Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #291  
Vechi 03.11.2015, 13:58:27
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de The Willful One Vezi mesajul
De pilda, imi place mult pagan metal, cu linie melodica de rock simfonic si cu referiri in texte la stravechile religii ale popoarelor si triburilor disparute (acum Iuliu si Alin o sa imi pocneasca una frateasca dupa ceafa :) ).
De ce sa-ti trag ? Doar ma amuz cand vad ca iti inchipui ca alea nu-s manele. Poate Alin sa-ti traga ca el e mai violent - nu bate nici metanii.
  #292  
Vechi 03.11.2015, 14:09:00
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.180
Implicit

Clubul acela cu trist renume astăzi, găzduia frecvent lansări de albume, mai mult din zona muzicii underground, dar fără preferințe de gen. În mod straniu, în același loc, pe 31 octombrie și 1 noiembrie urma să-și lanseze albumul "România furată" nimeni altul decât Cedry2k, celebrul hip-hoper convertit la credință, care și-a "împărțit" lansarea în două zile consecutive tocmai din cauza temerilor legate de numărul mare de spectatori.
__________________
Prostul este dușmanul a ceea ce nu cunoaște (Ibn Arabi)
  #293  
Vechi 03.11.2015, 14:13:15
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zaharia_2009 Vezi mesajul
Fa frate ce crezi tu de cuviinta. Daca pina acum nu iti este clar mai ai sansa gheronului Cleopa: cu intrebarea sa calatoresti!
Nu știu frate cum este mai bine, dar știu că a osândi nu este bine. Și mai știu de la un părinte că "dacă ne vom osândi numai pe noi înșine, împreună-pătimirea noastră față de lume se va arăta lucrătoare pentru mulți alții." Că o schimbare a celor căzuți se poate doar printr-o împreună-pătimire cu ei, mai ales cu cei aflați în suferință, fie ei păgâni, sataniști, homosexuali, bețivi, curvari. Dar oare eu nu sunt păcatos? Și atunci păcatul din mine nu devine izvor de experiență în relația mea cu fratele meu și el păcătos? Oare ceea ce văd la fratele nu este și în mine? Și atunci cum rezolv problema? Păi mă lupt cu păcatul din mine și iau păcatul aproapelui asupra mea și îl pun în fața lui Dumnezeu. Și cum? Să fie oare rugăciunea o soluție? Sau pentru sataniști, păgâni nu am voie să mă rog? Sau este mai ușor să arătăm cu degetul cât de păcătoși sunt aceia?

Last edited by ovidiu b.; 03.11.2015 at 18:52:01.
  #294  
Vechi 03.11.2015, 14:18:30
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zaharia_2009 Vezi mesajul
Tine ochii larg inchisi si urechile profund inchise si poate-poate vei da de vreo sursa!
Să înțeleg că frația ta așa ai obținut răspunsul?
  #295  
Vechi 03.11.2015, 14:24:14
crisstiann crisstiann is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.10.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 228
Implicit

Clubul mortii a gazduit un ritual satanic in Saptamana Patimilor! S-au dat foc la cruci intoarse si s-a facut baie in sange de animal! A fost invocat Diavolul

http://www.wowbiz.ro/clubul-mortii-a...e-_165914.html



https://www.youtube.com/watch?v=ySGtGfu28SY

Ceea ce s-a intamplat in club Colectiv cu 6 luni inainte de tragicul eveniment depaseste cu mult ceea ce se numeste arta. Pe scena clubului Colectiv s-au ars cruci cu capul in jos pe care erau infipte capete de tap iar oamenii care au fost in sala au fost stropiti cu sange de animal. S-a intamplat intr-o zi cand crestinii sarbatoreau Saptamana Patimilior, pe 7 aprilie, la concertul trupei suedeze de Black Metal, Watain. Membrii trupei sunt autoproclamati satanisti si se lauda ca in concertele lor se efectueaza ritualuri pagane in toata regula.
  #296  
Vechi 03.11.2015, 14:44:00
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Să înțeleg că frația ta așa ai obținut răspunsul?
Hei, hei.
Calmați-vă dragilor.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #297  
Vechi 03.11.2015, 14:51:13
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Hei, hei.
Calmați-vă dragilor.
Suntem. :)
  #298  
Vechi 03.11.2015, 14:51:42
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.180
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Nu știu frate cum este mai bine, dar știu că a osândi nu este bine. Și mai știu de la un părinte că "dacă ne vom osândi numai pe noi înșine, împreună-pătimirea noastră față de lume se va arăta lucrătoare pentri mulți alții." Că o schimbare a celor căzuți se poate doar printr-o împreună-pătimire cu ei, mai ales cu cei aflați în suferință, fie ei păgâni, sataniști, homosexuali, bețivi, curvari. Dar oare eu nu sunt păcatos? Și atunci păcatul din mine nu devine izvor de expereință în relația mea cu fratele meu și el păcătos? Oare ceea ce văd la fratele nu este și în mine? Și atunci cum rezolv problema? Păi mă lupt cu păcatul din mine și iau păcatul aproapelui asupra mea și îl pun în fața lui Dumnezeu. Și cum? Să fie oare rugăciunea o soluție? Sau pentru sataniști, păgâni nu am voie să mă rog? Sau este mai ușor să arătăm cu degetul cât de păcătoși sunt aceia?
În același gând sunt și eu. Spaima constantă a vieții este aceea că n-am reușit să-L conturez pe Hristos în toate aspectele persoanei mele. Mă întreb dacă nu cumva modul echivoc de asumare a credinței nu-i smintește pe ceilalți, în loc să le arate o posibilă cale de ieșire dintr-o existență fără sens. Poate acord prea multă atenție deșertăciunilor, "visteriilor iadului lumii acesteia" cum le numește un acatist, podoabelor ego-ului și astfel nu mă deosebesc cu nimic de cei care stau departe de harul lui Dumnezeu. Drama multor tineri credincioși din ziua de azi este condiția "amfibie": vrem să fim și cu Domnul, dar și să ne consolidăm năravurile dobândite prin contaminarea cu lumea în care trăim. De aceea ajungem adesea în postura ingrată de a cere ajutorul lui Dumnezeu ca să slujim cu fidelitate satanei.
__________________
Prostul este dușmanul a ceea ce nu cunoaște (Ibn Arabi)
  #299  
Vechi 03.11.2015, 15:23:34
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de crisstiann Vezi mesajul
Clubul mortii a gazduit un ritual satanic in Saptamana Patimilor! S-au dat foc la cruci intoarse si s-a facut baie in sange de animal! A fost invocat Diavolul

Ceea ce s-a intamplat in club Colectiv cu 6 luni inainte de tragicul eveniment depaseste cu mult ceea ce se numeste arta. Pe scena clubului Colectiv s-au ars cruci cu capul in jos pe care erau infipte capete de tap iar oamenii care au fost in sala au fost stropiti cu sange de animal. S-a intamplat intr-o zi cand crestinii sarbatoreau Saptamana Patimilior, pe 7 aprilie, la concertul trupei suedeze de Black Metal, Watain. Membrii trupei sunt autoproclamati satanisti si se lauda ca in concertele lor se efectueaza ritualuri pagane in toata regula.
Si iote ca la aia nu a luat foc de la "ars cruci".
Si de la un banal foc de artificii..
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #300  
Vechi 03.11.2015, 15:25:23
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
De ce sa-ti trag ? Doar ma amuz cand vad ca iti inchipui ca alea nu-s manele. Poate Alin sa-ti traga ca el e mai violent - nu bate nici metanii.
Pai trebuie sa bati pe cine merita, bietele metanii ce au facut?
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare