Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 03.12.2010, 18:16:52
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de razvan_m Vezi mesajul
Frate drag,

Cata vreme nu iti introduce nimeni prin injectare microcipul fie in frunte fie in mana dreapta si nici nu te pecetluieste cu raze laser, nu exista pericolul niciunei caderi dpdv duhovnicesc. Astea, care sunt niste simple bucati de hartie sau de material plastifiat, oare ce rau ti-ar putea produce?
Lepadarea sau nu de credinta cea dreptslavitoare reprezinta doar o decizie personala a fratiei tale. Abia cand te vor injecta cu microcipul si te si vor pecetlui, te vei lepada cu adevarat de credinta dreptslaviatoare, aceasta pentru ca te-ai pecetluit cu "botezul" lui Antihrist, microcipul prin care poti fi urmarit prin reteaua mondiala de sateliti electronici,adica. Acesta este punctul de vedere al parintelui arhimandrit Arsenie Papacioc si mi se pare just. Ce rau ar putea sa ne faca o bucatica de material plastifiat sau de hartie? Stai linistit frate ca acestea nu te vor face sa te lepezi de credinta, ci doar pecetluirea cea sataniceasca cu microcipul injectat si cu raze laser in frunte sau in mana dreapta. Sau eventual propria ta constiinta [Domnul sa ne pazeasca pe noi toti de o asemenea posibilitate!...] Nu fi atent la gura lumii, la ce mai pun la cale stricatii nostri stapani pamantesti si la aceste nevinovate nimicuri cu cartile de identitate electronice [te vor putea urmari cu ajutorul retelei internationale de sateliti atata timp doar cat vei avea cartea de identitate asupra ta, de aceea o carte de identitate electronica ar trebui purtata de cat mai putine ori asupra noastra, ideal niciodata...], ci cauta sa-ti sporesti credinta cea dreptslavitoare in Domnul si Mantuitorul nostru Cel in Treime Laudat, Iisus Hristos!

Razvan
.................................................. .................................................. ..........
Doamne, Iisuse Hristoase, Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine, pacatosul!

Adevărat! Dar documentele biometrice sunt premergătoare cipurilor. Știind că nu le vom accepta așa ușor, le integrează treptat, azi pașapoarte, mâine buletine, apoi cipuri. Deci trebuie să le respingem de la început. Dacă primești newsletterul de la acest site, atunci poate ai citit pilda cu cămila care îl dă afară pe beduin.
Reply With Quote
  #32  
Vechi 03.12.2010, 18:22:35
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
Adevărat! Dar documentele biometrice sunt premergătoare cipurilor. Știind că nu le vom accepta așa ușor, le integrează treptat, azi pașapoarte, mâine buletine, apoi cipuri. Deci trebuie să le respingem de la început. Dacă primești newsletterul de la acest site, atunci poate ai citit pilda cu cămila care îl dă afară pe beduin.
Pana una alta sa ne ajute Bunul Dumneze sa scapam de mandrie , de desfranare , de minciuna , ura , clevetire si muuulte alte cele , ca apoi sa ne ferim si de cipuri , pasapoarte , sau mai stiu eu ce ! Sa dea Bunul Dumnezeu sa ramanem doar cu pacatul purtarii de cip !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #33  
Vechi 03.12.2010, 18:28:48
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Pana una alta sa ne ajute Bunul Dumneze sa scapam de mandrie , de desfranare , de minciuna , ura , clevetire si muuulte alte cele , ca apoi sa ne ferim si de cipuri , pasapoarte , sau mai stiu eu ce ! Sa dea Bunul Dumnezeu sa ramanem doar cu pacatul purtarii de cip !
La Biblie scrie clar că cel care va purta semnul antihristului își va pierde sufletul, mai bine păcătos și fără cip, decât invers.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 03.12.2010, 18:35:54
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de camy_d Vezi mesajul
La Biblie scrie clar că cel care va purta semnul antihristului își va pierde sufletul, mai bine păcătos și fără cip, decât invers.
Eu iti spun cert ca mantuirea noastra sta in alte si alte probleme pe care noi refuzam a le indrepta ! Citeste , citeste , citest ( te rog mult ) din Sfintii Parinti , din Pildele lasate de Mantuitorul nostru , care sunt repetate Duminica de Duminica , an de an , tocmai pentru a le pricepe , asta numai daca vrem si daca suntem putin ( cat de cat ) ORTODOCSI ! Post binecuvantat !+
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #35  
Vechi 03.12.2010, 19:22:11
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Eu iti spun cert ca mantuirea noastra sta in alte si alte probleme pe care noi refuzam a le indrepta ! Citeste , citeste , citest ( te rog mult ) din Sfintii Parinti , din Pildele lasate de Mantuitorul nostru , care sunt repetate Duminica de Duminica , an de an , tocmai pentru a le pricepe , asta numai daca vrem si daca suntem putin ( cat de cat ) ORTODOCSI ! Post binecuvantat !+
Normal că mântuirea stă în multe alte probleme și nu se mântuiesc leneșii, dar am vrut să zic că dacă păcătuiești, mai ai șanse să te mântuiești, dar dacă ai primit semnul antihristului, care pare să fie cipul, șansele de mântuire sunt 0. N-am scos de la mine, așa scrie în Apocalipsă.
Reply With Quote
  #36  
Vechi 04.12.2010, 13:17:26
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

http://www.petitieonline.ro/petitie-p59086054.html

Pentru cine nu vrea documente biometrice.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
ANUNT DE MAXIMA IMPORTANTA - Cărțile electronice de identitate roxy Stiri, actualitati, anunturi 1 19.08.2010 23:21:40
Carti de identitate electronice Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 28 11.07.2010 17:30:37
Despre actele de identitate electronice si intimitate BogdanF2 Generalitati 0 26.01.2009 20:23:30
Se schimba cartile de identitate Capy Generalitati 21 06.05.2008 18:59:20