Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 31.12.2010, 01:31:01
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Smile Am intrat in ultima zi a anului 2010!

Nu stiu cum ar face crestinii o urare "ca la carte".O s-o fac in felul meu:
Va doresc tuturor de pe acest forum,indiferent de orientarile sau dezorientarile religioase, sa aveti parte in Anul Nou ce curand bate la usa,de tot ceea ce va doriti ,sa va vedeti visele devenind realitate,sa fiti sanatosi,voiosi si sa aveti parte numai de zile senine !
La multi ani !
Reply With Quote
  #2  
Vechi 31.12.2010, 01:39:28
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Nu stiu cum ar face crestinii o urare "ca la carte".O s-o fac in felul meu:
Va doresc tuturor de pe acest forum,indiferent de orientarile sau dezorientarile religioase, sa aveti parte in Anul Nou ce curand bate la usa,de tot ceea ce va doriti ,sa va vedeti visele devenind realitate,sa fiti sanatosi,voiosi si sa aveti parte numai de zile senine !
La multi ani !
Nu trebuie o urare ca la carte, important că ai simțit să o faci , și asta vine din sufletul tău , pentru noi toți . Îți mulțumim , și fie ca 2011 să ne găsească mai buni, mai înțelegători , mai iertători și să ne aducă multe roade de folos spre mântuirea noastră . La mulți ani !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #3  
Vechi 31.12.2010, 01:48:26
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Nu trebuie o urare ca la carte, important că ai simțit să o faci , și asta vine din sufletul tău , pentru noi toți . Îți mulțumim , și fie ca 2011 să ne găsească mai buni, mai înțelegători , mai iertători și să ne aducă multe roade de folos spre mântuirea noastră . La mulți ani !
Doamne ajuta! :-)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 31.12.2010, 12:14:07
Scotsman
Guest
 
Mesaje: n/a
Smile Un An Nou Fericit!




,,Cititor de vreme buna, sa-ti urez pe nai si struna, lautar si de condei, ce-i mai bine din ce vrei. Sa-ti traiasca toti ai tai, de prin munti si de prin vai, de prin targuri, de prin sate risipite, prin bucate semanate, secerate tarii tale-mbelsugate. Jignitele fie-ti pline cat si zilele senine.

Deie-ti anul buna ploaie, tarle lungi de oi balaie si frumosi ca soarele, cautand ogoarele. Fie-ti dragule copiii struguri albi, ciorchini de vie, fetele ca piersica. Sa-ti traiasca vitele, cele cu copitele cat si potcovitele. Si sa aibi vitei cati vrei, nascuti multi, tot cate trei, si femeia ta din casa fie-ti zvelta si frumoasa, ca vlastarii pomului, bucuria omului.

Si copii cu ochi caprii si frumosi ca soarele pazindu-ti ogoarele. Baietii ca mugurii, fetele ca strugurii. Piersicile sa le cada in camase, din livada. O urare pentru voi, cititori de slove noi. Anul care, iata-l, vine sa v-aduca numai bine." (Tudor Arghezi)

Last edited by Scotsman; 31.12.2010 at 12:31:05.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 31.12.2010, 13:30:08
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit An nou cu bucurii!

Va doresc la toti de pe acest forum si adm nostru multa sanatate,prosperitate,bucurii,rabdare,rugaciunile sa va fie auzite si implinite,sa fiti buni asa cum si Dumnezeu este cu noi,sa fiti fericiti langa cei dragi.
LA MULTI ANI!2011
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #6  
Vechi 31.12.2010, 14:28:24
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

La multi ani cu bucurie, sanatate si nadejde de mantuire! Sa Ii multumim lui Dumnezeu pentru tot ce ne-a daruit in 2010 si sa Il rugam sa aiba grija de noi si in 2011!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 31.12.2010, 14:42:34
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Smile

La multi ani!!!!!sanatate,bucurii,impliniri ......iar Bunul Dumnezeu sa aiba grija de sufletele noastre pe calea spre mantuire.......Doamne Ajuta!!!!!!!!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 31.12.2010, 15:20:19
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Un an nou fericit și binecuvântat!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 31.12.2010, 16:07:41
Qquasar Qquasar is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 10
Smile va doresc..

..din toata inima mea sa aveti un an binecuvantat din toate punctele de vedere...sa fiti linistiti..sa nu va pierdeti speranta, chiar daca multi dintre noi nu stam prea bine financiar , sa fiti puternici si nu uitati sa iubiti din tot sufletul..
Reply With Quote
  #10  
Vechi 31.12.2010, 16:57:46
I.Calin's Avatar
I.Calin I.Calin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 822
Implicit

Un an nou fericit, binecuvântat și tot ceea ce vă doriți!
__________________
Mulțumescu-Ți Ție, Doamne, pentru toate, pentru fiecare zi și pentru moartea ce va veni, Te ascult, Doamne și nici măcar după ascultare, nu-mi da mie, ci numai după voia Ta, ajută-mi părtaș să fiu binecuvântărilor Tale, acum și întru împărăția Ta. Amin.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
PENTICOSTARUL sau raiul anului Mihailc Sfintele Pasti - Invierea Domnului 33 14.07.2013 01:18:15
Biserica anului 2012= industrie mihaitzaneicu Morala Crestina 48 07.03.2012 18:03:50
Vasile și Ioan, primii sfinți ai anului NECTARIE Generalitati 3 30.12.2010 09:16:02
Ultima oră : Pentagonul a intrat în alertă ! cristiboss56 Generalitati 5 27.04.2009 09:20:23
Pacatul a intrat si in Biserica assiris Stiri, actualitati, anunturi 59 17.05.2007 13:00:11