Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 17.10.2009, 17:55:34
adelin's Avatar
adelin adelin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 113
Exclamation Copil nascut cu un verset scris pe picior



"Citate din cartea sfanta a Coranului apar pe corpul unui copil de noua luni, care s-a nascut in satul Krasno-Oktiabrskoe (“Octombrie Rosu”) din Daghestan, raionul Kizliarskii, Federatia Rusa. Madina Iakubova, mama micutului, sustine ca versetele (hadise si aiate) au aparut pe trupul lui Ali imediat dupa nastere. In aceasta perioada, versetele musulmane in limba araba ies in evidenta pe trupul lui Ali Iakubov de doua ori pe saptamana - mai ales lunea si vinerea. Mai intai, parintii au vazut niste pete pe pielea lui, dupa care au descoperit texte intregi. “La inceput era ca o vanataie, iar cand hematomul a disparut, am vazut cuvantul arab Allah. Cand apar versetele, Ali nu doarme toata noaptea, plange, face febra mare, care nu scade cu nici un fel de medicamente. Criza trece abia spre dimineata, cand pe pielea lui apar versete noi”, povesteste Madina Iakubova. Abdulla, imamul din sat, crede ca este un semn de la Allah, dar liderul musulmanilor din Daghestan a evitat sa se pronunte in fata ziaristilor care vin ca la urs".
Precizeaza ziarul GARDIANUL

Last edited by adelin; 17.10.2009 at 18:00:49.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 17.10.2009, 18:26:10
Iulia11's Avatar
Iulia11 Iulia11 is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.06.2009
Locație: Strasbourg
Religia: Ortodox
Mesaje: 76
Implicit

Hmmm....nu prea imi vine a crede....ceva nu miroase a adevar in povestea asta.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 17.10.2009, 20:08:26
florina_drossu florina_drossu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 120
Implicit

Zicea Mantuitorul ca vor iesi multi profeti falsi care vor incerca sa insele si pe cei alesi. Sa nu uitam ca diavolul poate lua si forma unui inger luminos. Este clar o tentativa a diavolului de a insela lumea, mai ales pe saracii rusi, care abia 55% mai sunt ortodocsi! Sa ne rugam pentru ei sa nu creada in aceste false minuni!!!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 17.10.2009, 20:09:01
adelin's Avatar
adelin adelin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.08.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 113
Implicit

De aceea am postat aceasta stire, pentru ca nici eu nu cred acest lucru. Dar, nu se stie ce fel de text apare pe piciorul copilului. Inca nu s-a facut o examinare fizica pentru constatarea autenticitatii acelui text coranistic.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 17.10.2009, 20:46:29
Iulia11's Avatar
Iulia11 Iulia11 is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.06.2009
Locație: Strasbourg
Religia: Ortodox
Mesaje: 76
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florina_drossu Vezi mesajul
Zicea Mantuitorul ca vor iesi multi profeti falsi care vor incerca sa insele si pe cei alesi. Sa nu uitam ca diavolul poate lua si forma unui inger luminos. Este clar o tentativa a diavolului de a insela lumea, mai ales pe saracii rusi, care abia 55% mai sunt ortodocsi! Sa ne rugam pentru ei sa nu creada in aceste false minuni!!!
Statisticile arata undeva la 70%. Oricum nu ma mira ca procentul nu bate 90% pntru ca Federatia Rusa se intinde si pe locuri unde nu sunt nici rusi nici europeni....ci cu totul alte popoare...
Reply With Quote
  #6  
Vechi 17.10.2009, 20:53:56
Atreides's Avatar
Atreides Atreides is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.09.2009
Locație: București
Religia: Ortodox
Mesaje: 151
Implicit

Deci s-a demonstrat,adevaratul zeu este Allah.Nu mai aveti nicio sansa, sunteti condamnati:D!
P.S. In Coran nu e ca in Biblie,nu merge faza cu:"Necredinciosii vor fi judecati in functie de faptele lor",aici ori crezi in islam,ori te prajesti pt. eternitate:).
__________________
Nihil sine Deo!
Reply With Quote
  #7  
Vechi 17.10.2009, 20:59:05
florina_drossu florina_drossu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.07.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 120
Implicit

Ce s-a demonstrat? Diavolul va face semne si mai mari in vremurile de pe urma pentru necredinciosi.

Zicea Parintele Cleopa ca in zilele de pe urma, Antihrist se va preface ca va invia si morti de zeci de ani, dar adevaratii crestini vor vedea ca e inselatorie.

Epistola catre Galateni:

6. Mă mir că așa degrabă treceți de la cel ce v-a chemat pe voi, prin harul lui Hristos, la altă Evanghelie,
8. Dar chiar dacă noi sau un înger din cer v-ar vesti altă Evanghelie decât aceea pe care v-am vestit-o - să fie anatema!
9. Precum v-am spus mai înainte, și acum vă spun iarăși: Dacă vă propovăduiește cineva altceva decât ați primit - să fie anatema!
10. Căci acum caut bunăvoința oamenilor sau pe a lui Dumnezeu? Sau caut să plac oamenilor? Dacă aș plăcea însă oamenilor, n-aș fi rob al lui Hristos.
11. Dar vă fac cunoscut, fraților, că Evanghelia cea binevestită de mine nu este după om;
12. Pentru că nici eu n-am primit-o de la om, nici n-am învățat-o, ci prin descoperirea lui Iisus Hristos.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 18.10.2009, 15:45:19
Traditie1 Traditie1 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.752
Implicit

Cred ca nu e vorba nici macar de un semn facut de diavol ci de o înselaciune pur umana.
__________________
Cereți și vi se va da; căutați și veți afla; bateți și vi se va deschide.
Că oricine cere ia, cel care caută află, și celui ce bate i se va deschide
Reply With Quote
  #9  
Vechi 18.10.2009, 15:57:05
Atreides's Avatar
Atreides Atreides is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.09.2009
Locație: București
Religia: Ortodox
Mesaje: 151
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Traditie1 Vezi mesajul
Cred ca nu e vorba nici macar de un semn facut de diavol ci de o înselaciune pur umana.
Dap,o inselaciune umana.La fel ca icoanele plangacioase sau orice alta ''minune'' crestina:D.
__________________
Nihil sine Deo!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 18.10.2009, 16:15:33
Raphael14 Raphael14 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 25.08.2009
Mesaje: 8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Atreides Vezi mesajul
Dap,o inselaciune umana.La fel ca icoanele plangacioase sau orice alta ''minune'' crestina:D.
Mare e gradina Domnului si multi prosti sar gardul.
Domnul ii iubeste si pe prosti ,altfel nu ar fi facut asa multi.
Atreides,daca nu crezi in "icoanele plangacioase sau orice alta ''minune'' crestina" , nu incerca sa convingi pe nimeni ca nu exista minuni!
Mai bine convinge-te singur ca exista!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Copiii nebotezati, pe picior de egalitate cu sinucigasii ? anamaria.petre Generalitati 153 12.02.2013 02:18:40
SOS!Salvati viata unui copil nou-nascut! heaven Umanitare 8 10.09.2009 22:13:19
Un verset cunoscut Florin-Ionut Generalitati 1 08.08.2008 10:49:46
Un verset din Evanghelia de azi achimovjan Generalitati 131 19.07.2008 00:42:09