Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 09.06.2010, 18:29:41
podolski_2's Avatar
podolski_2 podolski_2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.10.2008
Locație: ”Oamenii te iarta daca faci crime. Dar nu te iarta daca esti fericit”
Religia: Ortodox
Mesaje: 388
Implicit

Am lipsit cateva zile si vad ca totul ia amploare. Culmea este ca eu aflu de la altii ce se scrie pe forum, pt ca cei care au probleme prefera sa rezolve problemele pe forumuri, decat sa vb cu mine la tel.



Va veti intreba de ce atata "secrete".

Faza este ca va pasa numai de voi. Ei bine , eu nu sunt de acord sa public viata parintelui pe forum. Ca voi nu dati doi lei pe oamenii care ii ajutati , si ca smerenia implica umilinta (dupa voi) , atunci va va face Dumnezeu dreptatea pe care o cereti, si va va umili cand Ii cereti Lui ceva, intocmai cum si voi cereti umilinta din partea celui care cere (pt ce a zis carmina).


Eu nu accept sa ii public viata pe forum. Clar. Cine nu e multumit, nu da bani. De la inceput am zis ca nu voi publica viata si toate problemele parintelui pe forum. Care e problema?



Omubun, sper ca am rezolvat o parte a problemei pe mess, si cealalta parte sa o rezolvam la sfarsit. Pana atunci, te rog pe tine si pe toti care au dat bani, daca aveti nemultumiri, sa vb cu mine la tel, mai intai, nu sa vb despre mine pe niste presupuneri.


Cat despre forfota, cu doua persoane nu m-am inteles de pe forum pe mess.
1. De unul m-am milogit (crede-ma ca nu e visul meu sa ma milogesc) sa imi dea bani pt parintele, dar de fapt nu vroia sa dea bani, ci doar sa afle "stirile". Apoi tot intram si tot il intrebam, dar normal, el aflase barfa, stirile si vorbeam singur pe mess, caci nu mai raspundea deloc.

2. Si cealalta persoana era foarte certareata si iritata rau de existenta mea... Probabil avea si ea problemele ei, Dumnezeu stie. Desi pe forum se arata f de treaba si aveam o parere buna.



Nu stiu ce e anormal sa intreb unde stai sau daca dai bani? :)) Probabil trebuie sa te intreb de filme, sau nu stiu. Daca si sa te intreb de bani, eu facand stragere de fonduri, era anormal, arata ce fel de om esti tu, care cauti numai cleveteala, barfa si cearta . Ce e anormal sa te intreb cat dai?
Pe toti i-am intrebat si nu s-au simtit lezati, ca vai ce le-am facut.
Dar inima buna, se cunoaste din cele mici ale ei.


Adresa o voi posta la sfarsit dupa ce s-a terminat, pt ca toti cei care doresc sa vb cu parintele si sa se foloseasca.
Pozele le vor primi doar cei care au dat bani.
__________________
  • Ateii nu din dragostea de oameni sunt purtati, ci din ura de crestini.
  • Daca de frica nu folosesti harul preotiei si predai armele cu care trebuie sa lupti, atunci treci in randul mirenilor si lasa locul aceluia care poate lupta si apara turma lui Hristos. (cuvant impotriva preotilor care nu savarsesc Moliftele Sf. Vasile cel Mare)

Last edited by podolski_2; 09.06.2010 at 18:59:52.
Reply With Quote
  #32  
Vechi 09.06.2010, 19:13:03
carmina carmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.01.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 693
Implicit

Ai dat un alt sens vorbelor mele, dar nu-i nici o problema; poate ca ai motive de nemultumire, asta este insa problema ta.
Sa-ti ajute bunul Dumnezeu sa duci la capat ceea ce doresti sa faci, spre binele altora!
Reply With Quote
  #33  
Vechi 23.06.2010, 13:44:53
podolski_2's Avatar
podolski_2 podolski_2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.10.2008
Locație: ”Oamenii te iarta daca faci crime. Dar nu te iarta daca esti fericit”
Religia: Ortodox
Mesaje: 388
Implicit

Cu ajutorul lui Dumnezeu si al Maicii Domnului s-a cumparat si vacuta.
Multumesc tuturor celor care au participat la strangerea de fonduri.
Mai putin de la noi, mai mult de la Dumnezeu.



Adresa manastirii este:
Parintele Serafim Siladi
Manastirea Nima-Raciului, Inaltarea Domnului,
Loc. Raciu, jud Mures, cod postal 547.493


Tuturor celor care doresc sa viziteze manastirea sa o faca, nu vor regreta.Parintele ii va gazduii cu bucurie. Si poate veti bea chiar din laptele vacutei.

In ciuda certurilor de pe forum, fapta buna este prezenta oriunde. Numai daca si noi folosim mijloacele date noua spre slava lui Dumnezeu. Iata cum netul, a unit oameni de pretutindeni din lume si impreuna au putut ajuta pe Parintele Serafim din mijlocul pustietatii. Doar unindu-ne fortele putem ajuta, si numai datorita LOR am reusit.


Slava Maicii Domnului,
Slava Dumnezeului nostru, Cel in Treime inchinat,
si Bucurie Sfintilor prin care s-a slavit Dumnezeu.
__________________
  • Ateii nu din dragostea de oameni sunt purtati, ci din ura de crestini.
  • Daca de frica nu folosesti harul preotiei si predai armele cu care trebuie sa lupti, atunci treci in randul mirenilor si lasa locul aceluia care poate lupta si apara turma lui Hristos. (cuvant impotriva preotilor care nu savarsesc Moliftele Sf. Vasile cel Mare)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Apel la rugaciune pentru o fetita bolnava glykys Umanitare 130 21.05.2012 15:28:55
Apel umanitar urgent pentru un copil laurastifter Umanitare 9 30.03.2012 15:10:28
Parinte doar pentru o vreme? mihele_m Intrebari utilizatori 3 17.07.2010 16:38:16
Apel pentru rugaciune! snowdrop Umanitare 6 24.11.2008 16:56:43
Apel pentru apararea familiei alynna Stiri, actualitati, anunturi 2 19.05.2008 13:32:07