Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 10.09.2013, 00:29:28
Jamaica Jamaica is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 358
Implicit

Doamne fereste! Parca s-a inrait lumea, este din ce in ce mai greu de suportat.

Nu poti sa ai incredere in nimeni, dar nu numai atat, trebuie sa te feresti de oricine, si sa te gandesti de 10 ori inainte de a actiona. Sa ne pazeasca Dumnezeu de toata rautatea lumii (
__________________
„Dumnezeu poartă pașii omului”

Last edited by Jamaica; 10.09.2013 at 00:41:48.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 10.09.2013, 00:58:42
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

Sunt si foarte multi naivi.
**
Tiganusii nu s-au limitat la Europa, au trecut Atlanticul. Recent, 20 de tigani au fost prinsi la furat in Canada.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 10.09.2013, 01:05:01
Jamaica Jamaica is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 358
Implicit

lasa tepele..... ce ne facem cu cei agresivi? eu locuiesc intr-un oras cu foarte multi dubiosi. de ce barbatii sunt campioni in domeniul asta? 80% dintre persoanele condamnate pt diverse infractiuni sunt barbati
si cel mai important...cum ne ferim ? inafara de Ingeras Pazitor.

Intrebare: este pacat sa purtam la noi dispozitive de autoaparare cum sunt sprayurile, sau shockerele?
__________________
„Dumnezeu poartă pașii omului”

Last edited by Jamaica; 10.09.2013 at 01:08:22.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 10.09.2013, 07:29:21
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jamaica Vezi mesajul
lasa tepele..... ce ne facem cu cei agresivi? eu locuiesc intr-un oras cu foarte multi dubiosi. de ce barbatii sunt campioni in domeniul asta? 80% dintre persoanele condamnate pt diverse infractiuni sunt barbati
si cel mai important...cum ne ferim ? inafara de Ingeras Pazitor.

Intrebare: este pacat sa purtam la noi dispozitive de autoaparare cum sunt sprayurile, sau shockerele?

Wow,ai ceva probleme de genul atacului de panica sau agorafobie?
Unde locuiesti de iti pui problema serios a purtarii unor dispozitive de aparare?Ai fost atacata sau macar a incercat cineva ceva?
Spune asta pe forumurile in care se discuta"agresivitatea cainilor",poate citesc si altii si iau la cunostiinta ca de fapt multi oameni se tem de moarte de alti oameni.Exact cum banuiam!

Ia-ti un caine sa te insoteasca!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 10.09.2013, 11:04:35
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

off-topic

Urăsc cuvântul fobie. Este așa de des folosit în ziua de astăzi și și-a cam pierdut din adevăratul sens.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 10.09.2013, 11:33:04
Jamaica Jamaica is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 358
Implicit

Imi plac sfaturile astea gandite "ia-ti un caine sa te insoteasca". la munca, la piata, in oras?

Prietenele mele poarta in buzunarul de la haina sprayuri paralizante cand se intorc seara acasa, mi-au cumparat si mie dar nu il port la mine. Eu locuiesc intr-una din zonele linistite ale Bucurestiului si tot am avut probleme, ce sa mai zic cand esti in alte cartiere. In conditiile actuale prefer cainii fara stapan, numai sa curete strazile de javre.
Ai mei tin in masina bata de basball pt situatii critice, si multi fac la fel.
__________________
„Dumnezeu poartă pașii omului”

Last edited by Jamaica; 10.09.2013 at 11:36:22.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 10.09.2013, 12:46:37
Parascheva16's Avatar
Parascheva16 Parascheva16 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.920
Implicit

Si prin vest se poarta srpay-urile paralizante. Ideea lor nu este sa raneasca agresorul, ci sa iti dea timp sa fugi. Tacaniti sunt peste tot, in toate tarile, in toate mediile si clasele sociale.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 10.09.2013, 15:42:53
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

http://www.gds.ro/Eveniment/2013-02-...e+cusut+Singer
Reply With Quote
  #29  
Vechi 10.09.2013, 17:35:42
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Foarte ingenios,dar totusi daca as fi fost la telefon cu escrocul nu m-as fi abtinut sa nu-l intreb de ce nu cumpara el masina de cusut de la batrana respectiva numai cu 1.000-1.500 Eu. doreste s-o cumpar eu?
Daca batrana o da cu 1.000 sau 1.500 Eu. de ce atunci colectionarul ofera un pret atat de mare?
In plaza asta cad oameni mai in varsta,mai neinformati dar si lacomi,observati ca escrocii nascocesc tepe care sa raspunda lacomiei oamenilor.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 11.09.2013, 23:57:07
Jamaica Jamaica is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 358
Implicit

scria cineva despre fobie. utati ce s-a petrecut zilele acestea in Bucuresti in plina zi.
http://oradetimis.oradestiri.ro/un-s...al/2013/09/11/
__________________
„Dumnezeu poartă pașii omului”
Reply With Quote
Răspunde