Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 12.06.2011, 13:46:39
Suferinta Suferinta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2011
Mesaje: 4
Post

OK.
Doare enorm cand toate rudele ei de aici imi spun hehehe stiam ca nu o va mai lasa,cand imi spun acest lucru ma simt de nedescris,e rau ca nu pot vorbi cu prietena mea ii interzice sa vorbeasca cu mine si faptul ca nu pot vorbi cu ea ma macina si ma face uneori sa imi pierd speranta,dar tot nu am sa ma las Dumnezeu e mare cu ajutorul lui pot fi iar fericit,desi uneori si aceasta speranta dispare ma rog si din nou prind incredere si speranta.
Cand mie greu si imi pierd orice speranta ma rog pana imi este bine si la urma ii multumesc Domnului ca ma imi da puterea sa merg mai departe.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 12.06.2011, 13:55:44
Kronos's Avatar
Kronos Kronos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.06.2011
Mesaje: 226
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Suferinta Vezi mesajul
OK.
uneori si aceasta speranta dispare ma rog si din nou prind incredere si speranta.
Și dacă Dumnezeu nu-ți va răspunde sau nu-ți va răspunde așa cum vrei tu și nu-ți vei da seama că ți-a răspuns..ce-o să faci? O să te rogi, o sa vezi/crezi că nu-ți răspunde și atunci suferința va fi și mai mare pentru că vei crede că ești singur. Părerea mea e că tot trebuie să mergi la medic. Dar faci cum vrei.

Edit: dacă vreodată se va întâmpla să simți că nu mai are niciun rost să trăiești, ține minte asta: că cu tratamentul adecvat vei privi lucrurile altfel și că vei putea fi fericit din nou, chiar dacă în acele momente pare că nu. Să nu uiți!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 12.06.2011, 15:00:37
AndreiM AndreiM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 344
Implicit

Frate Suferinta, sa nu crezi vreodata ca Dumnezeu nu iti va raspunde. Cand si cum, asta numai El le stie. Tu rabda si roaga-te si in final vei culege roadele lor, Domnul iti va rasplati!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 12.06.2011, 15:35:16
corinne
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Esti un copil puternic si optimist. :) O sa fie bine, se vor rezolva toate, ai sa vezi! Curaj si nu te lasa descurajat de vorbele celorlalti, tu concentreaza-te pe scopul ta, pe ambitiile tale si facand asa, rezultatele vor apare negresit! :)

Succese pe toate planurile! Cu Domnul inainte! :)
Reply With Quote
  #15  
Vechi 14.12.2011, 14:58:33
dimaiulian dimaiulian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.09.2006
Mesaje: 13
Implicit

Si eu sunt de acord cu mersul la medic. Bineinteles fara a neglija viata spirituala. Dar si doctorii sunt de la Domnul si prin mersul la doctor facem ascultare nu? Deci si asta este implinirea poruncilor Domnului. Nu-ti strica sa vezi viata altfel.

Si eu am o depresie, insa nu am ajuns atat de aproape. Nu e bine sa te gandesti macar la asa ceva, stiu si eu asta. Chiar daca ne gandim "ba frate eu imi iau zilele", totusi sa privim asa ceva cu gandul la Dumnezeu. Rabdare. Vorba Parintelui Cleopa: "Rabdare, rabdare, rabdare".
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre rabdare Simply_me Generalitati 39 10.07.2012 23:42:59
Rabdare Desideria Generalitati 12 02.08.2011 21:31:21
Probleme in familie, un sfat daca aveti sa-mi dati va rog Laura19 Generalitati 86 04.07.2011 15:53:18
De ce rabdare? florin.oltean75 Generalitati 57 01.05.2011 20:35:51
ce inseamna m-am sculat din cadere?(rabdare) innocentul Pocainta 0 21.05.2010 17:00:46