Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.03.2018, 22:18:33
adriancon adriancon is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.03.2018
Mesaje: 2
Implicit Minunea SF.Spiridon Martie 2018

Doamne ajuta!Vreau sa va povestesc zic eu cea mai recenta minune a zilelor noastre cu SF.Spiridon ,un Sfânt foarte bun și ocrotitor.Are chipul așa de cumsecade ,bun ,blând încât nu ai mai pleca lângă acea bunătate .Am plecat zilele trecute Martie 2018 cu avionul in Europa pentru 2zile.In avion am pe telefon aplicația “cărți ortodoxe” in care găsești o mulțime de rugăciuni și acatiste.M-am oprit la Acatistul SF.Spiridon deoarece știu ca este un Sfânt călător și m-am apucat sa-i citesc Acatistul fără a ma rușina de cei dimprejurul meu pentru a îmi face semnul Sfintei Cruci de nenumărate ori.In fine...am zis rugăciunea,am ajuns in Europa,mi-am rezolvat treaba apoi am plecat spre țara noastră .La intrarea in țara după puțin timp l-am văzut pe Sfântul Spiridon și l-am recunoscut după căciula rotundă țuguiată iar el mi-a zâmbit apoi mi-am dat seama ca mi s-a arătat drept ocrotitor asupra drumeției ... ar fi mai multe de scris dar cuvintele nu pot cuprinde bucuria și lauda pe care ar trebui pe buna dreptate adusă Sfântului .Rugati-va ,citiți cu credință și 100% rugăciunea voastră nu rămâne in aer ... chiar NU rămâne in aer neauzita....Doamne miluiește ...
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare