Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 03.06.2012, 21:20:17
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Care sot? S-au casatorit in penitenciar? Poarta numele lui? Barbatul este divortat legal de sotia cu care are 2 copii?
Habar n-am! Nici nu stiam acest aspect (e adevarat ca nici nu am urmarit subiectul prea tare....) Asa se prezenta individul!

Pai atunci nu ma mai mir despre ce considera el si ea ""familia"".
Reply With Quote
  #32  
Vechi 03.06.2012, 22:17:36
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Habar n-am! Nici nu stiam acest aspect (e adevarat ca nici nu am urmarit subiectul prea tare....) Asa se prezenta individul!

Pai atunci nu ma mai mir despre ce considera el si ea ""familia"".
http://www.mediafax.ro/social/carmen...igheta-9509321
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 03.06.2012, 22:23:17
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

http://www.mediafax.ro/social/carmen...etale-9692330/

Posibil ca acest medicament sa fi fost cauza malformatiilor!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 03.06.2012, 22:27:45
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
http://www.mediafax.ro/social/carmen...etale-9692330/

Posibil ca acest medicament sa fi fost cauza malformatiilor!
Din toata istoria asta eu pot sa spun, cu mare durere, atat: bietul copil!
Reply With Quote
  #35  
Vechi 03.06.2012, 23:21:02
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Din toata istoria asta eu pot sa spun, cu mare durere, atat: bietul copil!
Nu-i chiar asa,se pare ca a fost unul fericit,nu a trait pe lumea asta controversata decat 2 ore...
Alta era sa se chinuie o viata prin spitale,operatii,perfuzii ,sa cunoasca durerea fizica si apasarea psihica a situatiei sale.
Situatie fericita!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #36  
Vechi 03.06.2012, 23:21:31
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Iar in ce priveste conditiile din penitenciar- nu am vazut in realitatea cum arata, doar din ceea ce am vazut sau auzit la TV, in presa, etc: e penitenciar, nu pension, desi tinde sa semene din ce in ce mai mult cu un pension.
Comparati cu penitenciarele in care au fost inchisi: Valeriu Gafencu, Nicolae Steinhardt, Arsenie Boca si ceilalti....chiar detinutii de drept comun in perioada anterioara, pana acum vreo 20 ani.

Cati oameni care traiesc in libertate si mai si muncesc isi pot asigura conditiile pe care le are un detinut??
Daca dvs. credeti ca in penitenciar e lapte si miere... va inselati amarnic. Nu stiu cum e la femei,dar la barbati numai reeducat si sanatos nu iese unu de acolo. Speli la chiloti toata ziua si esti fetita tuturor,credeti ca asa ii ajuta statul pe cei de acolo sa se indrepte? E un circ si cu puscariile astea.

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga Vezi mesajul
deci Dumnezeu a fost FOARTE MILOSTIV ca l-a luat de pe lumea asta ;micutul ,daca ar fi fost sanatos trupeste la faza de adult ar fi facut din viata parintilor un iad.
Foarte interesanta cartea ...se invata multe din ea...pentru cine are timp de a o ceti.
Wow,cum poti spune asa ceva?? Dumnezeu nu doreste moartea pacatosului,ci... (of,nu mai imi amintesc citatul). Si sa afirmi ca Domnul a fost milostiv luand un copil NEBOTEZAT,nu prea stiu ce sa cred. Stiu doar ca nu Dumnezeu l-a luat pe micut,ci diavolii,prin prisma pacatelor perintilor,poate si bunicilor etc. Nu avem noi de unde sa stim.
Reply With Quote
  #37  
Vechi 03.06.2012, 23:30:24
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Daca dvs. credeti ca in penitenciar e lapte si miere... va inselati amarnic. Nu stiu cum e la femei,dar la barbati numai reeducat si sanatos nu iese unu de acolo. Speli la chiloti toata ziua si esti fetita tuturor,credeti ca asa ii ajuta statul pe cei de acolo sa se indrepte? E un circ si cu puscariile astea.
Nu-mi imaginez ca e de invidiat!
Comparativ cu ce auzeam ca insemna in comunism inchisoarea (munca la canal, mancare lături, latrina= o galeata, etc), acum pare de-a dreptul pension! (televizor in camera, biblioteca, internet probabil, etc)
Reply With Quote
  #38  
Vechi 03.06.2012, 23:31:17
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Nu-i chiar asa,se pare ca a fost unul fericit,nu a trait pe lumea asta controversata decat 2 ore...
Alta era sa se chinuie o viata prin spitale,operatii,perfuzii ,sa cunoasca durerea fizica si apasarea psihica a situatiei sale.
Situatie fericita!
Dar a avut grija cineva sa-l boteze?
Ori poate risca sa fie dat in judecata pentru un asemenea act!
Reply With Quote
  #39  
Vechi 04.06.2012, 02:16:11
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Nu-mi imaginez ca e de invidiat!
Comparativ cu ce auzeam ca insemna in comunism inchisoarea (munca la canal, mancare lături, latrina= o galeata, etc), acum pare de-a dreptul pension! (televizor in camera, biblioteca, internet probabil, etc)
Nu e asa,stati linistita. Poate doar pentru cei privilegiati,dar majoritatea sta in conditii jalnice si mizere,isi iau bataie,sunt tratati ca niste animale.
Si scuzati-ma,dar decat sa fiu "fetita" tuturor (chiar de as avea bonus si mama televizorului si a internetului) eu as prefera munca la canal. La modul cel mai serios.
Reply With Quote
  #40  
Vechi 04.06.2012, 11:58:58
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Nu e asa,stati linistita. Poate doar pentru cei privilegiati,dar majoritatea sta in conditii jalnice si mizere,isi iau bataie,sunt tratati ca niste animale.
Si scuzati-ma,dar decat sa fiu "fetita" tuturor (chiar de as avea bonus si mama televizorului si a internetului) eu as prefera munca la canal. La modul cel mai serios.
Doamne apara!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Pictorita Carmen Grosu victor_intaiul Umanitare 0 11.08.2009 09:34:21
Parintele Dimitrie Bejan eduardd Mari Duhovnici si predicile lor 3 07.05.2009 17:28:56
O întâmplare povestita de parintele Dimitrie Bejan Eugen Generalitati 3 20.04.2008 19:07:00