Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 31.10.2014, 02:36:14
AndraEu AndraEu is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.10.2014
Mesaje: 62
Unhappy El nu ma place

hmmmmm......

Last edited by AndraEu; 01.12.2014 at 02:55:21.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 31.10.2014, 07:58:01
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndraEu Vezi mesajul
Buna ziua.. de curand m-am indragostit de un baiat, imi place totul la el.. mai ales ca esti foarte credincios... cu un suflet curat, pur, frumos, este totul perfect la el. Din prima l-am placut enorm si m-am apropiat de el si el la fel de mine.. am simtit ca el este barbatul perfect pentru mine!
El este un baiat tare cuminte, linistit.. si efectiv in suflet simteam ceva asa puternic... el sa purtat mereu frumos, apropiat, punea mana pe mine, imi zambea, glumea, imi raspundea efectiv cu dragoste si eu lui, ma ducea spre casa, ma lua in brate...
Pana cand am ajuns sa cred ca el ma place si ca poate e prea timid sa imi spuna, asa ca m-am gandit eu sa fac pasul.. sa ii declar ce simt pt el. Asa am si facut...
I-am zis dupa un timp ca il plac foarte mult si este ce imi doresc. Dezamagirea a fost pe masura! Defapt el era " dragut, manierat si cald " cu toata lumea nu cu mine in special......
Am fost ranita si inca sunt.. credeam ca ma place, am simtit ca ma place
Sunt dezamagita... ce sa fac? Se mai poate face ceva??? eu il vreau, e perfect! Nu am vazut un baiat mai bun ca el niciodata!
Ce sa inteleg? Mi-a spus ca mai sunt baieti credinciosi si mai buni ca el, el nu e vrednic si ca sa invatat sa fie singur...
Se poate face o minune sa ii para rau? sa ma vrea si el pe mine?
Eu am decis sa plec, sa nu il mai caut niciodata. ce spuneti? oare mai pot face ceva sa ma vrea si el? rugaciune... nu stiu?
Nu vreau sa traiesc in iluzi! se pot face miracole de acest gen??
Nu poti sa obligi pe cineva sa te iubeasca. Asa e in viata. Niciodata nu va exista vreo reteta pentru "portiunea dragostei".

Poate sa-l scoti undeva in parc, ma vorbiti. Dar daca deja a zis ca nu, sunt slabe sanse.

S-ar putea si faptul ca ai fost destul de directa sa-l fi speriat un pic, cine stie. Dar toti trecem la un moment dat prin aceste momente, si tot ce putem face este sa trecem usurel peste.

Nu-ti face griji. Perechea perfecta (adica care sa te si placa inapoi) este undeva pe lumea asta, si pana la urma o sa o intalnesti.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 31.10.2014, 09:50:45
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Am trecut si eu printr-o situatia din asta, si din pacate stiu foarte bine ce inseamna sa iubesti pe cineva, iar persoana respectiva sa nu te iubeasca!
Dar dragoste cu forta nu se poate, si oricat de mult ne-am dori sa fim cu cineva, daca aceea persoana nu vrea nu o putem obliga.

Acum ca barbat este de admirat a fi credincios, linistit, etc, dar totusi sunt situatii in care trebuie sa fii mai hotarat, si daca tii la cineva sa-i spui si sa-i arati acest lucru. Acum nu stiu- poate sunt eu mai de moda veche- dar cred ca barbatul trebuie sa faca primul pas si daca i place de cineva sa-i spuna persoanei respective acest lucru.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 31.10.2014, 10:44:50
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Acum tare mult mi-as dori sa cunosc si eu o fata credincioasa, serioasa in primul rand, linistita si care sa ma placa cu adevarat!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 31.10.2014, 12:32:34
ioana5760 ioana5760 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2014
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 229
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndraEu Vezi mesajul
... el sa purtat mereu frumos, apropiat, punea mana pe mine, imi zambea, glumea, imi raspundea efectiv cu dragoste si eu lui, ma ducea spre casa, ma lua in brate...

Dezamagirea a fost pe masura! Defapt el era " dragut, manierat si cald " cu toata lumea nu cu mine in special......
Cam aiurea, adica te conduce acasa, te ia de mana, te lua in brate pt ca asa e el "dragut si manierat" cu toata lumea si nimic special pt tine ... cam tampit... :)
Nici el nu stie ce vrea, dar daca te va vrea, te va cauta, daca nu.... nu se stie purta cu o fata, cu tot cu credinta lui cea buna.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 31.10.2014, 13:18:30
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Acum e bine sa fii un om socialbil- dragut si manierat cu toata lumea- sa fii o fire vesela, deschisa. Si mie imi place sa stau de vorba cu toata lumea- de la tractorist la doctor- sa discut pe diverse teme sau probabil ca orice barbat sa joc fotbal.

Insa când ajungi sa tii la cineva si-ti doresti ceva serios, de durata, cu femeia respectiva, atunci cred ca trebuie sa fii mai hotarat. Bineinteles- nu la modul vulgar sau urat- dar sa-i spui si sa-i arati ce simti. Nu poti iubi mai multe femei in accelasi timp.
Sunt importante si aceste gesturi romantice, care dau un anumit farmec vietii, insa la o anumita varsta cred ca iubirea trebuie vazuta la un mod mai matur, in sensul ca femeia respectiva sa stie ca se poate baza pe tine mai ales in situatii dificile.

Last edited by Florinvs; 31.10.2014 at 13:24:15.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 31.10.2014, 13:36:35
ioana5760 ioana5760 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2014
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 229
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florinvs Vezi mesajul
Acum e bine sa fii un om socialbil- dragut si manierat cu toata lumea- sa fii o fire vesela, deschisa. Si mie imi place sa stau de vorba cu toata lumea- de la tractorist la doctor- sa discut pe diverse teme sau probabil ca orice barbat sa joc fotbal.
Foarte frumos sa te porti asa, dar anumite gesturi nu se fac decat daca acea fata te intereseaza in mod special. La asta ma refeream!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 31.10.2014, 14:11:15
Florinvs Florinvs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.12.2012
Locație: Husi, judetul Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.893
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioana5760 Vezi mesajul
Foarte frumos sa te porti asa, dar anumite gesturi nu se fac decat daca acea fata te intereseaza in mod special. La asta ma refeream!
Absolut si perfect de acord! Cu totii traim in societatea, avem colege de munca, cunostiinte de familie, etc, insa un anumit fel de comportament si anumite gesturi nu poti ca barbat sa le faci decat fata de o femeie care o iubesti! Oi fi eu mai conservator, sau poate nu inteleg asa-zisa lume moderna, insa asta cred si asta simt!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 31.10.2014, 14:28:29
AndraEu AndraEu is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.10.2014
Mesaje: 62
Implicit

Hmmmmmm....

Last edited by AndraEu; 01.12.2014 at 02:57:01.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 31.10.2014, 15:16:26
AndraEu AndraEu is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.10.2014
Mesaje: 62
Implicit

Astept mai multe pareri, va rog sa imi spuneti ce credeti.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare