Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 10.05.2008, 12:31:11
fllorina fllorina is offline
Member
 
Data înregistrării: 10.04.2008
Mesaje: 80
Implicit

Este varianta fara subtitrare a documentarului prezentat de Altermedia aseara. Foarte interesant! Aici este intr-o engleza f facila! Filmul merita vazut!

http://video.google.com/videoplay?docid=1070329053600562261
Reply With Quote
  #2  
Vechi 10.05.2008, 13:57:24
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Sa nu ne preocupam de cine conduce lumea ca Domnul si Dumnezeul nostru Iisus Hristos ne zice "Indrazniti ca eu am biruit lumea" si aceasta biruinta el o da tuturor in dar.
Apai pe vremea imparatului Nero nu s-au facut atatia sfinti?
Reply With Quote
  #3  
Vechi 10.05.2008, 14:04:19
fllorina fllorina is offline
Member
 
Data înregistrării: 10.04.2008
Mesaje: 80
Implicit

Dar nici sa stam ca strutul cu capul in pamant nu vrea Dumnezeu! Nu spunea Mantuitorul sa cunoastem vremurile?
Reply With Quote
  #4  
Vechi 11.05.2008, 01:36:49
7th_Brigade_TzHL 7th_Brigade_TzHL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.03.2008
Mesaje: 478
Implicit

Marcu 13:7 Iar cand veti auzi de razboaie, si de zvonuri de razboaie, [color=red]sa nu va tulburati[/color], caci trebuie sa fie, dar inca nu va fi sfarsitul.

Cred ca ceea ce a vrut sa ne spuna Iisus este ca sfarsitul va veni, dar nu trebuie sa ne framantam sa cautam "teorii ale conspiratiei", ci doar adevarul, "fara sa ne tulburam".
Reply With Quote
  #5  
Vechi 11.05.2008, 01:43:54
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Domnule Alex Jones se pare ca este adventist de ziua a 7 a.
Din cate am inteles George W Bush este crestin practicant (protestant).
Daca vreti va dau niste poze cu George W Bush cu clerul ortodox de la Ierusalim.
Daca ar fi fost chiar asa cum zice Alex Jones despre George W Bush s-ar mai fi intalnit patriarhul Teophilos cu el?
Si credeti-ma masonii din SUA il injura cat pot pe George W Bush si abia asteapta sa scape de el.
http://en.wikipedia.org/wiki/George_W_Bush
"Bush extended government funding for organizations providing education, alcohol and drug abuse prevention, and reduction of domestic violence, so long as those organizations are religious. He proclaimed June 10, 2000 to be Jesus Day in Texas, a day on which he "urge[d] all Texans to answer the call to serve those in need."[42]
"
Care mason crede in Domnul si Dumnezeul nostru Iisus Hristos dom-le sa fim seriosi!
Darmite sa mai si declare o zi "Ziua lui Iisus"
Reply With Quote
  #6  
Vechi 11.05.2008, 08:24:12
fllorina fllorina is offline
Member
 
Data înregistrării: 10.04.2008
Mesaje: 80
Implicit

Domnul Mihailt cred ca e cam naiv daca il crede asa cucernic pe Bush si mai ales sincer! Inainte de toate, e politician si fiu de politician, asa ca a avut de unde invata ce da bine si ce nu!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 11.05.2008, 09:23:24
pauldani pauldani is offline
Member
 
Data înregistrării: 06.01.2008
Mesaje: 54
Implicit

Exista masoni intre masoni. Cei de rang inferior au scopuri bune in minte si chiar si ei cred asta..dar sunt doar marionete ale celor mai sus in ierarhie, abia la varful piramidei se descopera adevaratul scop si "dumnezeul" mason...
In privinta domnului Bush..crestin "practicant" in tara si mesager la mortii in afara tarii..zile pot si eu sa-mi declar, timpul trece, de exemplu, "azi e ziua in care zambesc trist cand vad ca Bush se intalneste cu ortodocsii"...si eu abia astept sa scape SUA de Bush.....dar e usor sa scriem.....
Reply With Quote
  #8  
Vechi 21.05.2008, 23:25:08
Iustin32 Iustin32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2008
Mesaje: 815
Implicit

‘Endgame’, subtitrat in romaneste, este disponibil pentru descarcare
15/5/2008 8:03 am · Comentati (1 comentariu)

In urma succesului inregistrat la proiectia de vineri, 9 mai, cu premiera documentarului “Endgame”, si a solicitarilor participantilor la eveniment, organizatorii (Altermedia si Infocon) va pun la dispozitie, integral, pentru descarcare de pe internet, filmul “Endgame”, cu subtitrare in limba romana.

http://earhiva.info/endgame/
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare