Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Religia Islamica
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 23.12.2006, 09:23:13
najhat najhat is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.04.2006
Mesaje: 68
Implicit

PS.Nu mai compara islamul cand mohamed mergea pe camila ,acum musulmanii merg pe luna,alaturi de crestini.Acum o fata si un baiat daca vor sa se casatoreasca si parintii nu sunt de acord se duc la tribunalul religios cu 4 martori si se casatoresc.Numai in tarile din golf persic se practica casatoria matta.In siria,liban,iordania,palestina,legea interzice.
FEMEIA ARE CO.SRL-NU COMPANIA UNUI BARBAT--jonglezi cu cuvintele necinstit!
DV.aveti un fix cu crezul islamic,si v-am spus
cine il spune ,cand si unde.
  #92  
Vechi 23.12.2006, 09:38:45
najhat najhat is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.04.2006
Mesaje: 68
Implicit

ce este mai ieftin,un bilet de avion sau o minciuna cu un crez mincinos,ca sa obtii o viza de la saudie?Vara asta am platit f.scump biletele de avion pt.mine si 3 fete,pt. ca sauditii nu au vrut sa-mi dea viza,ca sa trec tranzit in drum spre siria. Daca minteam spunand crezul,ma puteam duce cu un grup[pt.ca nu era sotul sau fiul cu mine ].
asa,ca nu esti OBLIGAT sa spui nici un crez.Faceti o excursie la manastirile din siria,acolo oamenii din MALULA-din jurul damascului ,mai vorbesc pana acum limba Mantuitorului.Mergand in excursii va veti imbogatii cunostintele si veti vedea diferentele dintre realitate si ceea ce spuneti.
Mergand spreGolf Persic,vi le veti intari,in anumite aspecte.Va invitam cu placere,in dubai este festival,nu aveti nevoie de viza,pana in luna martie.
  #93  
Vechi 28.12.2006, 17:48:02
dillema dillema is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.12.2006
Mesaje: 385
Implicit

Citat:
În prealabil postat de najhat
ce este mai ieftin,un bilet de avion sau o minciuna cu un crez mincinos,ca sa obtii o viza de la saudie?Vara asta am platit f.scump biletele de avion pt.mine si 3 fete,pt. ca sauditii nu au vrut sa-mi dea viza,ca sa trec tranzit in drum spre siria. Daca minteam spunand crezul,ma puteam duce cu un grup[pt.ca nu era sotul sau fiul cu mine ].
asa,ca nu esti OBLIGAT sa spui nici un crez.Faceti o excursie la manastirile din siria,acolo oamenii din MALULA-din jurul damascului ,mai vorbesc pana acum limba Mantuitorului.Mergand in excursii va veti imbogatii cunostintele si veti vedea diferentele dintre realitate si ceea ce spuneti.
Mergand spreGolf Persic,vi le veti intari,in anumite aspecte.Va invitam cu placere,in dubai este festival,nu aveti nevoie de viza,pana in luna martie.
Cine crezi ca are curajul sa mearga in Saudia, nici macar musulmanii. pentru ce m-as duce in Saudia? Nu sunt destule gunoaie in Romania, si trebuie sa vad mizeria excrecabila din Saudia, nedreptatea si sclavia femeilor? Sa fiu eu insami obligata sa ma umilesc fortata fiind sa ma acopar???? Pentru mine aceasta tara nici nu exista. Pai vezi cat de civilizati sunt saudienii? ce fel de tara o fi asta sa iti interzica accesul? o fi una din epoca de piatra rusinata sa isi arate adevarata fata a civilizatiei bazata pe stiinta coranului: daca intrebi acolo un individ unde se produce sperma o sa iti zica cu siguranta ca dintre coaste si coapse :D. Mi-e si frica sa fac excursia care ai propus-o matale...acolo cu siguranta ajung mai repede in ceruri:(

Si ce bogatii au? muntii stancosi, arizi, desert, mizerie, caldura 50 de grade la umbra vara?
Dubaiul care tocmai l-ai descris: musulmani betivi si preacurvie la maxim?
In Dubai daca nu ai pasaport de canadian, american sau european nici macar nu se uita la tine, de esti arab. Saracii indieni si pakistanezi lucreaza ca sclavii si tot sunt platiti cu 100 de dolari pe luna. Isi bat joc de saracii oameni, cu toate ca au aceeasi specializare si nivel ca si un american sunt tratati ca niste sclavi de mariile sale din Dubai. Imi PRODUC GREATA MUSULMANII MATALE VA ROG NU MAI FITI CU DOUA FETE: ori e laie ori balae.


  #94  
Vechi 28.12.2006, 18:01:31
dillema dillema is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.12.2006
Mesaje: 385
Implicit

Citat:
În prealabil postat de najhat
PS.Nu mai compara islamul cand mohamed mergea pe camila ,acum musulmanii merg pe luna,alaturi de crestini.Acum o fata si un baiat daca vor sa se casatoreasca si parintii nu sunt de acord se duc la tribunalul religios cu 4 martori si se casatoresc.Numai in tarile din golf persic se practica casatoria matta.In siria,liban,iordania,palestina,legea interzice.
FEMEIA ARE CO.SRL-NU COMPANIA UNUI BARBAT--jonglezi cu cuvintele necinstit!
DV.aveti un fix cu crezul islamic,si v-am spus
cine il spune ,cand si unde.
Durerea e ca musulmaniiVOR SA MENTINA perioada epocii primitive de pe timpul lui MOhmaed , pentru puntea mentine aplicabilitatea legilor primitive ale coranului. Si cred ca matale nu prea esti informata, dar in tarile musulmane INCA SUNT MUSULMANI la acel nivel de dezvoltare, mai folosesc si astazi camila ca mijloc de locomotie din cauza saraciei.
In tarile fundamentaliste musulmane inca isi trimit copii la scoli islamice, refuzand sa isi trimita copii la scolile de stat, spalandu-le mintile cu cacaturile si tampeniile coranului.
Pai tocmai mi-ai spus ca copii matale au devenit deja musulmani, CE VREI MATALE SA CRED? AFIRMATII PE CARE INCA NU LE-ATI EXPUS?vad ca deja aveti mentalitatea unui musulman, treziti-va!
Ce zici matale legat de casatorie! este mo minciuna. Fata aleasa de baiatul matale nu se poate casatori decat in prezenta tatalui ei, femeia nu se poate reprezenta in islam singura in cazul casatoriei religioase.Mai mult prezenta femeii la casatoria religioasa nu este obligatorie ci TATAL EI ESTE OBLIGAT SA FIE PREZENT! Te rog sa iti revizuiesti cunostintele!

Iar fata matale la fel, se poate casatori doar cu acodrul si in prezenta tatalui

Si daca prin absurd e adevarat ce ai zis matale, rudele fetei cu care baiatul matale se va casatori, vor face iad din casatoria fiului matale, nu iti fie teama
  #95  
Vechi 28.12.2006, 18:16:38
dillema dillema is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.12.2006
Mesaje: 385
Implicit

Citat:
În prealabil postat de najhat
Dv.nu vreti sa credeti,sau aveti o placere sadica de a sustine teoriile dv. cu intentie de a induce lumea in eroare.Pt.ultima data ,va mai spun,eu nu am spus nici un crez,nu mi sa cerut,actele de la primarie au fost traduse ,parafate toate ministerele necesare,ambasada Siriei in RO,apoi predate la tribunalul sirian din Damasc.Pe mine nu m-a obligat nimeni sa spun crezuri,sa ma fac musulmana sau sa mai fac ce spui matale.Copiii fiind mici si tatal fiind musulman si traind in tara lor au urmat credinta tatalui.Religia se invata in scoli 12 ani,ca orice materie..asaca crezul acela ei il spun la scoala cand invata cum sa se roage,copii din familii f.religioase stiu un sfert din coran la 3ani.
Eu am placere sadica sau musulmanii care ii aperi cu strasnicie mentinandu-te pe matale impreuna cu toate femeile indiferent de origine sau religie intr-o mizerie psihica si intelectuala, umilindu-va mai rau ca sclavele. Nu aveti nici dreptul sa calatoriti singure, nu aveti dreptul sa fiti crestini, nu aveti dreptul sa fiti FEMEI, doar pentru faptul ca Mohamed si-a umilit si batut femeile casatorind 11 si avand si sclave tiitoare ( un curvar pedofil si bolnav psihic ). Normal ca masculii musulmani o vor lua de buna, cat de maret e barbatul in aceasta religie in care femeia este obligata sa se prosterneze in fata barbatului de insusi "sfantul" Mohamed.

Sadica e sclavia matale intr-o astfel de tara. Citeste Coranul si convinge-te stimata doamne, victima a islamului. Dupa afirmatiile matale bag seama ca tare esti convinsa ca traiesti bine in aceste conditii (probabil sa aperi onoarea sotului mata), ceea ce ma indeamna sa cred ca nici nu ai bagat de seama cand ai fost obligata sa rostestia cel crez de ceredinta cum au facut-o si copii ,atale care nu au nici macar acest drept religios de a-si mentine religia. Rusine ca sustineti in continuare ororile islamice cu toate ca le-ati recunoscut in propriile postari!
Si am dreptate cand zic de spalarea de creiere prin invatarea COranului pe de rost si sadirea uriiimpotriva altor natii. Inca o data rusine ca sustineti astfel de atrocitati!

Iti inchipui matale ce invata baiatul matale la varsta de 3 ani? sau timp de 12 ani de zile? cum sa isi urasca mama crestina, cum sa isi bata sotia sau surorile, cum sa isi conduca mama caci mama ca femeie este obligata sa fie insotita in tara care o slavesti asa de mult! cum sa foloseasca femeia ca obiect sexual!

Iti imaginezi matale ca baiatul tau sa invete la varsta de 6 ani pe de rost versetul 2/223 "Sotiile voastre sunt campuri la care vii ori de cate ori si de cate ori doresti?"
adica isi obiecte sexuale si poate face sex cu femeia cand doreste muschiul de mascul a fiului tau?

RUSINE!!!!
  #96  
Vechi 28.12.2006, 18:27:47
dillema dillema is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.12.2006
Mesaje: 385
Implicit

Citat:
În prealabil postat de najhat
ESTE PT.PERSOANELE ADULTE CARE SE CONVERTESC LA ISLAM -de la crestinism la islam.Aici sunt fete romance care se convertesc in moschee in zile de vineri ,la rugaciunea de vineri,unde merg toti musulmanii ,si in public spun crezul si sunt intrebate cele 5 porunci ale islamului si dupa aceea li se da un certificat de catre imam.CATE TELEFOANE PRIMESC IN ZILE DIN ASTEA ,DE LA MAMELE COLEGELOR FETEI MELE CELE MICI ,CA SA-MI ARATE CA SUNT FETE BUNE!SI-MI UREAZA SI MIE CA DUMNEZEU SA-I FIE MILA SI DE MINE SI SA MA LUMINEZE SPRE ISLAM.Sunt multe de contrazis din teoria dumitale.,multe
Fetele de care vorbesti matale convertite la islam erau tare credincioase in ale crestinismului cu siguranta inainte si dupa cum ai spus si tu 90% in 2-3 ani vor sfarsi ca fetele musulmane sau nu fugind ca de dracu!
Bietele fete habar nu au ce vor suferi ca s-au vandut si L-au pierdut pe D-zeu doar pentru un pumn de aur! Mie mie rusine cum sustii matale ca crezi in Iisus Mantuitorul, dupa cuvintele care dorinta matale de a fi cica " luminata" de islam de focurile iadului.
Chiar abia astept sa imi marturisesti experienta matale ca musulmanca, atunci planset si vaiet in sufletul matale: sa fii umilita acoperindu-te ca o mumie neagra, sa fii o sclava intr-un cuvant. Bun curaj! Dar sa nu uiti ca Hristos te vegheaza, si poti oricand reveni la el. Dar nu stiu daca islamul matale ti-ar permite ca cei care parasesc islamul sunt UCISI!!!!!

Ai grija ca DIAVOLUL ESTE VICLEAN! Roaga-te ca D-zeu sa te pazeqasca de ghearele satanei! Drumul catre iad este pavat cu intentii bune!
  #97  
Vechi 30.12.2006, 01:01:47
najhat najhat is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.04.2006
Mesaje: 68
Implicit

Sincera sa fiu ,imi pare rau ca am pierdut timp in discutiile cu dv.Vad ca va multumiti doar cu cele citite,sau ati trecut printr-un "cosmar",ca cel pe care il descrieti in presupusele dv.afirmati.Credeti ,stimata dilema,ce vreti,si continuati-va propaganda anti-islamica mai departe asa cum vreti.Toate cele bune.LA MULTI ANI !
  #98  
Vechi 30.12.2006, 01:05:25
najhat najhat is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.04.2006
Mesaje: 68
Implicit

Pt.BEN-ADAM
EID MUBARAK ! Doina
  #99  
Vechi 30.12.2006, 20:43:15
06dec 06dec is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2005
Mesaje: 336
Implicit

Am vazut un reportaj la tv despre o manastire cu hramul sf.mucenic Gheorghe in Siria.Ce au aratat acolo?Nu-mi vine a crede!Un manuscris a lui Mahomed in care cere islamicilor de la el incoace sa le dea pace la crestini.Lucru,care probabil,v-ati dat seama ca nu l-au respectat fârtatzii lui.Nu ca crestinii au fost neaparat buni,poate ca au gresit si ei cu ceva..Da nici nu cred ca actuala Turcie a fost dintotdeauna musulmana.Hai,astept parerea unor musulmani de pe acest forum,sa vedem cat cred ei in acel manuscris???
  #100  
Vechi 30.12.2006, 20:55:45
06dec 06dec is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2005
Mesaje: 336
Implicit

Si la multi ani tuturor,ca doar si arabii au anu 2007,sau majoritatea,nu?Ia sa-mi zica mie un musulman ce s-a antamplat an anu zero!"Daca nu vor vorbi ei,vor vorbi pietrele despre Mine"citez din memorie.Sau statele arabe care si-au ales acest an nu au stiut ca anu zero e anul nasterii Lui Mesia?Hai islamicilor,si foste crestine,astept raspuns,dar va repet,Omul Acela e Dumnezeu,si Fiul Lui Dumnezeu!
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Relatii crestini-musulmani... veronica_dorina Religia Islamica 423 26.12.2010 17:14:41
O crestina va fi spanzurata de musulmani Pelerinul Generalitati 43 13.11.2010 10:07:45
Bunele relatii crestini-musulmani exemplificate! mihailt Generalitati 5 09.09.2009 08:59:24