suferit.

Curios, gestul este facut doar fata de "capii" familiilor, care intamplator sunt si capii organizatiilor satanice mondiale.

Absolut pura coincidenta. Erau cu totii acolo din intamplare.


Stii, este o vedenie avuta de Cuviosul Filotei Zervakos in 1950 parca, in care vedea fiara apocaliptica si pe ea papa, sefi de state, conducatori de biserici, si alti multi... acum inteleg de ce vedenia este in felul asta. Si era si papa acolo!!! Concluzia e simpla: cu totii lucreaza impreuna in aceeasi directie si in cunostinta de cauza, din umbra.

Nu are de ce sa-mi fie rusine, daca aveti explicatii de bun simt rog sa le puneti.

Imi este cu neputinta sa cred ca papa, care este unul din cei mai bine informati oameni din lume nu stie exact ce se intampla peste tot in lume... mi-e cu neputinta sa accept lucrul asta.

Si la fel imi este cu neputinta sa-l vad intr-un gest de supunere fata de ... satana. Pentru ca daca tragi linie, este exact lucrul asta: supunere fata de satana. Pe fata.

Last edited by gpalama; 01.02.2018 at 13:56:32.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare