Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #101  
Vechi 19.12.2011, 22:28:51
podolski_2's Avatar
podolski_2 podolski_2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.10.2008
Locație: ”Oamenii te iarta daca faci crime. Dar nu te iarta daca esti fericit”
Religia: Ortodox
Mesaje: 388
Implicit

am intrat dupa foarte mult timp pe forum si am ramas uimit de unele pareri ale unor crestini.

Cei care iau apararea pedofililor dupa mine o fac din 2 motive:
1. din mandrie ca sa nu fie judecati de atei, ca vai ce rai sunt crestinii, ca vor razbunare
2. din cauza dorintei meschine ca cel putin o data s-au uitat necuvios la o fetita de 13 ani si le e frik sa nu isi piarda madularul al mai de pret din cauza "unei erori judiciare"



Sper totusi ca intr-o buna zi, ca gay ramasi pe pamantul asta sa ajute la mantuirea neamului astuia de crestini propedofili, si prodrepturi ale omului criminal, si sa inceapa sa violeze barbati la greu. Sa fie la moda violul de barbati. Poate asa vor invata si ei, dupa 50-90 de ani traiti pe pamant cat de "placut" e un viol. Dar de ce se sperie masculii crestini de pe forum pt madulare, de vreme ce poate ajuta la mantuirea sufletului violatorului? Simplu. Pentru ca si pt violator ca si pt masculul crestin pro-drepturi-pedofililor cel mai de pret lucru pe pamant ii este madularul, nu creierul si inima.

Dar lasati, ca de oameni puteti ascunde gandurile astea,cu motive si scuze diplomatice dar de Dumnezeu ba. valeu. singurul care nu poate fi pacalit e Dumnezeu.

Eu votez pt castrare.
Castrarea nu inseamna moartea sufletului ci poate chiar salavarea lui.
Sper sa se legalizeze legea.
Tainuirea dreptatii e nedreptate. Iertarea unui om care recidiveaza e complicitate. Mai ales in cazul violurilor care recidiveaza in 80% din cazuri.
Daia a ajuns Biserica si Romania in halul asta, de prea multa iertare fatarnica.
Iertarea se da cu rost, nu cum s-a dat si azi lu sile camataru.
Corb la corb nu isi scoate ochii.
__________________
  • Ateii nu din dragostea de oameni sunt purtati, ci din ura de crestini.
  • Daca de frica nu folosesti harul preotiei si predai armele cu care trebuie sa lupti, atunci treci in randul mirenilor si lasa locul aceluia care poate lupta si apara turma lui Hristos. (cuvant impotriva preotilor care nu savarsesc Moliftele Sf. Vasile cel Mare)
Reply With Quote
  #102  
Vechi 22.02.2012, 14:40:59
Heurtebise Heurtebise is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 328
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
mda...si cu victima ce facem? Daca iertam agresorul fapta lui (violul) se sterge cu buretele? Doamne ajuta!
Exact! Si in primul rand, cine sunt eu sa iert violatori si pedofili in numele victimelor? Fiecare e dator sa ierte in numele lui. Mi se pare o ipocrizie si o prostie (nicidecum iubire crestineasca) sa ma apuc sa-i iert pe toti nemernicii in numele tuturor femeilor si a copiilor abuzati sexual.

Eu inca nu am o atitudine precisa in privinta acestei masuri dar urmarind discutiile voastre am vazut ca mai un pic si ajungem la concluzia 'crestineasca" ca nici inchisoare nu mai tre' sa faca "bietii violatori".
Reply With Quote
  #103  
Vechi 22.02.2012, 15:57:52
androneo androneo is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.01.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 46
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru androneo
Implicit Cap ai, minte ce-ti mai trebuie?

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Teoretic sunt mai mult decat deacord! Practic nu! Pentru ca si in prezent multi asa-zisi violatori sunt bagati abuziv si pe nedrept dupa gratii! Aaa... in cazul copiilor sub 11-12 ani perfect deacord,dar ce te faci cu fetele trecute de 14 ani care intretin in mod voluntar relatii sexuale? Dupa aia afla maicasa,te reclama la politie si ai patit-o. Ceea ce n-ar fi corect.

Mai concret: in teorie sunt perfect deacord cu propunerea,insa aplicarea acestei pedepse imi da semne de intrebare si banuieli avand in vedere in ce stat corupt si nenorocit traim!
Omule, nu ai voie sa intretii relatii sexuale cu oameni care sunt minori, din punct de vedere legal. Un copil de 14 ani este minor, conform legii. Deci nu ai voie, indiferent ce vrea sau nu vrea el!!!!!!!!!!!!!!!!!

Si eu sunt de acord cu castrarea violatorilor. Problema este ca dreptatea umana mai da rateuri din cand in cand ...
Reply With Quote
  #104  
Vechi 18.07.2012, 13:25:42
Ivanacristescu Ivanacristescu is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.05.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 92
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndreiM Vezi mesajul
Nici teoretic nici practic nu sunt de acord cu aceasta. Daca Hristos ne iarta noua si noi trebuie sa incercam macar sa iertam. Nu judecam noi pe nimeni, judeca Dumnezeu. Cate fete oare nu am violat in minte prin desfrau cu imaginatia, cati nu am omorat cu ura mea sau privirea sau gandurile mele infricosator de rele, de cate ori m-am lepadat eu, slujind voii mele si nu a Domnului meu. Dumnezeu sa ma ierte pe mine, pe voi si pe toti oamenii!
Sa fim seriosi!Aici se vorbea despre viol real,nu despre viol virtual.Cel virtual nu afecteaza "victima" Ea n-ajunge la Psihiatrie si nici botzoasa nu ramine, c-o "violezi" tu imaginar.Poti visa la nesfirsit,daca n-ai altceva mai bun de facut,caci nu te pune nimeni la Stilpul Imfamiei..
Reply With Quote
  #105  
Vechi 18.07.2012, 13:40:36
Ivanacristescu Ivanacristescu is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.05.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 92
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Heurtebise Vezi mesajul
Exact! Si in primul rand, cine sunt eu sa iert violatori si pedofili in numele victimelor? Fiecare e dator sa ierte in numele lui. Mi se pare o ipocrizie si o prostie (nicidecum iubire crestineasca) sa ma apuc sa-i iert pe toti nemernicii in numele tuturor femeilor si a copiilor abuzati sexual.

Eu inca nu am o atitudine precisa in privinta acestei masuri dar urmarind discutiile voastre am vazut ca mai un pic si ajungem la concluzia 'crestineasca" ca nici inchisoare nu mai tre' sa faca "bietii violatori".
Subscriu la "ipocrizie si prostie (nicidecum iubire crestineasca)"...Insusi Hristos a spus sa mergi sa-ti cauti dreptatea la legiuitor."Bietii violatori",si toti "jmecherii"(de orice fel,inclusiv politicienii si preotii -nu trageti,va rog!-)trebuie sa plateasca pentru faptele lor.
Nu mi-as dori insa sa se faca un Referendum pe tema castrarii pedofililor.Mi-ar fi destul de greu sa decid daca sa ridic sau nu piatra.Afar' daca-ar fi vorba de copilu meu...
Reply With Quote
  #106  
Vechi 18.07.2012, 14:27:22
AWA MARIUS AWA MARIUS is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.06.2012
Locație: BUCURESTII NOI-ILFOV
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Exclamation

DRAGI CRESTINI ,FRATI INTRU DOMNUL SA LUAM SEAMA LA CE SPUNEM SI SA GANDIM DE 2ORI INAINTE ,,,,DACA IIS HR A SPUS SA IERTAM IATA FRATILOR CA VINE DIAVOLUL SI SPUNE SA OMORAM.SA CASTRAM,SA UCIDEM!!!!!!!!DE CE???????DAC LUAM BINE AMINTE LA IMVATATURILE SF.PARINTI EI NE IMVATA DE DINAINTE CA OMUL IN VREMEA DE PE URMA[vremea venirii si stapanirii antihristului] VA AJUNGE SA UCIDA SPUNAND CA AU FACUT-O IN NUMELE DOMNULUI,VA FI OMUL ATAT DE NEBUN INCAT CEI NEBUNI VOR SPUNE DESPRE CEI SANATOSI CA SUNT NEBUNI...IATA DAR FRATI INTRU DOMNUL CA AM AJUNS SA GANDIM CU FUNDUL....IARTA SI VEI FI IERTAT CA SA NU FII TRAS LA RASPUNDERE LA JUDECATAT VIITOARE CA AI JUDECAT TU CA OM????CINE ESTI TU SA DAI PEDEPSE????CINE ESTI TU CA OM SA NU IERTI DACA CREATORUL TAU A ZIS SA IERTII???????????SA LUAM AMINTE FRATILOR SI SA NU JUDECAM NOI SI SA-I LASAM PE ALTII SA O FACA DACA ASA VOR EI!!!!!!!!!!!!!!SA-MI FIE SPRE IERTARE DACA AM SMINTIT PE CINEVA!!!!!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #107  
Vechi 18.07.2012, 14:31:39
AWA MARIUS AWA MARIUS is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.06.2012
Locație: BUCURESTII NOI-ILFOV
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Thumbs down Podolski 2

Stimate domn daca din oarecare motiv a-ti fi invinuit de viol si/sau pedofilie nefiind vinovat a-ti accepta pedeapsa si sa spunem ca a-ti fi in varsta de 18 ani?????????????????
Reply With Quote
  #108  
Vechi 18.07.2012, 15:48:00
podolski_2's Avatar
podolski_2 podolski_2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.10.2008
Locație: ”Oamenii te iarta daca faci crime. Dar nu te iarta daca esti fericit”
Religia: Ortodox
Mesaje: 388
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AWA MARIUS Vezi mesajul
Stimate domn daca din oarecare motiv a-ti fi invinuit de viol si/sau pedofilie nefiind vinovat a-ti accepta pedeapsa si sa spunem ca a-ti fi in varsta de 18 ani?????????????????
Nu meriti un raspuns, pentru ca vad ca ai doar 3 postari.
Tu nu cauti raspunsuri si discutii, ci scandal de dragul distractiei.
Esti un spam.
__________________
  • Ateii nu din dragostea de oameni sunt purtati, ci din ura de crestini.
  • Daca de frica nu folosesti harul preotiei si predai armele cu care trebuie sa lupti, atunci treci in randul mirenilor si lasa locul aceluia care poate lupta si apara turma lui Hristos. (cuvant impotriva preotilor care nu savarsesc Moliftele Sf. Vasile cel Mare)
Reply With Quote
  #109  
Vechi 19.07.2012, 07:00:46
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Sunt de-acrod cu eliminarea factorului perturbator al pedofilului, desi, daca este sa aprofundam acest factor, s-ar putea ca el sa stea undeva in creier, si nu in pantaloni. Deci, sa-i extirpam creierul?
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parada homosexualilor la Brasov. De ce nu si parada pedofililor si a zoofililor? Eugen7 Homosexualitatea 127 27.05.2011 03:57:33