Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 19.10.2014, 15:26:24
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit Antihristul se apropie - este anuntat de iluminati


Iluminatii (grupari sataniste de importanta mare) anunta venirea lui Antihrist.


Prin melodia "Dark Horse" a cantaretei americane Kate Perry ei anunta voalat intreaga lume satanista ca "Salvatorul" intunericului vine si ca trebuie intampinat.

Este unul dintre cele mai dramatice mesaje pe care l-am gasit in ultimul timp.


https://www.youtube.com/watch?v=_BQ-E434ygI



Ce inseamna mesajul asta ? Ca oamenii astia anunta intreaga lume satanica venirea lui Antihrist in curand. Cat de curand ? Foarte foarte.


Vedeti si clipul de mai jos in care Michael Jackson pe albumul lui din 1997 anunta cu 4 ani inante de 11/9 2001 daramarea celor 2 turnuri gemene...
https://www.youtube.com/watch?v=rFEgEwrkutQ

Last edited by gpalama; 19.10.2014 at 16:39:51.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 19.10.2014, 17:11:08
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Implicit

Simbolistica masonica si oculta e alta.
Pe bune, Katty Perry?
Asta e noua conspiratie?
Macar daca era vorba de o formatie scandinava de metal, sau macar de Madonna, sau macar de copia mai vulgara si enervanta a Madonnei, alde Gaga.
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 19.10.2014, 22:07:11
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul

Iluminatii (grupari sataniste de importanta mare) anunta venirea lui Antihrist.

Prin melodia "Dark Horse" a cantaretei americane Kate Perry ei anunta voalat intreaga lume satanista ca "Salvatorul" intunericului vine si ca trebuie intampinat.
Eu nu cred deloc aceste lucruri, sunt doar specualtii.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 19.10.2014, 22:14:46
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Multumesc pentru doza de ras pe ziua de azi :))

Katy Perry hahaha
Reply With Quote
  #5  
Vechi 20.10.2014, 00:33:55
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Patrie si Credinta Vezi mesajul
Simbolistica masonica si oculta e alta.
Pe bune, Katty Perry?
Asta e noua conspiratie?
Macar daca era vorba de o formatie scandinava de metal, sau macar de Madonna, sau macar de copia mai vulgara si enervanta a Madonnei, alde Gaga.
De ce nu ar fi ( la fel ca si celelalte fatuci ) doar un vehicul prin care unii isi fac propaganda ? Adica simplul fapt ca nu o consideri in stare de asa ceva nu inseamna ca nu face asa ceva, chiar daca este doar interfata unora care sunt in stare de asa ceva.

Si eu radeam de mult cand auzeam chestii de astea cu discul pus invers sau numele WASP sau cate si mai cate. Asta cu melodia ascultata de la cap la coada mi se pare si astazi un argument nefericit. Dar cred ca aia care sustin ca in spatele vedetelor astea de carton ( Madonna, Gaga, Rihanna, Miley Cirus. Perry si care or mai fi se afla o forta satanica au argumentele lor, e suficient sa le vezi clipurile sau sa-i vezi pe scena ca sa intelegi lucrul asta.

Tu spui de ce n-ar face asta o formatie scandinava de metal. Pentru ca publicul care asculta metal nu-i la fel de numeros.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 20.10.2014, 05:22:54
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Multumesc pentru doza de ras pe ziua de azi :))

Katy Perry hahaha

Un raspuns de 2 bani.... pot sa spun ca te-ai facut de toata jena prin ignoranta ta monumentala.......


Vezi ca am mai ridicat 2 posturi - vezi te rog filmele din celelalte 2 posturi (sectiunea Stiri) si ai sa o vezi pe K. Perry declarand ea cu gura ei apartenenta la..... iluminati, la fel ca si celelalte (aproape toate) vedete din muzica din US (Beyonce, Gaga, Eminem, Kayne West... etc). Si ai sa vezi de fapt ce este "muzica in US"... vorbim dupa ce vezi primele 2 parti.

Si ai sa vezi in filmul ala si cum astia din iluminati transmit mesaje prin muzica, si care este rolul "muzicii".... in special al rockului, dar si a celorlalte genuri de muzica, cum sunt vrajite discurile master.

Inainte sa postez m-am documentat destul pe tema....


Ignorant mai esti si ti-am mai zis intr-un post ca parca vorbesti pe langa...
Reply With Quote
  #7  
Vechi 20.10.2014, 05:25:25
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Patrie si Credinta Vezi mesajul
Simbolistica masonica si oculta e alta.
Pe bune, Katty Perry?
Asta e noua conspiratie?
Macar daca era vorba de o formatie scandinava de metal, sau macar de Madonna, sau macar de copia mai vulgara si enervanta a Madonnei, alde Gaga.
Ia si vezi celalalt post din Stiri & Actualitate in care sunt niste filme postate si ai sa te lamuresti ce este cu industria US de muzica si film.... si cati lucreaza de fapt pentru ei, si ce fac ei in filmele lor.

Tot ce vine la noi este pentru progrramarea mintii, a constiintei.... Disney, Hollywood, doar nume echivalente cu "satanism"...

Tocmai aici este inselarea: in "oite" care sunt de fapt lupi rapitori....
Reply With Quote
  #8  
Vechi 20.10.2014, 05:27:05
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Eu nu cred deloc aceste lucruri, sunt doar specualtii.
Sunt niste filme postate intr-un alt post din sectiunea Stiri. Vezi te rog partile 1,2 din Brainwashing America si mai vorbim dupa....
Reply With Quote
  #9  
Vechi 20.10.2014, 05:29:16
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Inainte sa comentati va rog uitati-va la filmele puse in ultimele posturi din sectiunea Stiri sau la linkurile de mai jos.
O sa va schimbati mult parerea despre lume, US, industria de film si o sa intelegeti de fapt cine conduce lumea si spre ce.....

Partea 1
https://www.youtube.com/watch?v=xyFOdqn1tTI

Partea 2
https://www.youtube.com/watch?v=ycbW4EmguZQ

Sunt vreo 9 parti.
Uitati-va la ele daca aveti timp pentru ca sunt informatii vitale pentru crestini, oricum dupa prima parte care o sa fie un mare soc pentru fiecare o sa urmariti si restul.

Last edited by gpalama; 20.10.2014 at 05:31:45.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 20.10.2014, 07:52:17
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Eu una trăiesc în America dar nu consum nici muzică din US si nici TV.. Cum mă afectează "stirile" astea apocaliptice??
Reply With Quote
Răspunde