Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 17.07.2012, 22:43:56
Mia Mia Mia Mia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 145
Implicit Rugaciune pentru operatia tatalui meu

Dragi prieteni,

Zilele urmatoare tatal meu o sa fie operat; cei care aveti timp si vreti sa-l pomeniti in rugaciuni , numele lui este Vasile; este putin speriat ca nu e obisnuit cu doctorii, mai ales ca operatia o sa aiba loc in alta localitate.

Multumesc anticipat, Doamne ajuta!
__________________
"Nu te teme, Eu sunt cu tine."
Reply With Quote
  #42  
Vechi 19.07.2012, 09:43:36
Mia Mia Mia Mia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 145
Implicit

Astazi de dimineata este operatia tatalui meu Vasile. Va rog sa-l pomeniti in rugaciuni care puteti
__________________
"Nu te teme, Eu sunt cu tine."
Reply With Quote
  #43  
Vechi 19.07.2012, 10:05:35
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Bunul Dumnezeu sa-i ajute tatalui tau sa se vindece si sa treaca cu bine de aceasta experienta !
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #44  
Vechi 19.07.2012, 10:15:46
delia31's Avatar
delia31 delia31 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.742
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mia Mia Vezi mesajul
Astazi de dimineata este operatia tatalui meu Vasile. Va rog sa-l pomeniti in rugaciuni care puteti



Rugaciune pt. bolnavi, inainte de operatie

Doamne, Dumnezeul nostru, Cel ce esti doctor ceresc, tamaduieste prin mana doctorului pamantesc, pe robul tau acesta, Vasile, greu incercat, si nu lasa ca frica si deznadejdea sa biruiasca iubirea si purtarea Ta de grija, ci acopera-l pe el cu harul Tau cel tamaduitor, si-i da vindecare trupului si sufletului spre slava preasfantului Tau nume, in veci. Amin

Nascatoare de Dumnezeu, acopera-ne pe noi de tot raul cu cinstitul tau acoperamant!
Reply With Quote
  #45  
Vechi 19.07.2012, 14:50:58
Tina06 Tina06 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2012
Locație: Londra
Religia: Ortodox
Mesaje: 105
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mia Mia Vezi mesajul
Astazi de dimineata este operatia tatalui meu Vasile. Va rog sa-l pomeniti in rugaciuni care puteti
Dumnezeu sa il binecuvanteze pe tatal tau si pe doctorii care efectueaza operatia. Sa ne anunti cum a iesit ! xxx
__________________
"Milsotive Doamne, invata-ne pe noi toti prin Duhul Tau Cel Sfant sa traim dupa voia Ta, ca toti sa te cunoastem in Lumina Ta pe Tine, adevaratul Dumnezeul nostru, fiindca fara Lumina Ta nu putem intelege plinatatea iubirii tale. Lumineaza-ne prin harul Tau si el va aprinde inimile noastre de iubirea pentru Tine" / "Doamne, am gresit inainte Ta si a Creatiei Tale, iarta-ma pe mine cea nevrednica"
Reply With Quote
  #46  
Vechi 21.07.2012, 12:20:59
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mia Mia Vezi mesajul
Astazi de dimineata este operatia tatalui meu Vasile. Va rog sa-l pomeniti in rugaciuni care puteti

Cum se mai simte tatal tau dupa operatie?
Totul in regula?!?
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #47  
Vechi 26.07.2012, 00:41:47
Mia Mia Mia Mia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 145
Implicit

Multumesc, multumesc, multumesc.
Prima interventie a decurs bine, tatal meu se simte bine, urmeaza a doua interventie luna viitoare ( cea mai importanta).

Doamne ajuta!
__________________
"Nu te teme, Eu sunt cu tine."
Reply With Quote
  #48  
Vechi 20.08.2012, 11:18:06
Mia Mia Mia Mia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Locație: Transilvania
Religia: Ortodox
Mesaje: 145
Implicit

Tatal meu, Vasile, intra astazi iarasi in operatie; va rog frumos care puteti sa-l pomeniti in rugaciuni. Multumesc.

Doamne ajuta la toata lumea!
__________________
"Nu te teme, Eu sunt cu tine."
Reply With Quote
Răspunde

Tags
ajutor, operatie, rugaciune

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugati-va Hartford Umanitare 41 02.11.2012 22:12:06
"In casa Tatalui Meu sunt multe locasuri" dan73 Generalitati 16 21.06.2011 00:00:17
Un zambet de dincolo de moarte!/ In bratele Tatalui Ceresc Annijo Mari Duhovnici si predicile lor 2 20.11.2010 19:04:10
Rugaciune de multumire Tatalui nostru speranta1970 Rugaciuni 1 17.06.2010 21:07:01
In Numele Tatalui, al Fiului si al Sfantului Duh. Amin. adi_cambir Preotul 13 04.06.2009 19:04:58