Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 25.03.2009, 16:13:50
adrian010155 adrian010155 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 564
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sweety Vezi mesajul
off..multumesc oricum pt. raspunsuri. o sa vad eu cum fac...nu ma aseptam sa am atatea raspunsuri la topic. :)

Dupa cum vezi, avem mare grija de urechiusele tale ca nu care cumva sa te atingi de ele. Le si aud scancind de spaima. Laaaaasa-le asa cum sunt. Te roooog.
__________________
Te rog, Doamne, intareste-ma in credinta, caci murdar si pacatos sint dinaintea Fetei Tale.
Reply With Quote
  #32  
Vechi 25.03.2009, 16:14:16
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de monica.miholca Vezi mesajul
te cred, dar depinde si in ce serviciu lucra...
Monica draga, nu o lua acum ca pe un postulat. Trebuie sa ne gandim ca orice interventie chirurgicala lasa urme. De aceea sa nu abuzam de operatii, ca poate dregem ceva si stricam altceva, chiar daca pe moment nu se vede.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 25.03.2009, 16:39:39
monica.miholca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Anca-Miha Vezi mesajul
Monica draga, nu o lua acum ca pe un postulat. Trebuie sa ne gandim ca orice interventie chirurgicala lasa urme. De aceea sa nu abuzam de operatii, ca poate dregem ceva si stricam altceva, chiar daca pe moment nu se vede.
Da, ai dreptate. orice intrventie lasa urme, asa e, trebuie cantarite bine inainte riscurile si beneficiile.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 28.03.2009, 19:30:31
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit interventie extrem de minora

Este adevarat ca trebuie sa eviti pe cit posibil sa faci operatii dificile mai ales cele pe organe insa in cazul urechilor clapauge este o simpla interventie de natura estetica...este ca si cum te-ai duce sa-ti faci unghiile la manichiurista.

Nici macar nu or sa te doara prea mult deoarece nervii sunt foarte slab activati in lobul urechii...vezi multitudinea de gauri pe care si le fac unii/ele.

Nu sta pe ginduri pentru a arata intr-un mod in care sa te faca fericita si implinita si multumita de tine si implicit si de viata. Vei capata un aspect vrumos placut la infatisare care duce la multe ramificari de natura personala si profesionala. Vei trece de interviuri si pe acest motiv(din statistici, oamenii frumosi cistiga si trec mai usor examenele). Nu -i absolut nici n pacat din asta. Nu este nevoie sa duci mai departe un defect ereditar. Dumnezeu a lasat pe pamint chirurgia ESTETICA SI REPARATORIE pentru aceste modificari delicate

Citeam undeva ca in tarile Americii de Sud femeile fac pe capete operatii la nas si ochi ca si cum s-ar uce la piata sau la coafor (acestea sunt GRATIS ACOLO, acoperite de sistemul de sanatate)
Reply With Quote
  #35  
Vechi 29.03.2009, 00:38:55
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Smile

Andrei, in America de Sud exista conceptia, ca femeia trebuie sa fie perfecta, coste cat o costa, mai ales daca e gratis!
Din cate am citi eu, in ureche sunt terminatiile nervoase ale tuturor organelor din corp, aidoma mainilor si talpilor, unde deasemeni gasesti aceste terminatii nervoase, si care sunt folosite de acupunctori sau presopunctori. Deci urechea e foarte sensibila si nu ne putem permite chiar orice, in ciuda modei de a se face multime de gauri in lobii urechilor.
Dealtfel imi amintesc acum ca acolo unde exista o intepatura, o taietura cat de mica, aceasta se transforma intr-o "piedica" pentru circulatia energiilor prin corp, care poate fi masurata cu un aparat special.
Dumnezeu cand a creeat omul, l-a facut perfect si orice interventie din afara lasa urme.
Nu spun ca aceasta operatie estetica e din cele mai grele, caci nu este dar tot operatie se numeste, caci se face incizie.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
prezervativul este pacat ? adrian54322 Nunta 426 18.01.2021 06:34:17
este un pacat sa emigrezi? bmadalin Generalitati 308 28.09.2017 20:53:03
Este pacat? nicusor3 Intrebari utilizatori 50 03.02.2013 21:50:31
Este iluzionismul pacat? Bunl Generalitati 2 05.09.2008 00:47:01