Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #261  
Vechi 07.11.2012, 17:56:45
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Va doresc numai bine

Azi cu ajutorul lui D-zeu am sa ma retrag de pe acest forum ,va doresc tuturor un singur lucru,;;DUNMEZEU SA VA IUBEASCA ASA, CUM IL IUBITI SI VOI PE EL ;;.......Doamne ajuta
Reply With Quote
  #262  
Vechi 07.11.2012, 23:37:24
Nicador's Avatar
Nicador Nicador is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.01.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 142
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogman margareta Vezi mesajul
Nu am sa fac din acest caz dureros ,un caz complicat,sunt o biata mama cu o pregatire medie ,si cu rani adinci si durereroase .In oarecare masura inteleg aluzia la care va referiti si nu voi comenta nimic Tristetea si durerea pe care o port in suflet nu se compara cu jigniriile care mi se aduce ,un singur lucru pot sa va spun D-zeu are dreptul sa ne judece si sa faca dreptate printre noi ,oamenii si sper ca sa o faca in asa fel incit sa nu lase pe nimeni nepedepsit ,....Mereu am fost pusa la zid si mereu am fost jignita si verificata cind ceream ajutorul crestinilor,..am plins atit cit lacrimiile mi-au secat ,am suferit ptr. toate jigniriile care mi sa trimis pe forum ,dar am rabdat ca sa pot sa-i prelungesc viata Rebeccai ,Daca as fi putut as fi dat o bucatica din viata mea sa traiasca inca un pic ,....mi-a fost mai draga ca orice pe lumea asta Multumesc tuturor celor care m-au ajutat si mi-au intins o mina de ajutor ,...Celor care au incercat din rasputeri sa ma umilesca le doresc tot binele din lume , mi-au deschis ochii ca sa vad ce crestini buni sunt,.....Doamne ajuta
Dumnezeu sa va ajute doamna. Aveti incredere.
__________________
Da-ne Doamne mie si natiunii
Credinta Fiului Tau cand si-a asumat pacatul lumii
Ca sa putem sta drepti in fata furtunii
Ca'i atat de trist sa vezi ce ieftin se vand unii
Trag numai pentru ei si fac ce vor
Demoni, manglitori ma tenteaza sa raman un carnivor
Dar raze de adevar mangaietor de la Mantuitor
Au ajuns la inima mea cu mult inaintea lor!
Reply With Quote
  #263  
Vechi 08.11.2012, 11:48:08
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Post

Dumnezeu stie ,cat putem noi duce....din aceasta cauza va admir pentru "lupta"acerba pe care ati dus-o ptr.fiica d-stra Rebeca(Dumnezeu sa o odihneasca , in pace).....acum ea este cea care va ocroteste de acolo de SUS.....puteti fi sigura de asta.....Dumnezeu, Mantuitorul nostru si Sfanta Maicuta sa va ajute sa mergeti mai departe......Doamne Ajuta!!!!!
Reply With Quote
  #264  
Vechi 26.12.2012, 19:23:58
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Nimic nu mi-a ramas

Nu am ce sa iti ofer …Nu mai am nimic …Tot ce am avut am dat deja.Toti au primit cate ceva...Fiecare persoana din viata mea are ceva care sa-i aminteasca de mine in clipele cand va fi singura. Una un vis, alta un gest, una o speranta, alta o clipa de dragoste, una un zambet dimineata in zori, alta o mana calda pe obraz cand ii era greu, toate au 100 de grame de tandrete. As vrea sa iti dau si tie ceva, insa...pentru tine, imi pare rau...chiar nu mi-a mai ramas nimic...Daca vrei, uite, mai am ceva, mic, marunt...nu stiu daca o sa iti placa. E un lucru inutil si fara sens...insa daca vrei ia-l tu. E singurul lucru care mi-a mai ramas! Sufletul meu. ,......Sarbatori binecuvintate ,..tuturor celor care au crezut in mine,.....
Reply With Quote
  #265  
Vechi 26.12.2012, 19:55:45
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

S-o ierte Bunul Dumnezeu si sa va dea putere!
Am nadejdea ca ne priveste din ceruri... A scapat acum.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #266  
Vechi 27.12.2012, 12:21:25
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Urare ptr. Voi cei dragi,...

Imi las gindurile mele aici in prag de sarbatori, vin si iti asez sub bradul impodobit alaturindu-ma si eu celor dragi sufletului tau, cele mai nobile ginduri sa-ti insoteasca pasii in anii viitori, inchide poarta in urma ta acum la cumpana dintre ani, pentru a nu te afecta neimplinirile si deschide o noua poarta, plina de speranta, incredere si iubire, daruieste zimbete celor tristi, iubire celor ce au nevoie de ea, iti daruiesc si eu prietenie, respect, iubire si dor, in clipele de suparare s-au deruta in destin, le asez cu drag prin imbratisarea mea calda, cu urarea de LA MULTI ANI FERICITI 2013, IMPLINIRE SI SPERANTA, NOROC SI CUTEZANTA , DAR MAI ALES SANATATE, CARE ESTE MAI DE PRET CA TOATE !,...D-ZEU SA NE AJUTE,..
Reply With Quote
  #267  
Vechi 03.01.2013, 19:15:27
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Thumbs up sunt singura

Când atât de mulți oameni se gândesc la tine într-o zi fie și numai pentru câteva secunde, nu te poți simți decât grozav și recunoscătore pentru toți, pentru că se află în viața ta. Am să vă mulțumesc tuturor pe rând, iar pentru cei pe care încă nu îi cunosc personal, am să ma straduiesc sa-i cunosc cindva ,daca o sa-mi permit,...deocamdata sunt mult prea lipsita de bani casa-mi permit aceasta onoare,Imi doresc mult ca sa muncesc sa-mi ocup timpul liber care a ramas dupa decesul Rebeccai ,am 56 de ani sunt o femeie curata gospodiona cu dragoste de D-zeu si vreau sa ma ajutati cei care vreti sa-mi gasesc ,oriunde de munca .Vreau sa ingrijesc o pers. batrina ,sau bolnava ptr ca sta stiu,asta am facut 33 de ani ,va promit ca veti fi mindra de mine ,oricui ma veti recomanda ,....niciodata nu-mi permit sa dezamagesc pe nimeni,...Doamne ajuta.
Reply With Quote
  #268  
Vechi 03.01.2013, 19:46:55
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Post

" La multi ani"!!!,cu multa sanatate si bucurii din partea celor dragi. Cu aceasta ocazie ,iata am aflat ca suntem de aceeasi varsta, pacat ca locuim atat de departe una de cealalta si deocamdata nu ne putem vedea(mi-ar fi placut mult de tot sa ne cunoastem),dar chiar si asa de la distanta,eu am sa ma rog asa cum stiu si pot eu,ca Bunul Dumnezeu sa randuiasca o persoana cu suflet mare ,pentru a reusi sa rezolvati problema unui loc de munca(sincer.la varsta noastra,nu prea mai suntem luati in seama).....Doamne Ajuta!!!!.....
Reply With Quote
  #269  
Vechi 05.01.2013, 21:26:18
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Angry multumesc

Iti multumesc ptr. raspunsul tau ,dealtfel tu mereu ai fost cea care stiai cum sa ma consolezi ,..e dureros sa ma trezesc peste 10 luni cind mi se va termina aj. se somaj fara nici un ban Sotul meu de 3 ani este terminat ptr. ca nu-si gaseste nimic nici el ,de munca are 35 de ani munciti fara intrerupere ,virsta de 57 de ani., sa raminem la batranete asa fara nici un sprijin E strigator la cer dupa 33 de ani de suferinta fara o viata decenta care a trebuit sa-o parcurgem cu Rebecca sa ducem viata asta mizerabila ,.....imi vine sa-mi iau zilele ,...nu pot sa cred ca trebuie sa ma chinuiesc incontinuoare ,....offffff Doamne ,ai mila de noi ,....AMIN

Last edited by bogman margareta; 05.01.2013 at 21:30:24.
Reply With Quote
  #270  
Vechi 17.07.2013, 00:41:58
adrian7 adrian7 is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.06.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 82
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogman margareta Vezi mesajul
Iti multumesc ptr. raspunsul tau ,dealtfel tu mereu ai fost cea care stiai cum sa ma consolezi ,..e dureros sa ma trezesc peste 10 luni cind mi se va termina aj. se somaj fara nici un ban Sotul meu de 3 ani este terminat ptr. ca nu-si gaseste nimic nici el ,de munca are 35 de ani munciti fara intrerupere ,virsta de 57 de ani., sa raminem la batranete asa fara nici un sprijin E strigator la cer dupa 33 de ani de suferinta fara o viata decenta care a trebuit sa-o parcurgem cu Rebecca sa ducem viata asta mizerabila ,.....imi vine sa-mi iau zilele ,...nu pot sa cred ca trebuie sa ma chinuiesc incontinuoare ,....offffff Doamne ,ai mila de noi ,....AMIN

Am citit si eu de situatia dumneavoastra. Imi pare rau de necazul pe care l-ati avut.
Rugati-va lui Dumnezeu in fiecare zi sa puteti gasi un loc de munca si dumneavoastra si sotul. Ma voi ruga si eu pentru dumneavoastra. Doamne ajuta!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce reprezinta pentru noi acest forum? Annyta Generalitati 47 11.02.2014 12:40:53
Pomelnic pentru cei adormiti de care am aflat pe acest forum...+ LapetiteMoc Slujba inmormantarii 22 03.08.2011 04:41:54
rugaminte pentru crestinii de pe acest forum petrurar Umanitare 17 21.09.2007 11:13:17