Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 22.11.2009, 23:29:25
Floar3's Avatar
Floar3 Floar3 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.10.2009
Mesaje: 99
Implicit

Numai mutra lui ma inspaimanta. Arata foarte ciudat, zici ca-i vampir
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/8367589.stm
Reply With Quote
  #12  
Vechi 22.11.2009, 23:31:38
Noesisaa's Avatar
Noesisaa Noesisaa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Locație: Christendom
Religia: Catolic
Mesaje: 1.826
Implicit

Eu nu cred ca este crestineste sa judeci oamenii dupa infatisare, nu?
Reply With Quote
  #13  
Vechi 22.11.2009, 23:34:24
Floar3's Avatar
Floar3 Floar3 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.10.2009
Mesaje: 99
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Noesisaa Vezi mesajul
Eu nu cred ca este crestineste sa judeci oamenii dupa infatisare, nu?
Toti judecam intr-o anumita masura, dar nu ne dam seama. Si pana la urma chiar are fata de vampir
Reply With Quote
  #14  
Vechi 23.11.2009, 00:07:12
Floar3's Avatar
Floar3 Floar3 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.10.2009
Mesaje: 99
Implicit

Ok, imi cer scuze ca am judecat, nu am avut intentia sa jignesc pe nimeni... era doar o constatare.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 23.11.2009, 00:41:05
Floar3's Avatar
Floar3 Floar3 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.10.2009
Mesaje: 99
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Noesisaa Vezi mesajul
A, razboiintrucuvant. Nu multumesc, nu ma intereseaza conspirationistii. Tu chiar crezi toate bazaconiile care ti se baga sub nas? Ma gandeam ca poate ai vreun site cu stiri, sau undeva unde este un interviu video cu omul asta spunand lucrurile astea. Altfel raspandesti barfa, si e pacat.
Times: http://www.timesonline.co.uk/tol/new...cle6924336.ece
Un site francez: http://www.lemonde.fr/europe/article...ens_id=1259173
Jurnalul: http://www.jurnalul.ro/stire-externe...ne-527938.html

Multumita?
Reply With Quote
  #16  
Vechi 23.11.2009, 07:17:08
Dex53 Dex53 is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.01.2009
Mesaje: 79
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eulaura Vezi mesajul
S-a ales primul presedinte UE, care a si devenit recent membru al grupului BILDERBERg si are o agenda explicit ANTI-NATIUNI . In plus, declara ca este un pas inainte catre GUVERNUL UNIC MONDIAL!.... ce parere aveti de asta? Cat timp mai avem pana la dictatura mondiala?
si de ce ar fi desfiintarea natiunilor un lucru rau?

ultimii 200 de ani au fost din cauza xenofobiei si nationalismului exacerbat cei mai sangerosi din istoria omenirii. poate ar fi cazul sa realizam ca suntum cu totii oameni si ca traim pe aceiasi planeta. izolarea si ura fata de "straini" nu este solutia.
__________________
Mark Twain - "It ain't those parts of the Bible that I can't understand that bother me, it is the parts that I do understand."

Stephen F.Roberts - "I contend we are both atheists, I just believe in one fewer god than you do. When you understand why you dismiss all the other possible gods, you will understand why I dismiss yours."
Reply With Quote
  #17  
Vechi 23.11.2009, 10:13:18
eclat_de_lune eclat_de_lune is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 215
Implicit

eu nu stiu care e faza asta cu desfiintarea natiunilor. nu se va intampla nimic spectaculos in sensul acesta. Anul trecut a aparut un nou stat in Europa: Kosovo...a fost vreunul desfiintat? Romania nu l-a recunoscut, insa greii Europei au facut-o. dupa '90, in general, asta a fost tendinta in Europa de est, tendinte nationaliste si separatiste din punct de vedere etnic si religios(a se vedea cazul Iugoslaviei).
Atata timp cat Uniunea este o uniune economica, administrativa si care permite libera circulatie, nu vad unde e problema. tine de fiecare natiune in parte sa isi administreze capitalul cultural, sa isi promoveze interesele si sa stie sa se reprezinte.
__________________
"În inima ce și a pierdut vechile certitudini, cântarea lumii pătrunde mai ușor."
Reply With Quote
  #18  
Vechi 23.11.2009, 11:53:51
RELUCU RELUCU is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.08.2008
Mesaje: 41
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eclat_de_lune Vezi mesajul
eu nu stiu care e faza asta cu desfiintarea natiunilor. nu se va intampla nimic spectaculos in sensul acesta. Anul trecut a aparut un nou stat in Europa: Kosovo...a fost vreunul desfiintat? Romania nu l-a recunoscut, insa greii Europei au facut-o. dupa '90, in general, asta a fost tendinta in Europa de est, tendinte nationaliste si separatiste din punct de vedere etnic si religios(a se vedea cazul Iugoslaviei).
Atata timp cat Uniunea este o uniune economica, administrativa si care permite libera circulatie, nu vad unde e problema. tine de fiecare natiune in parte sa isi administreze capitalul cultural, sa isi promoveze interesele si sa stie sa se reprezinte.
Din nefericire adevarul este ascuns, UE este impostoarea fara rival a lumii contemporane !
Cei care sustin aceasta uniune draceasca, sunt rugati sa raspunda la o singura intrebare:
Stiti ca statele care adera la UE, trebuie sa renunte la suveranitatea nationala !?
La fel si cu Romania, care dupa aderare a transferat suveranitatea nationala in mana celor de la Strasburbg !
Chiar numai prin prisma acestei masinatii subtile in culise, se mai poate vorbi oare de o simpla uniune politica economica sau administrativa !?
Nicidecum !
Se stie destul de bine ca guvernul mondial exista, insa deocamdata nu este oficializat !
La fel de bine se stie ca in acest grup Bilderberg exista 12 persoane care conduc lumea !
Toate deciziile importante, numirile la nivelul UE, sau alegerea presedintelui SUA, trecand la alegerile prezidentiale de pretutindeni, monopolul bancilor, provocarea crizelor financiare sau economice, chiar si virusii raspanditi acuma in lume, sunt trecute prin filtrul vointei acestui grup Bilderberg !
Cineva spunea ca nu e posibil acuma sa se puna macar o caramida la Templul lui Solomon.
Acest Templu exista, este deja in subansamble, se asteapta doar hotararea de a-l ridica !
UE este pasul Europei spre pierzare !
Imi poate spune cineva de ce s-a hotarat crearea armatelor de profesionisti !?
De ce oare se lucreaza intens la stergerea identitatii nationale, a identitatii religioase prin nivelarea religiilor arucate in dracescul ecumenism !?
De ce BISERICA a fost indepartata din constructia europeana !?
De ce nu s-a tinut cont de cuvintele Mantuitorului; FARA MINE NIMIC NU PUTETI FACE.
Apostolii Satanei lucreaza fara incetare; lovesc in Biserica, si in special cea Ortodoxa, aceasta este piatra lor de poticnire !
Abia cand adevarata credinta ortodoxa va fi mult decazuta, uneltele Satanei vor pune pe Antihrist ca domn.
Sa nu ne inselam cu UE, cei din piramida puterii, nu sunt decat gropari peste natiunile europei !
Sunt slugi cu simbrie de la Diavol !

Last edited by RELUCU; 23.11.2009 at 11:59:06.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 23.11.2009, 12:35:05
eclat_de_lune eclat_de_lune is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 215
Implicit

pt Relucu,
am mai vorbit despre suveranitate in alt topic.
e adevarat ca exista un transfer de competente de la nivel national la nivel european, iar adevarul acesta nu e ascuns. stie toata lumea care citeste un jurnal european sau orice articol serios de politica externa. exista in domeniu dezbateri fara nesfarsit pe tema legitimitatii transferului, pe tema legitimitatii unor tratate europene si a sferelor de competenta. Probabil ca daca am fi mai bine informati prin intermediul canalelor oficiale, daca am sti sa cerem, nu ar mai avea atatea succes teoriile acestea.
nemultumirea oamenilor referitor la relativizarea suveranitatii nationale a fost vizibila la unele referendumuri din Europa.in afara, lumea nu prea are treaba cu UE si nu este atat de isterica pe tema asta, atata timp cat oragnizatia asta nu le pune nicio piedica.
dar pana la urma lucrurile ce tin de suveranitate se pot negocia, daca stii cum sa o faci si daca ai interesul de a o face.
romania, inainte de a sti sa-si joace cartile, trebuie sa isi asume un trecut, o identitate, si un interes national pentru care,ulterior, sa faca demersurile necesare ca sa si-l indeplineasca. insa romania e inca in ceata si refuza sa isi puna intrebarea "cine suntem" ca si sa raspunda la aceasta.
suveranitatea este de mai multe tipuri...de exemplu, se poate admite ca nu mai ai suveranitate nationala cand ai multinationale pe teritoriul tarii tale. e de bine sau de rau? nu stiu.
este necesara o politica a compromisului atunci cand iti cunosti interesele, astfel incat "compromisul" sau nu fie chiar un "compromis".
si da, la nivel international exista adunari organizationale ale marilor puteri, mai mult sau mai putin secrete. acest lucru s-a intamplat dintotdeauna si e si firesc sa se intample astfel. cei puternici iau mereu decizii si pentru cei mai putin puternici.
daca te simti nemultumit, ia masurile cuvenite caci exista cai, modalitati si institutii pentru acest lucru.
De ce Biserica a fost eliminata de la constructia europeana? pai, care Biserica? caci pe teritoriul Europei sunt mai mai multe biserici in sensul de culte. printre altele, credinta ortodoxa ne invata sa dam cezarului ce-i al cezarului,iar eu propun ca noi crestinii sa ne vedem de rugaciunea noastra si de faptele noastre bune. si atunci cand vine vorba de dat Cezarului sa ne facem datoria informandu-ne ca atare.
este foarte usor sa arunci vina pentru ce nu ne place pe asa zise organizatii oculte.
__________________
"În inima ce și a pierdut vechile certitudini, cântarea lumii pătrunde mai ușor."
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Dan Puric presedintele Romaniei tot-Laurentiu Generalitati 218 10.11.2012 21:24:19
Presedintele Egiptului isi va alege ca vicepresedinte un crestin andra_v Generalitati 2 30.06.2012 21:10:25
Presedintele CJ Arges, retinut Melissa Generalitati 2 26.01.2011 21:46:15
Presedintele din 2009 pana in 2014 tigerAvalo9 Generalitati 103 30.11.2009 21:16:44
Presedintele Americii un om manipulat? goldfinger17 Generalitati 37 09.11.2008 02:34:21