Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 13.12.2011, 10:52:59
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Iata un rezumat, nu chiar in 10...20 cuvinte:
"Mantuitorul a fost intrebat de ucenici cand va veni sfarsitul lumii: "Spune noua cand vor fi acestea si care este semnul venirii Tale si al sfarsitului veacului? Raspunzand, Iisus le-a zis: Vedeti sa nu va amageasca cineva. Caci multi vor veni in numele Meu, zicand: Eu sunt Hristos, si pe multi ii vor amagi. Si veti auzi de razboaie si de zvonuri de razboaie; luati seama sa nu va speriati, caci trebuie sa fie toate, dar inca nu este sfarsitul. Caci se va ridica neam peste neam si imparatie peste imparatie si cutremure pe alocuri. Dar toate acestea sunt inceputul durerilor. Atunci va vor da pe voi spre asuprire si veti fi urati de toate neamurile pentru numele Meu." (Matei 24; 3-9)."
Postarea mea s-a referit la profetiile Vangai, Gupta si altii asemenea.
Nu si la inaintevederile, sfaturile, atentionarile intelepte ale Sfintilor Parinti, ale Sfintilor, ale oamenilor induhovniciti..
Atentie mare la ceea ce citim, ascultam....

Asa cum va voi Dumnezeu, asa va fi...si asa e bine, fiti siguri de asta. Parintele isi iubeste copiii.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 15.12.2011, 19:28:15
konijiro's Avatar
konijiro konijiro is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.04.2009
Mesaje: 1.114
Implicit

Citat:
Le-am postat cu titlul de avertizari, care merita atentie .
Aici te inseli. Nu merita.
__________________
Traieste o viata implinita. Daca exista zei, si sunt drepti, nu le va pasa cat de devotat lor ai fost, ci vei fi binevenit datorita virtutilor de care ai dat dovada de-a lungul vietii. Daca exista zei, si sunt nedrepti, oricum nu ai vrea sa le fi devotat lor. Iar daca nu exista zei, atunci vei fi disparut pur si simplu, dar vei fi trait o viata nobila, care va ramane in amintirile celor dragi. - Marc Aureliu
Question everything.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
REPORTAJ CUTREMURATOR. Gostinu - satul din Romania unde copiii devin sclavi pentru 40 Laura19 Stiri, actualitati, anunturi 34 02.08.2012 20:19:50
Marșuri pentru viață în mai multe orașe din România laurastifter Stiri, actualitati, anunturi 4 29.03.2012 22:27:47
Declaratiile dlui Basescu,referitoare la Israel,un pericol pentru Romania mihailt Generalitati 17 16.01.2012 21:53:20
Lege Martiala pentru Romania? - articol scris de dl. Iulian Urban, senator de Ilfov razvan_m Generalitati 7 01.04.2009 20:08:47
Radio-Romania pentru cei din strainatate patinina34 Stiri, actualitati, anunturi 0 25.01.2009 06:26:08