Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 07.12.2012, 01:39:33
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mosh-Neagu Vezi mesajul
Poate ca n-ar fi rau dar ma tem de un singur lucru: ar putea sa-mi placa, si sa nu mai vreau sa ma mai incalt dupa aceea. Tu poate nu stii cum e, dar eu stiu: daca te prinde politia fara cauciucuri de iarna, ai incurcat-o!...
Cred ca glumesti! Te rog sa ne scrii cum a fost sa calci descult pe zapada. Nici o grija: vei iesi de urgenta, cel putin la inceput!
Reply With Quote
  #42  
Vechi 07.12.2012, 03:10:31
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de carmina Vezi mesajul
Multe probleme apar din cauza ignorarii platfusului si se pot corecta foarte usor prin schimbarea si adaptarea incaltamintei, astfel incat coloana vertebrala sa nu mai fie atat de solicitata. Initial nu l-am crezut pe ortoped cand mi-a povestit ca durerile de la ceafa si umeri pot proveni de la ignorarea platfusului.
Sau poate fi vorba despre probleme ale aparatului circulator.

Eu amelioram durerile folosind uleiul din candela care ardea continuu in fata icoanei.
Si eu cred ca e problema apartului circulator or un nerv de la spate este unde deranjat si produce dureri arsuri amorteli usturimi asa ca la mine.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!

Last edited by Hartford; 07.12.2012 at 03:18:35.
Reply With Quote
  #43  
Vechi 07.12.2012, 03:31:09
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanaz Vezi mesajul
In primul rand trebuie sa constientizam ca doctorul sufletelor si al trupurilor noastre este Mantuitorul nostru Iisus Hristos, si orice tratament indiferent ca este medicamentos sau naturist nu are nici un rezultat fara El. Apoi azi este chiar SF Mucenic Pantelimon -"doctorul fara arginti" si merita citit acatistul lui deoarece chiar da rezultate (probat pe mine).
Acuma va zic si eu ce am mai aplicat si a avut efect in cazul problemelor semnalate de voi:

-pt durerea de masele- bunica mea ne taia o feliuta de slanina afumata pe care sa o tinem strans intre masele in zona afectata. Durerea ne trecea dupa aprox. 30min. Cand ai posibilitate trebuie mers la un stomatolog.

-pt durerea de cap- functioneaza bine comprese din "punga de hartie" udata cu otet din comert si tinuta pe frunte, iar daca este vorba de dureri de cap provenite de la sinuzita se recomanada hrean razalit, pus intr-o batista rosie si tinut pe frunte la baza nasului. Tratamentul cu hrean trebuie tinut macar cateva sapt pentru a vindeca sinuzita. Daca durerile sunt mari si repetate trebuie mers la doctor deoarece pot ascunde probleme mai grave si e bine sa le tratezi din timp.

-pt durerea de picioare- greu de spus pt ca nu stim exact cauza. Ce am experimentat eu a fost o durere de picioare de la genunchi in jos cu amortirea aproape completa a lor si "parca" lipsa vascularizarii in picioare. In cazul meu a fost pe baza de stres si lipsa de calciu si magneziu. Mi-a trecut dupa ce am eliminat stresul, am luat supliment de "Calciu biologic" si in fiecare zi macar 7 nuci.

Sa va dea Dumnezeu sanatate si sa ne auzim cu bine!
Tratamentul cu slanina a fost tare de tot,pentru dureri de cap ma asteptam la compresa cu tuica si tacamul era complet
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #44  
Vechi 07.12.2012, 07:00:21
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Hartford Vezi mesajul
Tratamentul cu slanina a fost tare de tot,pentru dureri de cap ma asteptam la compresa cu tuica si tacamul era complet
Pai nu prea este de ras,daca doamna spune ca este un"tratament"incercat si a dat roade...
Cel putin,tratamentul cu hrean este cat de poate de real.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #45  
Vechi 07.12.2012, 13:51:24
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Pai nu prea este de ras,daca doamna spune ca este un"tratament"incercat si a dat roade...
Cel putin,tratamentul cu hrean este cat de poate de real.
Si eu mai cred in astea babesti si chiar le aplic citeodata, nu stiu daca as sta cu slanina la masea... ma amuzat.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Tratamente Naturiste - Ajutor Tina06 Generalitati 15 21.12.2018 21:22:47
Dogme babesti camy_d Reguli in Biserica 164 03.08.2016 15:46:05
Cele mai puternice tratamente naturale luci_p109 Generalitati 58 05.03.2013 16:05:48
Superstitii babesti si obiceiuri gresite tigerAvalo9 Generalitati 22 03.04.2012 00:37:38
Inventii preotesti sau babesti... Va_iubesc Reguli in Biserica 51 26.07.2010 19:18:53