Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 16.08.2011, 02:15:07
podolski_2's Avatar
podolski_2 podolski_2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.10.2008
Locație: ”Oamenii te iarta daca faci crime. Dar nu te iarta daca esti fericit”
Religia: Ortodox
Mesaje: 388
Implicit caut o rugaciune postata pe forum

Am remarcat ieri o rugaciune pe forum.

Nu am retinut nici categoria forumului, nici userul care a postat-o, nici numele Sfantului a carui rugaciune era, stiu ca era scurta si se cerea sa se faca voia lui Dumnezeu, nu voia noastra si se multumea pentru necazurile din viata.


Nu stiu daca era postata de mult timp sau acum in ultimele 2 zile, rog userul care a postat-o sa ma ajute, daca cumva vede mesajul. Sper totusi sa fi fost postata in ultimele 2 zile. Astfel am sanse mai mari sa fi fost vazuta si de alti useri, carora le cer si lor ajutorul.



Multumesc
__________________
  • Ateii nu din dragostea de oameni sunt purtati, ci din ura de crestini.
  • Daca de frica nu folosesti harul preotiei si predai armele cu care trebuie sa lupti, atunci treci in randul mirenilor si lasa locul aceluia care poate lupta si apara turma lui Hristos. (cuvant impotriva preotilor care nu savarsesc Moliftele Sf. Vasile cel Mare)
Reply With Quote
  #2  
Vechi 16.08.2011, 02:22:55
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de podolski_2 Vezi mesajul
Am remarcat ieri o rugaciune pe forum.

Nu am retinut nici categoria forumului, nici userul care a postat-o, nici numele Sfantului a carui rugaciune era, stiu ca era scurta si se cerea sa se faca voia lui Dumnezeu, nu voia noastra si se multumea pentru necazurile din viata.


Nu stiu daca era postata de mult timp sau acum in ultimele 2 zile, rog userul care a postat-o sa ma ajute, daca cumva vede mesajul. Sper totusi sa fi fost postata in ultimele 2 zile. Astfel am sanse mai mari sa fi fost vazuta si de alti useri, carora le cer si lor ajutorul.



Multumesc
Scuza-ma ca sunt off topic dar vreau sa-ti spun ca-mi place fff mult ce ai scris la locatie! Asa este!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 16.08.2011, 03:32:42
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Cred ca e vorba de aceasta rugaciune:
"Rugăciunea de fiecare zi a Sfântului Ierarh Filaret al Moscovei

Doamne, nu știu ce să cer de la Tine. Tu unul știi de ce am nevoie, Tu mă iubești pe mine mai mult decît pot să Te iubesc eu pe Tine. Părinte, dă robului Tău cele ce singur nu știe a le cere. Nu îndrăznesc să cer nici cruce, nici mîngîiere: numai stau înaintea Ta. Inima mea e deschisă Ție; Tu vezi trebuințele mele pe care nu le știu eu. Vezi și fă după mila Ta. Lovește-mă și mă tămăduiește, doboară-mă și mă ridică. Mă cutremur și tac cu evlavie înaintea voinței Tale sfinte și a căilor Tale celor nepătrunse pentru mine. Mă aduc Ție jertfă, nu am altă dorință decît numai să fac voia Ta; învață-mă să mă rog, singur roagă-Te în mine! Amin.

"
Reply With Quote
  #4  
Vechi 16.08.2011, 05:28:45
podolski_2's Avatar
podolski_2 podolski_2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.10.2008
Locație: ”Oamenii te iarta daca faci crime. Dar nu te iarta daca esti fericit”
Religia: Ortodox
Mesaje: 388
Implicit

Superb
Da, aceasta este.

MULTUMESC !
__________________
  • Ateii nu din dragostea de oameni sunt purtati, ci din ura de crestini.
  • Daca de frica nu folosesti harul preotiei si predai armele cu care trebuie sa lupti, atunci treci in randul mirenilor si lasa locul aceluia care poate lupta si apara turma lui Hristos. (cuvant impotriva preotilor care nu savarsesc Moliftele Sf. Vasile cel Mare)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Caut o persoana... Sanduu Generalitati 22 22.12.2011 15:16:28
caut un SFANT! ilieradu Generalitati 3 15.12.2010 19:16:21
Caut Ajutor c_reion Generalitati 9 27.08.2009 00:37:35
Caut o carte Florin-Ionut Generalitati 10 25.05.2009 15:47:48
Caut un duhovnic pe forum Florin-Ionut Generalitati 0 01.08.2008 10:16:47