Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #811  
Vechi 08.06.2012, 11:02:03
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Tot cu el ne-alegem
Dar nici aialalti nu-s mai buni
  #812  
Vechi 08.06.2012, 11:12:35
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Boc nu mai are sanse. Lupta se da intre Peter Eckstein-Kovacs si Marius Nicoara. Sustinatorii campanie domnului Eckstein ne-au umplut masinile(parbrizele) si toti stalpii cu etichete autoadezive cu "vino la vot, te astept cu drag + o inimioara" :), iar domnul senator Eckstein (sau fost senator) ne promite la fiecare cate 500mp de teren ca sa ne destindem si sa ne facem gradina visurilor noastre, spunand "Clujul are destule imprejurimi" Ador promisiunile electorale. Etnicii maghiari votezeaza deobicei cu candidatul UDMR, indiferent de persoana acestuia, deci daca domnul Eckstein va fermeca si cativa romani, nu foarte multi, ii va fi suficient pentru a deveni noul primar al Clujului, pentru ca avem doar un singur tur si nu mai e nevoie de 50%+1. Nicoara ne-a dat in schimb un pliant cu pozele lui din excursii, ce-l arata ca "om de viata" :) E fost prefect al Clujului.

Ce doresc sa spun e ca Boc sigur nu iasa! Apreciez e ca cei doi candidati Nicoara si Eckstein sunt clujeni, nu veniti din afara.

Care-i situatia in Braila? :)
Cred ca si Eckstein e omul lui Basescu.A fost consilier la Cotroceni.
  #813  
Vechi 08.06.2012, 11:13:56
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Tot cu el ne-alegem
Dar nici aialalti nu-s mai buni
Eu am avut un prieten care odata s-a imbatat si vrand sa spuna "Cand ne-o fi mai rau asa sa ne fie" ne-a urat " Sa ne fie si mai rau ! "

Asa ca hai la vot si Sa ne fie si mai rau !
  #814  
Vechi 08.06.2012, 11:18:20
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Boc nu mai are sanse.
Nu pot să cred așa ceva! El, care e cel mai dârz și viteaz dintre traci?
Urmașul lui Traian?

Citat:
Care-i situatia in Braila? :)
E nașpa.
Golanii ăștia de la pdl nu există. S-au transformat în AVB, alianța pentru viitorul Brăilei, de culoare verde crud, nu portocaliu murdar ca până acu'.
Iar ca catindați de la ei: unul care n-a putut în viața lui decât să falimenteze "drumuri și poduri" iar altul nepotul unui fost secretar de partid.
Cât despre USL: același rahat (să mă scuzați). Numai de la psd.
Chiar nu am pe cine să votez.
Cred că după Sfânta Liturghie o să mă duc să-i votez pe toți.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #815  
Vechi 08.06.2012, 11:23:28
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Nu pot să cred așa ceva! El, care e cel mai dârz și viteaz dintre traci?
Urmașul lui Traian?
Va trebuie sa fim nerecunoscatori domnului Boc pentru tot ce a facut pentru Cluj si sa fim pragmatici, asta-i viata. Cat timp ai votat pe cine ai dorit ( vezi Funar), nu s-a intamplat nimic in Cluj, am fost izolati de centru, cum am votat pe cel al carui partid se afla la guvernare, cum au curs fondurile, iar orasul s-a dezvoltat in mod vizibil. Acum, situatia pare ca se va schimba la Centru, deci si noi schimbam macazul, sa fie bine pentru Cluj :) Cel mai bun primar dupa '89 pe care l-a avut Clujul, pana acum a fost cu siguranta Boc.(nu ca ar fi fost multi, doar el 5 ani primar si Funar 12 ani primar + cel lasat de Boc in locul lui si care acum ii in inchisoare, 2 ani primar)

Citat:
Cât despre USL: același rahat (să mă scuzați). Numai de la psd.
In Cluj candidatii din partea USL (primarie,prefectura) sunt de la PNL. S-au orientat bine, caci Psd-ul n-a avut niciodata scor bun in Cluj, cam al 4-lea sau al 5-lea partid sa zicem :)

Last edited by ioanna; 08.06.2012 at 11:48:58.
  #816  
Vechi 08.06.2012, 13:06:00
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Hai că la voi în Cluj-Napoca e simplu, nu vsovivi? Altu' mai bun, frumos, deștept și înalt (pardon, nu-i înalt) ca Boc nu e! Păcat că-i penticostal, în rest e numa' bun de țucat. Da' chiar și păcatu' ăsta i se șterge, în calitate de uns al domnului Băsescu.
Aceleași zvonuri viclene și bârfe mincinoase lansate și întreținute de fraieri pătimași și credooli, păi a dat declarație chiar preotul ORTODOX al satului Răchițele, atunci când au lansat viclenii bârfa respectivă că Boc e ortodox de mic și voi tot în flașnetarii roșii credeți care se mai dau tot ei și mai mari ortodocși ca noi exact ca tata lu' Daciana?

Păi voi nu vedeți că sunt o echipă de trădători us-lași?
Ponta a trădat piața universității cu toate că a luat bâte de miner pe spinare, probabil era spion securist, socru-so s-a răspopit și a devenit mare politician... Antonescu a trădat dreapta și i-a readus la putere unindu-se și susținându-i ca pe camarazii lui cei mai buni... Nu vreau să-mi reamintesc săriturile lui Geoană ca să nu mă apuce râsul... și să mor.

Citat:
În prealabil postat de iuliu46
Cred ca si Eckstein e omul lui Basescu.A fost consilier la Cotroceni.
Voi credeți în prefecți și clujeni gen Exștain?.. care tot tactică de trădător are după ce a fost consilierul lui Băsescu, păi nu vedeți că face jocurile USL-ului?... că dacă ungurii nu ies niciodată primari în Cluj atunci ce rol poate să aibă decât ca să-și risipească ungurii voturile, ungurii care ar vota pentru Boc, că doar au fost aliați la guvernare... deci vedeți voi cum stă treaba cu 'oamenii lui Băsescu' și cu foștii prefecți?

Citat:
În prealabil postat de adriana_cluj
Tot cu el ne-alegem
Dar nici aialalti nu-s mai buni
Păi de ce nu vă puneți aceiași problemă când e vorba de USLașii care ne amăgesc și ne jefuiesc și ne distrug de 66 de ani?

Măcar Boc ne-a scăpat de Funar și de Rus și de psd-ul clujean înfiltrat în toate instituțiile... și acum a adus un tramvai modern care va lega toate satele arondate.

Lasă că dacă nu-l mai vreți o să vă dea USL-ul un spital... de nebuni... de urgență... bine că măcar o să-l facă afară din oraș... sper să se interneze singuri toți USLașii acolo.

Citat:
În prealabil postat de ioanna
Boc nu mai are sanse.
Păi cine are șanse cu așa un popor care adulează și alege de 22 de ani aceiași impostori roșii:
Hrebenciuc, Mazăre, Robert Negoiță, proxeneți, Vanghelie, Oprișan, Oprescu, infractori de drept comun, găinari și derbedei, Iliescu, Năstase, Georgescu, Mugurel, Rus, Nicoară, mafioți criminali...

Dar nu vă neliniștiți căci Boc ortodoxul va ieși sigur... dacă nu cumva se supără Domnul pe el.

Last edited by vsovivi; 08.06.2012 at 13:08:26.
  #817  
Vechi 08.06.2012, 13:23:17
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Dar nu vă neliniștiți căci Boc ortodoxul va ieși sigur... dacă nu cumva se supără Domnul pe el.
Asta e de pus în ramă.
Cât despre faptul că zice nu știu cine că Boc Emil a fost ortodox încă de mic, n-are nici o relevanță. 99% din rătăciții penticostali/adventiști/neoprotestanți/greco_romano_catolici tot ortodocși au fost de mici. Doar că au rămas mici dar au căzut în apostazie. Asta e, nu putem decât să ne rugăm pentru ei.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #818  
Vechi 08.06.2012, 13:29:33
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Cred ca si Eckstein e omul lui Basescu.A fost consilier la Cotroceni.
Pai cum altfel?

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Eu am avut un prieten care odata s-a imbatat si vrand sa spuna "Cand ne-o fi mai rau asa sa ne fie" ne-a urat " Sa ne fie si mai rau ! "

Asa ca hai la vot si Sa ne fie si mai rau !
Omul ala stia ce vorbeste!!!
  #819  
Vechi 08.06.2012, 13:42:02
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Asta e de pus în ramă.
Cât despre faptul că zice nu știu cine că Boc Emil a fost ortodox încă de mic, n-are nici o relevanță. 99% din rătăciții penticostali/adventiști/neoprotestanți/greco_romano_catolici tot ortodocși au fost de mici. Doar că au rămas mici dar au căzut în apostazie. Asta e, nu putem decât să ne rugăm pentru ei.
Păi nu e ''nu știu cine'' ăla care a zis ci e chiar PREOTUL ortodox al satului Răchițele, unde s-a născut și copilărit Boc și unde mai trăiește mama lui!

Dar se pare că adventiștii și penticostalii au depășit ortodocșii la dreapta credință... măcar ei nu cred în bârfele căpușei roșii și nici nu le întrețin.

Deci decât ortodox credool și răspopit și trădător mult mai bine adventist sau penticostal că ajungi tot în iad însă ceva mai sus. Așa că rugați-vă pentru voi.

Luați de la Boc exemplu și cosiți toate prostiile din mintea și inima voastră ca să știți pe cine să alegeți! Cosiți toate neghinele ca să nu vi le întrețină și să le crească puii de năpârcă ai căpușei gonflabile, gogoașa cea roșie și înfuriată care cică face ea dreptate... pe nedrept... vai nouă.

La lista aia de jefuitori restaurați am uitat să-l pun pe Dragnea, ăla care împreună cu Oprișan au blocat fondurile europene: nereguli, furturi, găuri negre ce nu se mai pot repara!

Last edited by vsovivi; 08.06.2012 at 13:52:49.
  #820  
Vechi 08.06.2012, 14:13:12
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
La lista aia de jefuitori restaurați am uitat să-l pun pe Dragnea, ăla care împreună cu Oprișan au blocat fondurile europene: nereguli, furturi, găuri negre ce nu se mai pot repara!

N-am văzut lista. Ai pus-o cumva și pe Nuți aka "blonda de Pleș coi"?
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cine/ce sunt? victortiti89 Din Noul Testament 1 29.05.2011 18:31:25
Cine are nevoie laurschepsis Umanitare 2 24.02.2011 23:01:53
Cine stie? Adriana Cluj Generalitati 2 26.08.2010 21:36:05
Cine stie? KKokos Generalitati 2 02.12.2009 18:24:33
Eu cu cine votez? ClaudiuT Stiri, actualitati, anunturi 81 02.08.2009 23:22:27