Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 04.07.2012, 12:15:06
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Ma bucur!

Ma bucur din tot sufletul pentru ce s-a intamplat aseara.
Eu nu mă bucur. Dar de loc!
De ce? Păi pentru că nu poți face dreptate încălcând legea. Corect?
Și pentru că disprețul respectării legii se propagă de sus în jos. Nu invers. Mult mai ușor sunt urmate exemplele proaste decât cele bune.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #12  
Vechi 04.07.2012, 12:16:43
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kikyo_ea Vezi mesajul
Aoleu... ce imi vad ochii. Micutii de voi, cum va lasati manipulati. Nici nu stiti ce inseamna lovitura de stat. Lovitira impotriva pdl, da. De stat? NU! Ati uitat cata umilinta au indurat pensionarii din caza acestor "oamnei"?
Nu mai plecat urechea asa repede la ce spune basescu. Nu v.au ajuns 8 ani de dictatura si de minciuna? Mi.e mila de voi... cum va lasat influentati. E ca in bancul ala cu nenea care mergea p autostraa si asculta radioul: un nebun merge pe contrasens pe autostrada A1." Si zice el in gandul lui: care, ca sunt milioane!" Asa si voi. Nu vedeti ca nu se mai poate atat batai de joc? Trebuie sa revenim la normalitate oamneni buni!
Haha, si ce te face sa crezi ca USL -ul da lovitura de stat de dragul "bietilor pensionari" cand atat timp cat au fost la putere sub alte etichete politice au furat si distrus?

Crezi ca PSD -ul e cumva gaina cu oua de aur, o sa scoada bani pe .... si o sa renunte la imprumuturile FMI pentru pensii si hotiile clientelei politice?

Nu, va continua politica de austeritate pentru ca nu e un moft - nu sunt suficienti bani si pentru romani si pentru hotiile lor, ba s-ar putea sa duca hotia pe noi culmi, sunt suficiente zonele in care pot concedia inca bugetari, se mai pot face privatizari dubioase, construi autostrazi la preturi SF, bagat pe fir baieti destepti, etc.

S-ar putea chiar sa ne mai trezim cu niste surprize pe langa.

Si inca ceva, atat timp cat romanul nu se vindeca de sindrom "schimbarea domnilor, bucuria prostilor" - nici nu se va schimba nimic in tzara asta.
  #13  
Vechi 04.07.2012, 12:19:15
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kikyo_ea Vezi mesajul
Stiti ce spunea parintele Arsenie Boca? "Nu.l omorati pe Ceausrscu ca cei care vor urma vor fi mult mai rai decat el!" S.a confirmat si aceasta proorocie...
Astea cu profetiile par. Arsenie incep sa semene cu glumele cu Chuch Norris.
Fiecare mai adauga cate una.
  #14  
Vechi 04.07.2012, 12:23:18
kikyo_ea's Avatar
kikyo_ea kikyo_ea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.08.2010
Locație: Giurgiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 312
Implicit

Tot ce au facut in acesti ani, a fost sa isi arate superioritatea. S.au crezut indestructibili si acum platesc pentru ce au facut. Toti fura si vor fura, fara indoiala insa ei au facut totul in bataie de joc. Amintoti.va cum ne invita la lopata sa dam zapada dl Ungureanu, cum Udrea se afisa in fel si chip si oamenii mureau de foame. Cum puteti inca sa ii mai credeti? Si.au batut joc de noi toti in ultimul hal! Romania merita ceva putin mai bun de atat. Priviti numai cum vorbeste Basescu... Ca lacoltul strazii... Nici fata de presedinte nu are. Un presedinte trebuie sa vorbeasca cu diplomatie, nu sa faca glume in discursuri prezudenial. Un presedinte adevarat trebuie sa stea in banca lui, nu sa conduca el tara (asta doar daca nu e dictator). Intr-un felne meritam soarta, pentru ca mereu am votat asa cum ne.au manipulat altii prin vorbe, fara sa cercetam si fara sa gandim noi insine.
P.S: daca iese vreodata diaconescu presedinte, ma mut in Etiopia! :)
  #15  
Vechi 04.07.2012, 12:26:10
kikyo_ea's Avatar
kikyo_ea kikyo_ea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.08.2010
Locație: Giurgiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 312
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Astea cu profetiile par. Arsenie incep sa semene cu glumele cu Chuch Norris.
Fiecare mai adauga cate una.
Ca de obicei... fara speranta. Cum mai spuneam...Ai drept de vot? Ca poate n.ai si iar iti daicu parerea! :)
  #16  
Vechi 04.07.2012, 12:28:12
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Lovitura de stat????????? Hi? Bei, alea arata altfel...

Asta-i lovitura de plecat!

Da' ce i-au luat ca din oala!!!!
  #17  
Vechi 04.07.2012, 12:38:23
kikyo_ea's Avatar
kikyo_ea kikyo_ea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.08.2010
Locație: Giurgiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 312
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Lovitura de stat????????? Hi? Bei, alea arata altfel...

Asta-i lovitura de plecat!

Da' ce i-au luat ca din oala!!!!
:)) Pai cei care n.au peste 18 ani si cei care n.au fost pe la scoala, asta cred. O sa vina si mineriiiiii!!! Ana s te baricadezi in casa. Ai grija, ca asa a zis idolul vostru basist.
  #18  
Vechi 04.07.2012, 12:54:53
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kikyo_ea Vezi mesajul
Tot ce au facut in acesti ani, a fost sa isi arate superioritatea. S.au crezut indestructibili si acum platesc pentru ce au facut. Toti fura si vor fura, fara indoiala insa ei au facut totul in bataie de joc. Amintoti.va cum ne invita la lopata sa dam zapada dl Ungureanu, cum Udrea se afisa in fel si chip si oamenii mureau de foame. Cum puteti inca sa ii mai credeti? Si.au batut joc de noi toti in ultimul hal! Romania merita ceva putin mai bun de atat. Priviti numai cum vorbeste Basescu... Ca lacoltul strazii... Nici fata de presedinte nu are. Un presedinte trebuie sa vorbeasca cu diplomatie, nu sa faca glume in discursuri prezudenial. Un presedinte adevarat trebuie sa stea in banca lui, nu sa conduca el tara (asta doar daca nu e dictator). Intr-un felne meritam soarta, pentru ca mereu am votat asa cum ne.au manipulat altii prin vorbe, fara sa cercetam si fara sa gandim noi insine.
P.S: daca iese vreodata diaconescu presedinte, ma mut in Etiopia! :)
Pai asa e cu romanul, are memorie scurta, uita ce s-a intamplat la mandatul precedent.

Pai ce conta ca si atunci se fura, atat timp cat nu-mi lua mie din salariul de bugetar, ce ma intereseaza de unde faceau rost de bani si cat furau?

Sa fure domnule decent, sa vorbeasca diplomat in timp ce fura si sa ne lase si pe noi sa traim din firmiturile care cad de la masa lor, uite asa este ideea romanului despre decenta politica.
  #19  
Vechi 04.07.2012, 12:56:10
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de kikyo_ea Vezi mesajul
Ca de obicei... fara speranta. Cum mai spuneam...Ai drept de vot? Ca poate n.ai si iar iti daicu parerea! :)
Si tu ai fundita de par rosie cu buline negre?
O porti macar o data la patru ani?

Ca atat e valoarea votului tau in contextul politicii din Romania.
Cine te-a facut sa crezi altceva, te-a prostit bine.
  #20  
Vechi 04.07.2012, 12:56:51
kikyo_ea's Avatar
kikyo_ea kikyo_ea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.08.2010
Locație: Giurgiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 312
Implicit

Scuze ca am fost rautacioasa. Nu imi place cearta Alin. Chiar te rog sa ma ierti si te rog nu ma mai cita in comentarii. Doar discutam, dar esti destul de transant in comentarii si afirmi lucruri fara sa gandesti inainte. Imi cer scuze inca o data. Sa ai o zi racoroasa.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
concurs national CMS 2012 scoala_brancoveneasca Sectiune dedicata profesorilor de religie 2 02.03.2012 13:54:31
Presedintele parlamentului din Republica Moldova:"Niciodată nu ne vom uni cu România" mihailt Generalitati 1 18.02.2010 19:45:03
Apel national C.tin Stiri, actualitati, anunturi 11 25.06.2009 07:46:15
REFERENDUM sa cerem! C.tin Stiri, actualitati, anunturi 48 07.04.2009 08:26:00
pt national vs. Saurian Generalitati 0 22.11.2007 12:31:18