Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 01.05.2010, 09:15:19
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de OmuBun Vezi mesajul
Este vorba de o parcare la nivelele superioare ale bancii, nicidecum ca ar fi zburat pana acolo! Stupefactia este atunci cand ne gandim cum de a fost posibil sa strapunga zidul. Pana la urma, ce viteza putea sa prinda acea masina in marsalier pe o lungime de 10-15 m? Sa fie vorba de o reclama la rezistenta masinii mercedes, care nu pare prea sifonata? Poate ca nu e tocmai ce pare a fi!...
Eu cred ca in aceasta poza putem vedea o mostra a 'maretiei' americanilor atunci cand vine vorba de constructii.
Ei neoprit cladesc ceva, insa fara a se asigura ca ceea ce fac ei au o rezistenta adecvata.

Cel putin in poza, zidul cladirii pare ca ar cadea intr-un instant la cel mai mic cutremur, daca o masina a putut sa-l sparga, mergand in marsarier, neavand decat cateva zgarieturi pe spate.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 01.05.2010, 10:10:47
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit marche-arriere?

Ce se vede in imagine este spatele masinii.
Restul se afla in incaperea din cladirea bancii. Nu prea pare sa fi fost marche-arriere.
Reply With Quote
  #13  
Vechi 01.05.2010, 17:05:31
mishi55's Avatar
mishi55 mishi55 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.03.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 218
Implicit noroc cu a.c. ...

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Nu inteleg cum de Dumnezeu i-a salvat viata acestui eretic american sau poate mai rau pagin si deasemena viata trecatorilor : musulmani, eretici, atei, new-age-isti, sectanti cind se zice ca la Judecata ii va alege doar pe cei din Biserica binecredinciosilor?
Pai, poate nici altul nu intelege cum de te lasa Domnul pe tine sa-ti dai cu parerea asa, ca pe mosia personala, in Judecata Domnului...
Hai sa ne miram ca proasta-n balci, si sa ne dam cu parerea! Pai, uite, daca cumva Domnul e depasit de situatie, noroc cu andreicozia, care sa-L traga de maneca si sa puna lucrurile la punct, nu?
__________________
"Doamne, întoarce la bunătate și la rugăciune pe toți vrăjmașii mei! Amin!"
(rugăciunea Părintelui Stareț de la Bușteni, Gherontie Puiu)
Reply With Quote
  #14  
Vechi 01.05.2010, 17:18:35
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eodor nastasa Vezi mesajul
D-le is tari americanii astia la constructii, si'n special la pereti, ce sa mai, adevarati faurari calfe si zidari.
Ba mai tari sunt in fabricat masini; trec si prin ziduri !
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
  #15  
Vechi 01.05.2010, 19:15:14
arwein's Avatar
arwein arwein is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 582
Implicit

Citat:
În prealabil postat de OmuBun Vezi mesajul
Este vorba de o parcare la nivelele superioare ale bancii, nicidecum ca ar fi zburat pana acolo! Stupefactia este atunci cand ne gandim cum de a fost posibil sa strapunga zidul. Pana la urma, ce viteza putea sa prinda acea masina in marsalier pe o lungime de 10-15 m? Sa fie vorba de o reclama la rezistenta masinii mercedes, care nu pare prea sifonata? Poate ca nu e tocmai ce pare a fi!...
Da, e o reclama....am primit eu un fisier pps cu reclame ciudate si era si ea printre ele; din pacate nu il mai am.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 01.05.2010, 20:07:38
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de OmuBun Vezi mesajul
Este vorba de o parcare la nivelele superioare ale bancii, nicidecum ca ar fi zburat pana acolo! Stupefactia este atunci cand ne gandim cum de a fost posibil sa strapunga zidul. Pana la urma, ce viteza putea sa prinda acea masina in marsalier pe o lungime de 10-15 m? Sa fie vorba de o reclama la rezistenta masinii mercedes, care nu pare prea sifonata? Poate ca nu e tocmai ce pare a fi!...
esact...dati naibi americani astia, scot verzisori si din piatra(zidu') seaca...
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Citate diverse din Sfintii Parinti OvidiuO Generalitati 141 09.12.2013 20:11:04